Látkové plienky začali zapáchať čpavkom. Ako sa toho zbaviť?

jasminke
26. mar 2008

Ahojte, nevedeli by ste mi poradit, co mame robit s plienkami, ktore smrdia cpavkom..? Su to plienky babylucy 3 in 1, asi za to moze nas drobcek, lebo v noci spi minimalne 7 az 10 hodin, a za tu dobu stihnu poriadne zatuchnut. Skusali sme uz aj sodu bikarbonu a nezabralo. Budeme radi, ak nam pomozete.

jasminke
autor
4. apr 2008

fifla ma pravdu, sestra presla na nocnik, ked mala jej dcerka rok a pol...

bambusko
4. apr 2008

mám babylucy 3v1, periem raz za 2-3 dni, použité plienky dávam do toho originál vrecúška na plienky. periem na 60st v slize a pridávam ocot do plákania, plienky po opraní nesmrdia a to malý má tiež plienku celú noc. čo sa týka nočníka, neviem, či to až tak 100% súvisí s plienkami, moje dievčatá rástli na papierových jednorázovkách a obe od 15 mesiacov nekakali do plienok, len do šerblíka a od 18 mesiacov sme mali plienky len na spanie, asi do tých 2 rokov. všetci ma strašia, že chlapci sú lenivejší, uvidíme...

jasminke
autor
4. apr 2008

Bambusko,
dakujem, prave vyrabam sliz v kupelni, tak som zvedava🙂. Vsade to tu tak rozvoniava, dufam, ze sa mi aj mlieko z toho nenavonia 😠 .. Ale vyzera to ucinne, poriadne to peni, tak uvidim.
To je pravda, zatial to ma sestra vyskusane len na jednom dietatku, ale pamatam si, ako jej mala Saska, ako jedno z prvych slovicok zacala pouzivat slovo toto, a ukazala na plienku - hned vedela, ked sa pocikala - a hned to aj chcela dat vediet svetu 😉 ..
Chcem sa este poradit, kupila som si tu sol od ULRICHa, ale neviem, ako ju mam dat do prania. Dava sa namiesto prasku, alebo zaroven...?

bambusko
4. apr 2008

jasminke, vyrábanie slizu je paráda, ja to robím vo veľkom vedre od Palmexu - má aj vrchnák, miešam obrovskou drevenou varechou, ktorú som predtým použila len na výchovné účely 😉 a strááášne sa mi to páči, mám chemickú školu, to bude asi tým. minule som zapojila aj dievčatá a tiež sa im takéto mixovanie páčilo. dávam do prania dve 250ml odmerky slizu. kúpila som si aj žlčové mydlo ulrich na škvrny, ale mala som pocit, že nemalo efekt. skúšala som dať priamo na škvrnu so slizom a druhýkrát priamo do bubna len samotné. potom som oprala raz na 90 len so slizom a škvrny boli preč.

jasminke
autor
4. apr 2008

Hej, veru mas pravdu, tak trochu som sa citila ako vedec, moj otec je chemik, mozno to mam v genoch🙂..
Uz sa tesim, az to zajtra vyskusam 😎

vladkaz1
4. apr 2008

Kocky dakujem za nazor par ich kupim velmi sa mi to paci aj len s toho dovodu ze Lucka ma stale problemi s ritkou strasne pupaciky a zaparenia..A ked jej dam na noc bavlnenu plienocku tak ju krasne zahojenu takze tak... 😉 Skusime to a uvidime.Drzkajte sa potom sa pridam do temi ked ich budeme mat 🙂

mon25
4. apr 2008

jasminke ja pouzivam sol od Ulricha spolu s orechmi a to polievkovu lyzicu vzdy ked periem biele pradlo, lebo orechy nevyperu do snehobiela, ak mas skvrny, pridaj viac soli a zastav pracku tak, aby mohla posobit. Sliz som este nevarila, ale chystam sa na to a urobim to tak, ako ked periem s orechmi.

jasminke
autor
4. apr 2008

mon25,
a zmiesas tu sol s praskom alebo...?
Ci to je asi jedno..
Dobre, dakujem..
Zajtra budem slizovat, dam vediet ako sa nam pralo 😀

mon25
4. apr 2008

jasminke normalne ju nasyp priamo na pradlo, ja ju nemiesam, lebo davam orechy a tie sa davaju v sacku alebo pancuche 🙂 priamo do bubna, potom prisypem sol a hotovo 😉
Robila si celu davku toho slizu?

jasminke
autor
4. apr 2008

Robila,
jedine co mozem odporucit, ked si nastruhas mydlo, a budes ho zalievat horucou vodou, poriadne to miesaj, aby Ti neostali hrudy🙂... A stipec na nos, riadne nam to tu prevonalo 😀

mon25
4. apr 2008

jasminke uz sa tesim 😵 vodu si davala z kohutika, ci z rychlovarnej kanvice ?

