Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nicearty
19. júl 2012

maminy a neviete nahodou ci tie kikko jednorazovky sa nedaju lacnejsie kupit niekde v rakusku a kde...to len tak, ci nahodou nema niekto skusenost 🙂

bazulka
19. júl 2012

@artemissska Mam novu Anavy a ma jednu dlhu vkladacku na cvocky a jednu kratku volnu. Prisite nie je nic.

rolla20
19. júl 2012

@artemissska tak anavy schne dlho asi ako kazda nohavickova plienka, mne vnutri cca 24-36hodin. mam este aj little lamb a ked ich porovnam, tak anavy schne rychlejsie. uz som ju dlho nepouzila, ale naposledy som do nej dala babyidea prefold. stvorce mam kikko, kupujem od mirky sickovej (ekoplienky) ale prve na skusku som brala z dm drogerie. a este ta anavy ma dve vkladacky, jedna dlha, poskladas si ju ako chces a pripina sa patentkou a potom taka mala

indys
19. júl 2012

dievcata ktore navleky na nozky sa vam najviac osvedcili?aby napr neotlacali nozicky.ja mam zaatial iba jedny Design socks maly ma 4,8kg a ma ich dost nahrnute, ale neviem si predstavit, za ich bude dlho nosit gumicka sa mi da dost pevny a ked bude mat sirsie nozky tak bude dost otlacat, uz teraz ma obcas otlacene

@artemissska ahoj mne sa viac pozdavaju Bamboozle strech gatky ako bambi rixy.mam doma oboje ale blamboozle mojmu urcite lepsie sedia.produ mi take makksie a poddajnejsie, ze sa lepsie prisposobia
a savost este neviem porovnat,lebo basmbi roxy mam dlhsie a blamboozle som zatial prala iby 3x.

@ivanka.7 chcela som sa ta opytat ake vkladacky davys do MaM stvorcov a ake vrchne gate? ja davam zatial bambzsove stvorce kikko a vrchne gate mam Thirsties duowrap vel.1 ale tie mi ten novosklad neprekryju na brusku a little lamb su celkom dobre lebo su vacsie a kedf ich dobre nasadim, tak pekne vsetko prekryju.potom este flisove haipa daipa-tie su na tento novosklad uplne beznadejne, pri bruchu vytrca kopa a kolo noziek otlacaju a flisove anavy prekryju pekne brucho, ale koloo noriek su akuratt zarovno s plienkov a mam problem to tam posunut napriek tomu, ze su najvacie ake mam.chcela som ta poprosit,ci by si mio napisala ktore ti tento vacsi novosklad pene prekryvaju (mne sa tie plienky chvalabhu zrazili na 72x78cm,takze zahynam uz len 1 stranu) zacinam uvazovat uz aj nad vlnenymi nohavickami.

bazulka
19. júl 2012

Ahojte dievcence, chcela by som poradit s vlniacikmi. Mate niekto Baby Idea? Mne prisli v obchode moc pevne, neotlacaju babo (mala je buchticka)? Este som tam videla take gamasky od Disany, ale zdali sa mi prilis tenke na vrchne nohavicky. Nemate ich nahodou niekto? Neviete, ci sa daju ako vrchne nohavicky pouzit? Rozmyslam, ze by som malej davala na doma len plienocku a na to dlhe vlniaky - uz rovno ako domace oblecenie.

ianitka
19. júl 2012

@nicearty skusenost sice nemam, ale kedze kikko je znacka pre cz a sk trh, tak asi v rakusku nie

nicearty
19. júl 2012

@ianitka to som si neuvedomila 🙂 to len tak 🙂

zfidorka
19. júl 2012

@myska2233 na ten smrad skus toto:
pred pranim daj plienky vyplachat, aby sa z nich vymyl moc a potom ich na niekolko hodin (napr. na noc) namoc do prasku, mozes pridat aj miofresh... a az potom vyper... musis to zopakovat niekolko prani a malo by sa to zmiernit...

