Krém pre dieťa s atopickým ekzémom

terina25
4. jún 2012

Ahojte mamičky.Mám 3 ročnú dcéru u ktorej sa objavil atopický ekzém v oblasti lakťa ľavej ruky.Kožná nám predpísala nejakú robenú mastičku-názov neviem a potom protopic.ten som ale nedávala,keďže má samé negatívne účinky.mastila som jej to potom infadonalom,ale od toho sa jej vyhodili zase iné vyrážky 😖 takže som prestala mastiť a zmyzlo jej to samé.Odpozorovala som,že pravdepodobne to bude mať buď od čokolády alebo jahod.Robili jej teraz testy na alergo,ale výsledky ešte nie sú.Takže som čokoládu vysadila a ani jahody nepapá a chvalabohu už ekzém nemá.-klop klop.

Ale kožu na ruke má takú suchú.Chcem sa spýtať,či deti s atop.ekzémom niečím natierate,ak aj nemajú momentálne ekzém.Ja som jej kúpila teraz linolu,ale je tam napísané,že sa smie používať max.4 týždne.

takže natierate deti niečím alebo nie?a ak áno,tak čím?poraďte mi nejakú dobrú masť príp.mlieko,ktoré sa može užívať dlhodobo,nie len napr.mesiac.a cenovo aby to nebolo tiež drahé max.10 eur.pretože nechcem zase kúpiť nejaký drahý krém od ktorého sa mi zase vyhádže.

ďakujem za všetky odpovede.

gangulienka
19. sep 2012

Robatko emoliens na cele telo a ked ma pokozku kludnu a Robatko ukludnujuci krem na exematicke miesta....

marta.96
26. okt 2012

My sme boli včera po 1 krát u kožnej a potvrdila nám, že má malá(2r.) atopický ekzém...Na zadočku sa jej urobila nepekná vyrážka,mysleli sme že je to zaparenina...Len sa jej tie vyrážky začali robiť aj po tvári ,potom aj na rukách .Kožná nám predpísala balneum hermal plus na sprchovanie,excipial ulipolotio a locoid lipocream tak uvidime či nam to pomože 😖 ...

esstrella
27. okt 2012

Ahojte mamimčky, viete mi prosím poradiť, atop.ekzém má nejaké špecifikum, kde sa vyskytuje, vyhodí sa na celom telíčku alebo len na určitýchch miestach, moja malinká má už týždeň na brade taký suchý červený (niekedy slabší niekedy silnejší) fľak, môže to byť ono? Najprv som si myslela, že to môže mať z cumla. Asi teda skočím k pediatričke, bojím sa aby sa jej to nerozšírilo lebo, keď tu čítam tieto príspevky, chúdence detičky.

seva
27. okt 2012

dcerke na ekzem vyborne zabera krem Linola Fett, davam jej ho vacsinou na noc, posobi aj proti svrbeniu koze. hrubsiu vrstvu rozotriem, vacsinou po 2 -3 dnoch jej zapal ustupi. neobsahuje kortikosteroidy. nam sa este osvedcilo uplne vylucit zo stravy surove kravske mlieko, nekupem ju - len sprchujem a pouzivam bio sprchovaci gel, na premastenie kokosovy olej, alebo zarabany krem ( predpisuje nam ho lekarka, doplaca sa par centov a mame s nim ovela lepsie skusenosti ako s Excipialmi). obsahuje kyselinu mliecnu a ureu.

rainee
27. okt 2012

my sice nemame ekzem, len suchu pokozku. z akejkolvek kozmetiky sa dcerka vyhadze, tiez nemozeme pouzivat ziadny opal.krem. takze pouzivame na premastenie vylucne modru indulonu alebo zarabanu mliecnu mast (kyselina mliecna). pri velmi zlej reakcii (napr. sme mali na opal.krem) protopic, ale to uz len ked nie je vyhnutia a nic ine nezaberalo. na vlasky linola alebo leciderm sampon, tiez ok. a ked bola este mala tiez do kuplea balneum hermal plus....

marta.96
27. okt 2012

@seva akým mliekom si nahradila kravské?

seva
28. okt 2012

@marta.96 ahoj, pije ovsene s pridavkom kalcia (Hafer Calcium) zn. Alnatura z DM. chvilku si zvykala na chut, ale teraz je hrda, a vola to : "moje specialne mliecko".