jasminke
autor
4. apr 2008

Z hrnca 😉

mon25
4. apr 2008

jasminke 😀 😀 😀

verca
4. apr 2008

Ahojky mon :D a vsetky plienko mamicky :D tak ja mam babusove plienky iba od baby idea a od tots bots, ale poviem ti, ze dneska som bola s malym vonku 4 hodinky a dala som mu tots bots a ked som ho prebalovala bola dost precikana. Mne sa strasne pacia tie od baby idae, najdete ich tu http://latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyber=8...
a z nich si ideme este doobjednat asi 3, lebo sice v zime susim na radiatore a to sa rychlo vyschnu, ale cez leto schnu trosku pomalsie. S bambusovymi od baby lucy nemam skusenost, tak v tom ti neporadim :D

verca
4. apr 2008

a prave pozeram na tej stranke tie bambusove baby lucy a dost sa podobaju na tie moje tots bots, tie tiez maju aj so suchym zipsom aj s patentkami. A este zvyknem davat na noc kubkovi do tej tots botsky este jednu vlozku od inej plienky, aby trosku dlhsie vydrzala, tak z nej urobim savejsiu 😀 hovori sa tomu, pomoz si ako mozes 😉 🙂

jasminke
autor
4. apr 2008

ejhe, tie bambusove vyzeraju velmi dobre, my mame cisto bavlnu. no pri dalsom dietku vyskusam aj zopar tych.. to tom uz pocula, o tych dvoch vlozkach.,. fajn napad 🙂

mon25
4. apr 2008

dik verca 🙂 mne sa tiez pacia obidvoje, ale asi ostanem verna baby lucy a objednam tie syto modre vyzeraju veeelmi lakavo 😉 🙂 a vlozky tiez pokombinujem, ked sa uz konecne odvazim dat tu latkovu aj na noc 😎

ada.lubo
4. apr 2008

ahojte my používame baby lucy som s nimy veľmi spokojná 🙂 ...lenže pokazila sa nám pračka ☹ takže som musela siahnuť po jednorázových Paťo si na nich nevedel zvyknúť lenže čím dlhšie to trvá tak si začína zvykať a bojím sa aby sa potom chcel vrátiť späť k látkovým... má niekto skúsenosti s týmto skúsenosti

mon25
4. apr 2008

ada.lubo ja kombinujem oboje ( na noc a cesty jednorazovka ) a je to v poho, robim tak od zaciatku
a pracku coskoro poriesis, nie ? 😉

kili
4. apr 2008

ada, ja keď sú malí v nemocnici, tak musia mať jednorázovky a doma sa vrátime na látkovky a je to v pohode. Ale im nevadili jednorázovky alebo opačne, tak neviem, každé dieťa je individuálne.

zdenkaamarosko
4. apr 2008

A používate separačné plienky tie viskozové alebo celulózové? My sme prešli už na celulózové. Ale po oprané sú veľmi pokrčené. Nemáte na to nejaký tip na vyrovnanie? Žehliť som ich neskúšala.

kili
5. apr 2008

ja ich len poskladám na 1/4, mohla by si ich ešte niečim zatažiť a myslím, že by to mohlo byť už OK

dididi30
5. apr 2008

baby som v anglicku a tu latkove plienky jedine na utieranie pouzivaju do malinka im davaju pampersku a ziadne balenie na siroko neexistuje......ja budem davat tiez pampersku ale na vrch latkovu na siroko....ale len cisto latkovu nebudem pouzivat je to podla mna nehygienicke a neekonomicke tiez 😉

bihan
5. apr 2008

Diddi, to sa veľmi mýliš, pretože existujú anglické značky látkových plienok, tak ako francúzse, americké a neviem aké. Ak sa nemýlim, tak Bambino Mio sú práve anglické plienky.
No a čo sa týka hygieny a úspor, písala som to vyššie, náklady na plienky sa mi vrátia do polroka a z hygienického hľadiska aspoň nevystavujem pokožku môjho dieťaťa zbytočným chemikáliám 😉

mon25
5. apr 2008

Diddi, asi som nepochopila tvoj vstup, si si ista, ze vies o com hovoris hlavne co sa tyka hygieny a financii a tusis vobec o akych plienkach sa tu bavime a co nas viedlo k tomu aby sme ich pouzivali ?
zdenka nezehli tu viskozovu priamo, lebo dopadnes ako ja 😒 s olepenou zehlickou, zehli ich cez plenku al. utierku 😉

jasminke
autor
5. apr 2008

Taaakze som vcera uspesne pripravila sliz.. Moje rady: Urcite zalejte mydlo a sodu 10l vody - mne sa z toho utvorilo viac menej zele 😎 , ono to urcite zhustne, aj ked sa to nezda 😅 ..
No, a pripravujte to na balkone, lebo budete mat mydlove mlieko ako ja a o to hladnejsieho drobca 😠 ....
A prat budeme asi vecer, takze dam vediet, ako to dopadlo....

jasminke
autor
6. apr 2008

Hura, plienky vyprate aj so slizom a solou od Ulricha, pradlo vonia naaadherne, uplne jemnulinko, aj stare flaky nam zliezli, este raz, a budu vyprate krasne do svojej povodnej farby.. Takze uvidime, ako budu vonat po Jonaskovom pouzit, ale su urcite lepsie vyprate ako ECOVERom.... 😉

kili
6. apr 2008

jasminke, a z čoho si robila sliz? teda z akého mydla?

jasminke
autor
6. apr 2008

z Lanzy, ale nabuduce skusim kupit to Marseillske

kili
6. apr 2008

aj ja som teraz kúpila Lanzu, ako prvýkrát som robila z nej a prádlo krásne voňalo a vydržalo to dlllllho, lepšie ako aviváž a aj dobre perie, tak som si zas vyhodila s kpýtka 😀
a robila s z celej? lebo je o dosť väčšia ako ostatné mydlá? a kde sa dá kúpiť Marseillské mydlo? som to nikde nenašla