Ktorú vec pre bábätko ste kúpili a nevyužili?

nevesta
4. apr 2008

Ja zavinovacky a rychlozavinovacku, co vy?

sasikas
29. júl 2010

ahojte....no ja som zatial nepouzila kojaci vankus....akosi neviem ako na to.... 😀 a v tehotenstve takisto som ho nepouzivala, nakolko je naplneny niecim, co pri kazdom pohybe strasne susti...takze kazdu chvilu som bola v noci hore... 😀

sasikas
29. júl 2010

zato neviem si vynachvalit monitor dychu plus vysielacky a babyvak.... 😉 pouzivame kazdy den niekolkokrat...a prebalovaci pult takisto....aspon mi krize neodidu.... 😅

lidiab
29. júl 2010

@antynka1 Mohu se zeptat k cemu vyuzivas sterilizator? Mas i odsavacku, predpokladam tedy ze odsavas a krmis z lahvicky? Ja jsem prave premyslela zda sterilizator potrebuji, doufam tedy ze budu kojit, a proto mi pripadal nejak zbytecny. Nebo se mylim? 🙂

antynka1
29. júl 2010

@lidiab nemýlíš se 🙂

mmacko
29. júl 2010

@lidiab ja som ho vyuzila, ked som odsavala mlieko, tak som sterilizovala tie pohariky, v ktorych som potom mlieko zmrazovala.

antynka1
29. júl 2010

@lidiab no a já v tom sterilizuji ty pohárky, lahvičky, dudlíky, šidítka a odsávačku.

lidiab
29. júl 2010

@antynka1 - Hmmmm...tak ho asi radsi predem kupvat nebudu, porodime uvidime 😉

jana776
31. júl 2010

ahojte, po pol roku pridavam vlastne skusenosti 🙂 takze nepouzila som:
vankus na kojenie - susti a je tvrdy
vak na spanie - bala som sa ze jej bude horuco a nebude sa moct z toho vymotat, radsej nech jej je zima ako by sa mala prehriat
vlozky do podprsenky mi vobec nebolo treba, mliecko samo netieklo
sterilizator
odsavacku som pouzila parkrat
cumlik a retiazky na cumlik
babyvak - ani nahodou v nom nechcela byt, hitom je u nas manduca
vselijake saticky a tricocka malych velkosti, najpv sme boli v overaloch a neskor bodynko + teplaciky, je to pohodlne pre babo a lahko sa prebaluje
paplon, vankus a obliecky do postielky, ale to verim ze este pouzijem
samponiky, telove mliecka a dalsiu kozmetiku, zatial nam staci emulzia na umyvanie a sudokrem na ritusu
porodnicke vlozky, v nemocnici na nadstandarde nam dali a doma som pouzivala radsej uz normalne
hrebienok a kefocku na vlasy

a este by som aj pridala zoznam toho co som zvazovala ze kupim, ale manzel ma odhovoril 😀 a teraz mi to uz nechyba:
monitor dychu, kos na plienky, velmi drahy kocik, prebalovaci pult, vanicka na stojane, kolotoc na postielku

a to je asi vsetko na co si teraz spominam, hadam to niekomu pomoze pri rozhodovani 🙂

strelka11
1. aug 2010

@jana776 urcite,dakujeme za vsetky nastavajuce mamicky za tvoj prispevok 😵 😵 😵

marrakech
6. aug 2010

kojici poltar - pouzila jsem nejvic pro sebe na spani - zvlaste ke konci tehotenstvi byl neocenitelny
a ted ho ma maly postylce misto mantinelu - citi se tam vic v pohode a pak - moc rad spi s oblicejem zaborenym do polstare - diky tomu, ze to neni mekky polstar se nemusim bat, je to bezpecne
monitor dechu - pouzivam a vsude vozim s sebou - zajisti mi to klidny spanek 😉
pytel na spani - maly v nem nechce spat - rad se roztahuje a tenhle "spacak" nesnese
polodupacky - vrele doporucuji vsem, kdo nejsou priznivci normalnich dupacek - zvlast skvele jsem nasla od firmy Autex (vyhody - siroky pas pres brisko = neskrti, nejsou zapotrebi ponozky - ktere deti vetsinou take skrti a muzou jim jednou dopomoci ke krecovym zilam)
sterilizator - nepouzila jsem, jen vse vzdy zalila vrouci vodou
bodicka, co se rozepinaji i pres hrudnik (takove zavinovaci) - moc jsem nevyuzila - vadilo mi, ze ma mimco o jednu vrstvu obleceni na hrudi vic nez na zadech