marta.96
28. okt 2012

@seva No tak toto my budeme mať asi ťažke 😅 ,ona totiž nevypije mlieko bez kakaa 🙄 ,nieto ešte nejake ovsené ach jaj...Skúšala si aj nejaké iné mlieko?Práve som čitala http://koziafarma.meu.zoznam.sk/news/kozie-mlie... ....

seva
28. okt 2012

@marta.96 aj moja pije zohriate a s lyzickou granka. myslela som, ze to nebude fungovat, lebo teda chutovo to mlieko nepripomina ani zdaleka, ale cuduj sa svete - zvykla si. vyskusaj, nedas za to nic.

marta.96
28. okt 2012

@seva no skusim jej tam teda šupnuť aj to granko,možno si naň skôr zvykne 🙂 ...Ďakujem ti za radu 😀 ...

marta.96
28. okt 2012

Ešte ma zaujíma či máte niektorá zťp preukaz,vraj deti z atopickým ekzémom maju narok na nejaku kompenzaciu...

milacik16
29. okt 2012

@slza52 Ahoj mohla by si mi napisat co je to za kozmetiku?

deni777
8. nov 2012

tak aj nam dnes mudr potvrdila atopicky exem, hned ako sme si sadli povedala : toto je jasny atopik, ako ukazkovy..takze fasa,, doma mame yorkshira , aze musi prec-to ja nedovolim, hned som vsetko vyumyvala doma, pozehlila malemu vecicky zevraj to nici bakterie a ze mam pouzivat biele vecicky nie farebne-co ani v podstate nejako nepouzivam,, som zufala,, mame biodermu, aj mliecnu kyslu mast, aj oilatum do kupela a dala nam aj kortikoidnu mast,,, pouzivali sme linola fett no nic moc a ten excipial nam to zhorsil-scervenal po nom ako rak,,, proti svrbeniu mame 3x denne fenistil kvapky 😖 snad nam to ustupi 😨

meg_junova
14. jan 2013

TAJOMSTVO k vylieceniu z ekzemu.. Zbavte deti parazitov. Ekzem = parazit v tele. SAma mam syna, ma len 6 mesiacov a boli sme na biorezonancnom pristroji. Nasli mu skrkavku, mrle a lambliu, bola som zhrozena, ked som zacala studovat fakty o parazitoch a aku kalamitu dokazu sposobit v nielen detskom organizme. Teraz berieme tinkturu z vlasskeho orecha a lastovicnik, spolu s jodom na nakopnutie imunity, cela liecba ma zatial vysla 10eur, cuduj sa svete - malemu zacinaju ekzemy blednut a stracat sa!
Mam doma papillona a je mi jasne, ze parazity dostal maly prave z neho, ale odcervila som aj havina, idem aj seba aj priateloa (antiparazitnym balickom, kto ma zaujem, podam viac info) a psika nedam prec v ziadnom pripade. je radost sa rano zobudit a uz v tme vidiet, ze moj drobcek ma bledsiu pokozku a kazdym dnom sa to zlepsuje, aj ked mame tiez take vlny... ale skutocne to mizne, len si pockam, kym sa z toho dostane a potom budem prispievat do vsetkych for o ekzemoch, aby ludia odcervovali a odcervovali!!! Zmiznu automaticky aj plesne z organizmu, nakolko plesne su najma tam, kde su parazity......... Lacna a ucinna liecba, tajomstvo ajurvedy, ktore zapadny svet tak veselo ignoruje, lebo by bolo neziskove 😀

aliza
14. jan 2013

@deni777 ahoj. Nemyslim, ze je to psikom. Ja som tazky ekzematik cely zivot, mame ho v rodine, vsetky zeny v linii a ked sa moja dcera narodila, mali sme maleho psika, ktory s nou spaval na posteli, dokonca sa jej vtisol az do perinky a moja dcera v zivote nemala ekzem, aj ked mi lekari hovorili, ze ho urcite bude mat, kedze sa u nas dedi po zenskej linii a maju ho fakt vsetky zeny. Dodnes nemala ani fliacik. Potom sme sa prestahovali do zahranicia, psik zostal na SK a narodil sa nam syn a tomu sa objavil ekzem na lickach a ockach a psika ziadneho nemame. Cize moja osobna skusenost je, ze ekzem je velmi nevyspytatelny a ak sa ma objavit, tak sa objavi, aj ked sa budu dodrziavat vsetky tie dietne a hygienicke predpisy. NAm bioderma neurobila dobre, mojmu synovi pomohol konopny krem a aj mne tento krem jediny pomaha. Pouzivame tento:
http://www.bioshop.sk/obchod/suche-ruky/bio-kar...