zfidorka
19. júl 2012

@indys dobre navleky su bambusove, alebo toodle bugz (z tych co som mala ja)...

zfidorka
19. júl 2012

@bazulka ja mam baby idea shorties vlniaky a je to najlepsia vec z plienkovej vybavy co mam 😉 ale zase moja nie je buchticka, tak to otlacanie neviem posudit...

strociatka
19. júl 2012

ahojte vsetky, vela slniecka, lebo lepsie schnu plienky 😉

idem sa radit, myslite, ze zle balim malu? Ide o to, ci jej tam nedavam moc vkladaciek, do kapsovky davam orig. co je v nej od nova a tiez este bud baby lucy, alebo od handricky vkladacku savu. Nemoze malu takyto naklad obmedzovat v pohybe? Tiez davam do nohavickovej BambyRoxy orig. vkladacku a vrchne nohavicky a mala je v tom ako ferdo mravec. Moze ju to obmadzit v pohybe? Totiz v tomto veku este nelozime a vobec nedokaze sediet...

nenocka
19. júl 2012

@strociatka ahoj, nemyslím si, že je to plienočkami, asi len ešte neprišiel jej čas 😉 môj má tiež ritulku ako Ferdo mravec, ale loziť lozí, posadiť sa sám síce ešte nevie, ale keď ho posadím, pekne sa udrží. takže bez obáv, podľa mňa to všetko príde... časom 😉

tunylyk
19. júl 2012

@strociatka neviem,aj ja som mala obavu,ci sa nezacne pretacat neskor s balikom na dupe,no u nas prave opacne otaca sa od 3,5m,skor ako bratia,ktori neboli v tom case na latkovkach,je jedno ci ma nocny balik,novosklad,kapsovku,vala sudy ako besny,mam problem ho uz aj prebalit,coskoro ma 6m a kde sa nedogula tak tam sa doplazi,zacina sa dvihat na styri,takze nemyslim,ze mu plienky brania v pohybe a dakovam za slniecko,uz som stvorce pozberala,vonavucke,este zbytok doschne

a mame vlniaciky 😀 idem este raz to lanolinovanie dostudovat

myska2233
19. júl 2012

@zfidorka to ked urobim toto tak ked mi do plienky nacika nebude to citit? Ja si inak cely den hadzem spinave plienky do vedra s vodou, vecer to preplacham, vyzmykam a dam do uzavretej nadoby na skladovanue plienok a periem kazde 2-3dni podla spotreby...myslis ze ese teda pred pranim ich mam znovu namacat? Ja ich placham len v cistejvode a do kazdeho prania pridavam odmerku miofreshu

kkl82
19. júl 2012

@nicearty kikko su ceska znacka, a tie ich jednorazovky su najlacnejsie z ciech, ale postovne ta vyjde draho (len ak by si tam mala niekoho, kto ti ich donesie). u nas su najlacnejsie na ich vlastnej stranke, ale link sem dat nemozem kvoli adminom 😀 ale je to jednoduche www vies a konci to .sk, to v strede je nazov plienok 😝 maju postovne zadara pri objednavke nad 45 eur.

kkl82
19. júl 2012

@artemissska so schnutim ti neporadim, ja susim v susicke 😒 na tvojom mieste by som kupovala nove, pri bambuskach zvyknu byt problemy s pouzitymi ako napr. ze su moc tvrde, ze niekto pouzival ocot na zmakcenie a to porusilo vlakno atd.

strociatka
19. júl 2012

@tunylyk tak valat sudy ide aj nam paradne, je v tom prebornik, dovala sa kam len chce, ale sediet ani panovi a stvornozkovat cista utopia...

tunylyk
19. júl 2012

@strociatka moji obaja stvornozkovali,sestrine deti 2 z 3 a ja osobne vobec,posuvala som sa podla opisu mojej mamy ako raneny partizan a potom na zadku 😀 vravela,ze vsetkym detom mamy platali kolena na teplakoch a ona robila zaplaty na zadku,stvornozka nemusi byt,je pre vyvoj dobra,no niektore deti ju preskocia a idu rovno do stoja

strociatka
19. júl 2012

@tunylyk to mi je uplne jasne, len mi je to divne, starsia v tomto veku nie len ze stvornozkovala o preteky, ale sa aj sama uz vedela posadit. Ja viem, kazde dieta je ine, len ma tak zarazila poznamka mojej maminy, ze oni tak moc nebalili a mali sme viac pohybu...