sussanah
8. aug 2010

taky pridam sve zkusenosti:
jak pise marrakech zavinovaci bodycka - temer nevyuzite
overaly od g-mimi jsou bud prevlekaci pres hlavu nebo se zipem, ktery ale skrabe u krku, pouzite asi dvakrat, pak letely do skrine.
teplaky - radeji jsem pouzivala polodupacky. Teplaky maji casto vsitou gumu, ktera se neda ani vymenit za nejakou sirsi a tlaci v pase. Je potreba se koukat pri nakupovani
chuvicky - i v nasem minibyte stopro ano
odsavacka - hooodne individualni, ja ji do 4m nepotrebovala a mezi 4-6m jsem bez ni nemohla byt ani den. Doporucuju si vybrat a v pripade nutnosti se da koupit prakticky vsude.
sampony, kremy a vubec kosmetika - pouzivali jsme bubchen olej do koupele a sudokrem na zadek. Obcas promazali olivovym olejem. Bepathen vyjimecne, ale spise byl pro me. Od cca 8m jeste mame sebamed myci gel.
kojici polstar - sice susti, ale je to o zvyku, kojili jsme na nem asi do 8m, ze zacatku super na polohovani, pozdeji kdyz uz byl tezsi, tak by mi asi ruce upadly 😀
chrastitka do kocarku, kolotoc nad postylku - nejak jsme se k tomu nedostali. V postylce jsem byla u nej nez usnul, pozdeji ho to spis rozptylovalo nez uspoavalo. V kocarku spaval a potom mu to vadilo ve vyhledu.

Snad nekomu pomuze ve vyberu
🙂

juicyluu
8. aug 2010

vankusik na kojenie ja mam asi nejaky velmi dobry, na kojenie som ho nepouzila nikdy ale spavame na nom, ked som bola tehotna tak som si ho podkladala a teraz mi ho kradne moj partner. 🙂

monitor dychu nie lebo ona aj tak spala len s nami v postely a spi s nami doteraz.

odsavacku - nepostradatelne. od porodu asi do 2 mesiaca som odsavala pol litra navyse co mala nevladala spapat.
sterilizator, sa zide ked budem zavarat. 🙂 z flasky nepije, cumel nechce...
je fakt ze som skupovala oblecenicko hromadne a ona dokola nosila 4 dupacky, 4 bodynka, kedze je zimna tak jednu super oteplovaciu supravu do kocika. Tie veci co som si zamilovala som potom kupila aj v 3 dalsich vacsich velkostiach.
Prebalovaciu podlozku pouzivam doteraz, lebo je super makkucka a je hygienicka.
ale z prebalovacie pultu by mi uz teraz spadla tak ten uz nie.
spacie vaky - obcas ale to len preto ze ich mam tak aby sa nepovedalo
priserne drahu zavinovacku swadle me som ani nevybalila.
izbovy teplomer
kopec kozmetiky, aj tak kupeme len v balmeum a na ritku dame sudokrem alebo tu rybiu pastu.
vlozky do podprsenky mi liezly na nervy tak som si tam radcej napchala plienku.
a nepostradatelne co odporucam vrelo bol bioclin obklad na bradavky, v porodnici mi z nich tiekla krv, urobily sa mi pluzgiere a toto mi fakt ulavilo.
uz ma nic nenapada, je fakt ze kopec veci som nevyuzila vobec a kopec sme zodraly uplne.
teraz som si kupila hippychic sedacku na pas co si kazdy strasne chvali ale este som ju nepouzila. ale uz sa na nu tesim. 🙂

dara76
9. aug 2010

pri synovi cumliky 🙂 stacil mu palcek a cumel nechcel ani vidiet 😀

mysenac
10. aug 2010

Pred prvym tehotenstvom som sa snazila (z financnych dovodov, kedze sme s manzelom este studovali) kupit len to najnevynhutnejsie....aj z toho som vobec nepouzivala ohrievacku na flase, lehatko do vanicky, polystyrenovy obal na flase, velmi malo kolotoc nad postielku. z oblecenia su uplne nanic tricka a overaly so zapinanim na zips alebo gombiky na chrbatiku.
Ale az pri sestre som videla, bez coho som sa v pohode zaobisla - detské lehátko, podlozka do vanicky, prebalovaci pult, deka s hrazdickou,kopy kozmetiky a tiez nakupila vela veci, ktore mala ani nevynosila, kedze rastla ako z vody 🙂
co sa tyka kozmetiky - bol tu spomenuty olivovy olej - na ten ja nedam dopustit - pouzivala som ho uz pocas tehotenstva na brucho proti striam a potom aj pravidelne pre babo po kupani.
tiez som nevyuzivala odsavacku soplikov (taku tu ustnu) - ale to bolo skor preto, ze syn nastastie nepotreboval...ale ked nastupil do skolky zacal byvat chory, lekar nam odporucil odsavat, tak sme kupili tu na vysavac a velmi odporucam...