niagara11
3. feb 2013

@meg_junova Ahoj Meg, prosim Ta nevies mi dat kontakt, kde si s dcerkou bola? My mame rovnaky problem uz asi pol roka a stale sa jej to zhorsuje.
Mam jedan kontakt, na pani v Martine, ale som z BA. A co som pozerala cenniky na biorezonanciu tak to je tak minimalne 60e vstupne vysetrenie. Ci pouzivate ayurvedu?

meg_junova
4. feb 2013

@niagara11 Ahoooj, nie, ja som bola na biorezonancii v KN, ta znama neberie viac ako 20eur, co viem. Nasli mu parazity a vraj ma imunitu v poriadku, co aj sedi, lebo som uz bola aj chora dost silno a maly to nechytil. Cize dali nam tintkury na odcervenie a zacalo to zaberat, zhorsilo sa to ale zase, ked sme mu nasadili nove mlieko neocate, teraz mi poradili kocky tuna, ze mu nic ine nemam davat, len to a potom sa uvidi, ci sa to zlepsi a co dalej. tie tinktury mu ale davam dalej, lebo co mu pomaha, to nevysadim ani za pana 😀 😀 A ona, ta znama co robi tu biorezonanciu ma ale poprosila, aby som dala kontakt iba tym, ktori vedia chodit na tie terapie, lebo s uvodnym vyhodnotenim stavu organizmu ma trochu roboty a ona by rada liecila, nie len vyhodnocovala.
🙂

bazalka01
3. mar 2013

Na atopickú kožu dojčiat a batoľat odporúčam LIPIKAR BAUME od La Roche-Posay. Kozmetiku tejto značky dostať kúpiť v lekárni, alebo cez internet. Takmer v každej lekárni majú k dispozícií vzorky takže sa to dá vopred vyskúšať. Mne sa svojho času hlavne v zime robili na tvári suché fľaky, ako keby lišaje. Pravde podobne to bolo spôsobené tým, že vonku bolo chladné, mrazivé počasie a vo vntútri ústredné kúrenie, možno alergia na chlad. Vyskúšala som rôzne prípravky, nezabrali ani krémy od dermatologičky ale toto mi zabralo asi po treťom natretí. Zatiaľ všetkým, ktorým som to poradila pomohlo.

studnica
13. mar 2013

@ceresna11 u akého lekára na kysuciach si to bola?

studnica
13. mar 2013

@bazalka01 mne z dermokozmetiky práve lipikar stav ekzému zhoršuje... a malej by som to určite nedala, je to agresívne na pokožku dojčiat do 1 roku

ceresna11
13. mar 2013

@studnica u MUDr. Rastislava Kormana - Kysucké Nové Mesto

bazalka01
13. mar 2013

@studnica
Ja ho mám odskúšaný iba na sebe. Malý nemá žiadne problémy takže na ňom tento krém odskúšaný nemám ale viem, že je vhodný aj na atopickú kožku dojčiat a batoľat aj keď si myslím, že je to dosť individuálne. Každá pokožka je iná a to čo vyhovuje jednému, nemusí tomu druhému vôbec robiť dobre.

morningdew
1. júl 2013

Ahoj.
Velmi, velmi odporucam na atopicku dermatitidu CEDROVY OLEJ.
Je drahy, no vrati sa Vam to milionkrat spat! Idealne je googlit a kupit si ten ''altajsky'' - ten najcistejsi z pohoria Altaj...(mimochodom... skuste si vygooglit ucinky cedroveho oleja... je to tzv. ''olej na 100chorob'')

Taktiez velmi, velmi odporucam MARHULOVY OLEJ.
Je vhodny aj na pokozku novorodencov.

