Kupujete deťom o číslo väčšie topánky?

veaaa
27. okt 2016

Baby aku velkost kupujete svojim detom,tak ako vychadza alebo o cislo vacsie? Mam dilemu

sandri
27. okt 2016

Nerozumiem otazke - dieta ma mat v topanke nadmerok, idealne 1,2 cm. Absolutne minimum, kedy uz "vcera" bolo treba kupit nove topanky, je nadmerok 0,5 cm a maximum zalezi od typu topanky, vacsinou sa uvadza 1,7 cm. Topanky preto kupujem podla tohto - malemu zmeriam nohu (patu dam ku stene, k palcu prilozim nejaku vec - napr. knihu, cim si vyznacim, pokial ma nozka dlzku, potom dam nozku od steny prec a zmeriam vzdialenost od knihy ku stene... Do obuvi chodim zasadne s krajcirskym metrom a zmeriam si vnutornu dlzku aj sirku topanky... Pripadne, ak sa da vybrat vlozka, tak ju vyberiem a dieta na nu postavim a hned vidim, ake tie topanky su... Mam skusenost, ze mnohe modely maju uplne rozdielne cislovanie - napr. v lete mal maly adidas tenisky velkost 28 a fila sandalky velkost 26. Ked som vybrala vlozku z adidasov a vlozila do fila, bola uplne identicka... a v cislovani bol rozdiel o 2 velkosti!

uhnakova
27. okt 2016

Postupujem rovnako ako @sandri, topanky kupujem s nadmerkom minimalne 1 cm, optimalne 1,5 cm. Moje deticky maju siroku nozku, takze kupujeme topanky siroke v prstoch, aby sa im palceky a malicky nestlacali. Kupujem zasadne topanky s vyberatelnou vlozkou, na ktoru mozem dieta postavit a skontrolovat dlzku a sirku vlozky.

hankaop
27. okt 2016

Ja som kupovala teraz a ak dobre rozumiem otazke, tak v podstate ano, kvoli nadmerku. Nozku ma dlhu 15,3, takze som kupila velkost 25. Plus snehule ze by mali byt vacsie, tak 26. Mozno som sa odzubkala, neviem. Sandalky som kupovala skoro bez nadmerku.

katriona1
27. okt 2016

@sandri souhlasím, i já si pravidelně měřím nohu dítěte a boty kupuji podle vnitřní délky a šířky, ne podle čísla, u letních mi stačí nadměrek 1cm, u zimních a celoročních většinou 1,5cm., větší už ne, takže vlastně kupuji boty větší minimálně o 2 čísla ( jedno číslo je cca 0,6mm.) boty měním, když nadměrek klesne pod 1cm., u letních plných, které se nosí bez ponožky max. 0,5cm., u sandálků bez špičky stačí i pár mm.

simsalabim
28. okt 2016

@katriona1 co tym myslis, ze o 2 cisla vacsiu... ved ak topanka sedi, tak potom je to topanka "presne", nie vacsia. Nadmerok v topanke sice je, ale aj tak je to spravna velkost. V mensej by sa nedalo chodit ( hosi stielja by bola presne obrys chodidla) a vo vacsej len ak by bola velmi zosnurovana. Ved aj o sebe povies, ze mas v. nohy napr. 37. Nie 35 a topanky 37...Inak z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze nadmerok tak 0,5-0,8mm je ideal, viac mi uz vadi, topanku vnimam ako prilis volnu ( nosievam topanky s vyberatelnou stielkou a odkedy sa mi narodili deti a zacala som " maturovat" nad spravnym cislom, zacala som si to vsimat. Moje dievcata su uz velke a topanky som im nikdy nekupovala vacsie. Vzdy cislo, ktore im prave sadlo, hoci zimne som skusala vzdy s hrubsou ponozkou.

sisaka
28. okt 2016

Moj syn je asi babrák, ale stačí, ze ma o pol čísla väčšiu topánku a ako kráča, tak sa mu to vyzuva a aj na nohe to vyzerá neprimerane veľké k postave. Ked bol maly kupovala som myslím striderite značku a tie majú dnuka nakreslené pokial majú byt prsty kde je to akurát, primalé, priveľké a myslím, ze to majú aj ine značky v topánkach pre malé deti. Podľa mna 1,7 cm je uz extrém a hlavne malé dieta sa bude potkýnať na takých veľkých topánkach.

katriona1
28. okt 2016

@sisaka jestli se mu boty vyzouvají, tak má asi užší kotník a potřeboval by jiný druh bot, moje dcera má užší nohu s úzkou patou a některá bota se jí vyzouvá a neumí v ní chodit ani s malým nadměrkem, ale boty které jí dobře sedí na noze a má je okolo kotníku a paty akorát může mít i s větším nadměrkem, ale vystřídala jsem hodně bot než jsem takové našla, určitě se mi nelíbí když má dítě boty příliš velké a vypadá jak kocour v botách takže určitě to nijak nepřeháním, hlavně chci to nejlepší pro dceru, aby jí bota nikde netlačila, neomezovala jí a byla jí pohodlná, zároven vždy sleduji jak dcera v botech chodí, a když to není ok tak je vyměním, já sama nosím boty s nadměrkem +/- 1cm. je mi to tak pohodlné 🙂