veqa
11. aug 2010

😉 ja som použila úplne všetko 😀 čo som nakúpila 😉

krtica11
12. aug 2010

čo tu čitam vela z vas nevyužila vankuš na kojenie ja ho už teraz využivam na plno velmi dobre sa mi na nom spi manžel sa smeje že ho zničim skor než sa maly narodi. 🙂

strelka11
12. aug 2010

@krtica11 tak to si ma potesila,lebo akurat zvazujem ci si ho kupit alebo nie 😅 😀

blanka.k
12. aug 2010

kojící polštář (využila jsem ho asi 3x 😅 )
spací pytle
masážní olej (malému se masírování nelíbilo)
zatím cest.postýlka (nechce v ní být a nakonec na dovču jsme si objednali hotelovou klasickou 😅 )
slunečník na kočár (stříška je 1000000x lepší)
pro sebe vložky do podprsenky , jednorázové popor.kalhotky (po CS šly přímo do jizvy, takže M. rychle běžel kupovat síťované vysoké), Epino (zkoušela jsem asi 3 min a pak jsem to vzdala a už se mi do toho nechtělo)
všechny dudlíky (nedudlá) + klipsy na ně, lahvičky (odmítá cokoliv jiného než prso)
kufřík na kosmetiku
žínky na mytí
z oblečení vše co není dostatečně široké (asi 6 kalhoty, 15 bodýček a triček do kterých nenarve velkou hlavu), ponožky co se zařezávají (až na asi 6ks všechny), nesnáší dupačky , capáčky
kolotoč nad postýlku Fisher Price

blanka.k
12. aug 2010

ještě vlastně vak HaipaDaipa , syn do toho nešel narvat (naštěstí šel bez problémů vrátit v obchodě, a dali mi zpět peníze), originál pláštěnka na kočárek, jelikož byla hrozně tlustá a zabírala půlku koše 😅 a pak koj.podprsenky kupované před porodem, po porodu se mi prsa zvětšila tak, že mi byly malé přes objem a velké pod prsama 😔

kvetina2010
12. aug 2010

ja som pri prvom nakupovala len veci,co som fakt zuzitkovala,akurat som omylom kupila malu tvarovanu vanicku,z ktorej rychlo vyrastol a zbytocne som kupila ponozky-bud ho tlacili alebo sa mu smykali dole pri kopani.ale nevyuzite dary:kozmetika,podlozka do vane s hubkami, cumle a najmä baldachyn(povie mi niekto,na co moze byt uzitocny???).a pri dcere sme nekupovali okrem ortoped.gati a ocividne chybajucich veci nic. Ps:mne mlieko vytekalo riadne,takze prsne vlozky som fakt potrebovala.po kojeni som spociatku musela odstriekat kus mlieka,rucne(bez odsavacky). a zavinovacie body sa mi osvedcili u doktorky

krtica11
13. aug 2010

strelka11 ak ho budeš kupovať tak potom si daval pozor čim je plneny vela bab hovori že šušti a to im vadi ja ho mam plneny takym molitanom je perfektný večer si ho podložim pod križe a spim do rana. 🙂

strelka11
13. aug 2010

@krtica11 tak diky za radu a prajem ti prijemne tehulkovanie,lebo uz sa ti to krati 😵 😵 😵

antynka1
19. aug 2010

Někdo tu psal, že nepotřeboval kolotoč. Tak to mi kolotoč využíváme - jednak to malou zabví a jak se jí to líbí, tak se u toho hodně mele, vyvádí a kope nožičkama, takže se navíc u toho ještě krásně vyprdí 😀 A bonus navíc - pak krásně usne vyčerpáním 😀

mirka285
19. aug 2010

anatomicke cumle-chce len tie obycajne,podlozka do vanicky,ohrievacku na flase-nasla som rychlejsi system ako mat teple mlieko....

katecameron
19. aug 2010

podobne ako mirka 285 +silikonove klobuciky na kojenie ???nechapem naco som to kupovala ani 1krat som to nepouzila nebolo treba

strelka11
19. aug 2010

@mirka285 ak sa mozem opytat preco si nevyuzila podlozku do vanicky?

antynka1
19. aug 2010

Ještě k vaničce - koupila jsem takovou tu super tvarovanou.... No kdybych koupila normální, tak udělám líp.... Do téhle musím dát hodně moc vody, aby v tom byla alespoň trochu ponořená - protože čím více vody, tím je spokojenější. Takže chápu, proč je podložka na prd - mimísci mají nejradši co nejvolnější pohyb ve vaničce - teda alespoň ta moje cácorka 😉

mirka285
19. aug 2010

@strelka11 lebo tie vanicky su robene tak alebo z takeho materialu ze sa to vobec nesmyka 😀 ale to som zistila az v ked som malu kupala 😀

antynka1
19. aug 2010

@mirka285 @strelka11 jo vy se bavíte, ne o tvarované pdoložce - lehátku, ale jenom o podložce 😀 Tak to pardon, to jsem při své kojící demenci nepochopila 😀

maggie2
19. aug 2010

Tak to je téma asi pre mňa. Ja som nevyužila toľko vecí ajaj. Silikonové klobúčky, elektrickú hojdačku, tú detskú "gym" podložku čo zhora visia kadejaké hračky. Prakticky množstvo hračiek z ktorými sa nikdy nehrala (napr. Fisherprice kocky , všelijaké spievajúce a cinkajúce hračky či plyšáky, takisto žiadne bábiky - malá ich nechce a iné) Takisto som nevyužila kopu šiat - pekných ale nakoniec nepraktických vecí s gombíkmi, šatičky, sukničky a podobne). Veľa vecí, nie všetky mi teraz prídu na um