Co sa kremov tyka, Excipial, Oilatum a ine bezne daleho prevysuje
hypoalergenny krem BIODERMA ABC ATO +, ktory je vhodny aj pre novorodencov... vyzera takto: http://mmm.mojalekaren.sk/bioderma-abc-derm-ato...
Z tejto rady Biodermy predavaju nie len kremy ale aj ''umyvatka''
Ani ADERMA nie je zla

morningdew
1. júl 2013

Alternativny pohlad na atopicky exem moze zniet aj takto:

"Ekzémy z hľadiska duchovnej príčiny vyjadrujú zápas - človeku sa nepáči, čo vidí, počuje a v čom žije.
Dávajú nám najavo, že ak niečo očakávam a nedostávam to, aj tak to niekde vyjde na povrch.
Mnoho detí sa narodí do manželstva, kde sa žena podriaďuje manželovi. Prepracované a nepohladené ženy trpia a vo vnútri plačú. Potom ich deti, ktoré žijú v takýchto manželstvách často postihujú ekzémy.

Hlavným dôvodom atopického ekzému býva teda neradostná atmosféra doma, ktorú dieťa vycíti.

Pomôže pokoj, radosť, prijatie samého seba, u dieťaťa plné prijatie matkou.
Veľa lásky, maznania, dokázať diaťaťu, že je chcené.

ZDROJ: http://www.centrumzdravehozivota.sk/clanky/ocho...

jessiejames
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ala2012
2. okt 2013

@terina25 poradila by som jednoznacne modru indulonu, je lacna a stale super na premastenie suchej pokozky, moj maly ma od narodenia atopicky ekzem a tiez sme najskor pouzivali maste od koznej, ale sa to zhorsilo, tak som presla na klasiku a klop-klop uz mame pokoj, no ale okrem toho samozrejme malemu davam do kupela mlety ovos(dostat kupit v lekarni), nepouzivam ziadnu drogeriu, len cistu vodu a teda indulonu to je vsetko. A pre tie mamicky,ktorych deturence maju ekzemik, poradim este, ze by mohli skusit navstivit p.Dedika, niektore o nom isto poculi, my sme ho vyskusali, predpisal nam prasok a kvapky na baze byliniek (ziadna chemia), malemu zacal ekzem ustupovat po asi 2 mesiacoch a dnes je to uz fajn...ale stale to uzivame.

dendy1
2. okt 2013

@meg_junova ahoj, mohla by si mi poslať kontakt na biorezonanciu. Tiež by ma zaujímala tá anti parazitná liečba.

rachline
6. okt 2013

Naše deti majú oba ekzémy, ale musím povedať, že to zvládame celkom dobre. Veľmi doležitý je režim - nejesť dráždivé jedlá typu čokoláda, pepsy a to, čo ste vysledovali, že nerobí dobre. Nekúpať, resp.kúpať krátko, najlepšie len sprchovať. A samozrejme mastiť s nedráždivým neparfemovaným krémom (my máme dobré skúsenosti s Excipial Lipolotio - dokonca to môže kožná aj predpísať, je tam nejaký doplatok) vždy, ak je pokožka suchá. Nám sa osvedčila aj spodná bielizeň so striebrom (hlavne na noc pyžamko), pôsobí veľmi ukľudňujú a naozaj pomáha, no niečo stojí..
Zima a mráz tiež nerobia dobre, samozrejmosťou je pranie bez aviváže, my perieme s Lovelou a dostatočne vypláchať.
Kortikoidy síce zázračne pomôžu, no po vysadení sa všetko vráti príp. bude ešte horšie. Treba si uvedomiť, že viac ako kožiar pomôže tvoj uvedomelý prístup.

graziela
30. nov 2013

Ahojte, ja mozem osobne odporucit nimbovu kozmetiku. Na sk este nie je velmi znama. Nimba-zeleny strom, ktr. ma povod v Indii. Je idealna pre problematicku plet - akne, ekzemy, psoriazu, lupiny, opary, sucha koza...
Zacala som ju pouzivat pre vlastnu potrebu, trapia ma casto ekzemy, synator ma atopicky ekzem a dcerke nedavno diagnostikovali psoriazu :(
Dnes sme uz aj predajcovia tejto prirodnej kozmetiky. Ak by ste mali niektora zaujem, napiste do IP, nechcem tu robit reklamu.
PS:Urcite netreba podcenovat vyznam stravy, ta dokaze zazraky ... No kedze pouzivaniu kozmetiky sa nevyhneme v beznom zivote, musime si teda aspon vyberat take pripravky, ktore nebudu obsahovat same chemikalie a nebudu drazdit...

zuzanaf
13. dec 2013

Ahoj, ja som práve kúpila kamošk.synovi mydlo z kozieho mlieka, že vraj to má pomáhať, tak uvidíme. A nečítala som celú diskusiu, možno to už niekto napísal. 🙂