katriona1
28. okt 2016

@simsalabim já jsem otázku autorky pochopila tak, že se ptá jestli kupujeme dítěti boty přesně tak velké jako je noha nebo o číslo větší, proto jsem napsala, že když kupuji boty s nadměrkem cca 1cm.-1,5cm. tak to je vlastně o 2 čísla větší než je noha dítěte 🙂
jinak s tebou souhlasím, že dobře padnoucí boty jsou takové, které dobře sedí i s nadměrkem a to je u každého individuální, někomu je pohodlná bota s 0,5cm. nadměrkem, pro někoho je to víc, dcera je od mala zvyklá na větší nadměrek, dokonce při menším už mi v botech zakopává a vadí jí to, takže kupuji boty tak aby v nich dcera chodila pěkně a měla je pohodlné 🙂

sandri
28. okt 2016

@sisaka 1,7 cm je absolutne maximum, co sa uvadza ako povoleny nadmerok. Ja napr. nikdy nekupujem viac ako 1,5 cm, lebo s vacsim uz maly nevie chodit a zakopava... pre moje dieta je idealny nadmerok 1,2 cm, ale nie vzdy sa daju take topanky kupit - kedze kazda znacka ma svoje vlastne rozmery... No a potom su tu znacky, ktore su pri prstekoch uzasne siroke, ale opticky tak rozsiruju topanky (maly ma teraz take topanky) a vyzera to na nohe uplne divne... fakt, akoby nosil topanky po starsom surodencovi. Pritom ked vyberiem vlozku a postavim ho na nu, tak je jasne, ze tie topanky su dobre... A ine nerobim, len okoliu vysvetlujem, ze tie topanky fakt nie su privelke, ze to je proste taky model 😀

katarinadei
9. nov 2016

Ahojte, ja davam nadmerok urcite vacsi ako 0,5cm a 1,5cm jedine k zimnym topankam. Zo zaciatku som davala vzdy o 1cm vacsie topanky, no bolo vidiet, ze su velke, nevyzuvali sa sice, ale posobilo to rovnako. Najlepsie sa aj mne zda 0,7-1cm, prip. do 1,2cm pri zatvorenych topankach. Ked som pred rokmi chcela kupit sandalky o 1cm vacsie, predavacka ma upozornila na to, ze v nich bude zakopavat, ze otvorene topanocky nemaju byt o tolko vacsie. Rovnako meriam nozku doma, pretoze pri skusani netusim, ci neskrcili prsty a vnutro sa dost casto vybrat neda. Kedze som sa dala aj na predavanie online, zistila som, ze ozaj velkosti v jednotlivych znackach nesedia, mam 3 znacky a z kazdej vysla mojej dcerke ina velkost obuvi. Na nete kupujem uz len u tych, ktori pisu, ze topanky sami meraju, jedny 29-ky mam doma uz vyse roka a este stale su nam velke:( Zatial predavam len papuce a gumaky, tak ostatne kupujem, no uz zakazdym meriam. A ked nestihnem vopred, ihned doma. Toto mame na stranke o merani my a pri vsetkych znackach su aj vnutorne rozmery, keby ste potrebovali: http://obuvbimbo.sk/content/6-ako-vybrat-velkost

monikaondrisova
17. apr 2018

@uhnakova ahoj,chcem sa spytat,ake zbacky topanociek ste kupovali ied boli deti male?Ja mam dcerku a, ma siroke nozicky tak preto sa pytam... hladam vhodnu obuv.dakujem.

michaella94
17. apr 2018

@monikaondrisova na široké nôžky pozri berafoot obuv aby mali prsty dostatok miesta...na prvé kroky som dávala mojim deťom capacky aj na vonku 😉

janinque
17. apr 2018

@monikaondrisova nam sa na siroku nozicku osvedcili Little blue lamb 🙂

eryykah
17. apr 2018

dcerka ma velmi uzku nohu, vcera sme bolu zrovna kupovat. Vclarks zmeraju nozicku dlzka sirka. Mne hovoril o max 0.5cm urcite nie o cislo vacsie

zzuzanah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzuzanah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanni
13. okt 2019

@zzuzanah Vnutorna vlozka nikdy nevypoveda o skutocnej dlze a sirke topanky. Kup si meradlo plus12 (stoji par drobnych). Odmeraj dietatu nohu, odmeraj vnutornu dlzku topanky a ak sa tieto cisla zhoduju, tak ma idealene topanky, cize 12 mm nadmerok, co je ale akurat tak nateraz. Pod 1 cm sa nema ist. Nove topanky sa kupuju detom s nadmerkom 1,5 az 1,7 cm. Zimne väcsie, kedze su vypolstrovane a obuvas do nich viac ako len jednu tenucku ponozku.

yanni
13. okt 2019

@zzuzanah ak su toto cizmy na Zimu, tak su pravdepodobne uz teraz male. Tiez vyzeraju uzke. Ale ako vravim, podla vnutornej vlozky NIKDY topanky nekupuj. Treba vzdy vsetko poriadne pomerat.

Aj tie papucky vyzeraju byt dietatu aj male na dlzku aj uzke.

Tiez Meraj vzdy obe nohy, kedze casto je jedno chodidlo dlhsie a bez ponoziek, t.j. naboso.

sandri
13. okt 2019

@zzuzanah ja by som povedala, ze su akurat. Ale pravdepodobne v zime uz budu male. Neviem ako rychlo rastie tvojmu dietatu nozka, ale neverim, ze do februara neporastie a teda mu uz budu male.

zzuzanah
13. okt 2019

@yanni vdaka