ivanka.7
19. júl 2012

@indys do MaM stvorcov nedavam nic, len ked mam podozrenie, ze by teoreticky mohla v nej byt dlhsie ako obycajne, tak dovnutra supnem na tretiny prelozeny Baby lucy stvorec 30*30. Vrchne na MaM davam bud Blueberry, alebo potom vlniaky - loveybums M a bionosky velkost 2. Mne ked nahodou trci na bruchu, tak to neriesim a to mi aj na brusku spava, ale v zivote mi to tadial nepretieklo.

indys
19. júl 2012

@ivanka.7 a ako dlho ju nechavas? ja ho mam tak 2 hod. a to ma precikanu tu bambusku a novosklad len trosku ale po 3 hod to ma mokre uplne vsetko+ aj zak musim balit na sirok,takze to mam 2v1.mozno mi moj viac cika-koji sa kazde 1,5 az 2 hod. ja so si teraz objednala vkladacky od handricky, tak sa ich neviem dockat.uz chapem preco peries kazdy druhy den,kedze mas o 1/2 plienok menej minutych,ked nedavas vkladacky 🙂
ktore vlniaky su lepsie?tie bionosky neviem najst vies mi poslat link?

ivanka.7
19. júl 2012

@indys tiez tak dve hodiny asi, niekedy aj dlhsie a precikana je tak rozne, ale mne cika aj do umyvadla skoro pri kazdom prebalovani. Kojim dost casto, tiez tak kazde 2 hodiny. Ja zas davam flisove separacky, tak tie mam navyse :D Link posielam 🙂

kkl82
19. júl 2012

@ivanka.7 ona ti to neprecika na brusku, lebo je dievca 😀 u chlapcov je toto presne ta najkritickejsia oblast @indys mne precikava bambusku s dlhou tots bots vkladackou behom minuty, niekdy prebalujem aj 3x za polhodinku (ma take upiskane fazy)...

ivanka.7
19. júl 2012

@kkl82 to je mozne, ona cika dopredu, kedze spava vylucne na bruchu, ale mozno nie az tak "hore"

lin123
19. júl 2012

ahojte. Ktore vlniaky sa vam osvedcili? Zvazujem loveybums a babyidea, neviem sa rozhodnut.

tortelinka
19. júl 2012

@lin123 ja mam babyidea super su

lin123
19. júl 2012

mamicky a kde v Cechach, najlepsie kde v Prahe sa daju kupit kikko plienky? Tie jednorazove.

lenusskaa
19. júl 2012

Ahojte, citala som vas par stranok dozadu a myslim, ze vcera ste sa tu bavili aj o prani.. ked som sa mamy pytala, ako kedysi prali plienky a preco vyvarali - odpoved jednoducha, neboli automaticke pracky 🙂 tiez spominala, ze napriklad pocikane plienky casto len vyplachali v cistej vode, povesali a suche pouzivali sa znova.. takze mi pride zbytocne riesit ci staci pouzivat 60tku

behulka
19. júl 2012

@lin123 zapínacie alebo naťahovacie ?
záleži aj na aké plienky ich budeš obliekať. Na štvorcové plienky na rovno sú lepšie zapínacie Loveybums. No nohavičkovú plienku prekrývajú ťažko.
BabyIdea sú objemnejšie, hrubšie aj drsnejšie. Hodia sa viac na nohavičkovú plienku. Na tú mi však zapíancie vlniaky prídu nepotrebné, to radšej naťahovacie, nech to nemá bábätko na brušku príliš hrubé.
Naťahovačky BabyIdea som nemala.

artemissska
19. júl 2012

@indys Ďakujem 🙂