Mám kúpiť manuálnu alebo elektrickú odsávačku mlieka?

kollarova
30. mar 2013

Kupili by ste si racej manualnu alebo elektricku odsavacku na mliecko?ake mate skusenosti?ktore odsavaci by ste mi odporucili,dakujem za kazdy nazor a radu 🙂

lm2812
30. mar 2013

Ja som mala dvojičky, ktoré boli prvý mesiac v inkubátore, kojenie nebolo možné. V porodnici som mala najskor manuálnu, po 3 dňoch som kúpila elektrickú zn. Medela. Nedalo sa to porovnať. Určite odporúčam elektrickú!

verus16
30. mar 2013

ja som elektricku nemala, mam manualnu tiez medela a som s nou uplne spokojna

shehzade_91
30. mar 2013

Ahoj 🙂 tak ja by dom ti jednoznacne odporucila elektricku odsavacku mala som aj manualnu a hrce na rukach nespala som lebo mi mali papal kazde dve hodinky takze kojila som ho cca 40 min zaspal a ja som isla na odsavanie a to mi trvalo asi hodinu a pol takze nad manualnov ani nerozmyslaj.. Nelutovala som yie peniaze lebo s elektrickov som to mala za 20min a omnoho viac mi odsalo 🙂 ja som mala elektricku MEDELA SWING je draha ale veeeelmi dobra a vobec nevydava pri odsavani zvuky ako motorova pila lebo som mala este jednu tej istej znacky stala 90€ a ta zobudila asi aj susedov takze toto je moja skusenost 🙂

kyri1977
30. mar 2013

ja som odsavala pri prvom synovi asi mesiac - mala som najprv manualnu a kedze som zistila, ze po navrate domov z porodnice zvladnem medzi dvomi kojeniami syna akurat prebalit, nakojit, odsat a potom uz zasa rovnaky kolotoc s kojenim, tak sme kupili elektricku a bolo po probleme 🙂. Tesim sa, ze som ju nepredala, teraz sa mi zide (musim pravda otestovat, ci funguje, kedze ju mali dve kamosky medzitym pozicanu...).

ziarcanka
30. mar 2013

Ak si ešte neporodila - žiadnu. Možno ju vôbec nebudeš potrebovať, prípadne len na pár dní v pôrodnici - to ti požičajú aj tam alebo od kamošky.
Ak máš dieťatko a potrebuješ len sem tam poodsávať manuálnu, ak z nejakých dôvodov nemôžeš kojiť, ale chceš kŕmiť dieťatko svojím mliekom, tak určite elektrickú. Vyskúšané mám elektrickú medelu swing - dvojfázová - super a tichučká. Tá druhá elektrická od medely - mini elektrik hučí ako vysavač. Ručná medela harmony páková- super, ručná medela base - piestová - na figu. Balónikové ručné - nie, veľmi ničia bradavky a bolia z nich ruky - po dvoch dňoch pľuzgier na dlani. Ešte baby chválili avent ručnú pákovú aj elektrickú. Toť moja skúsenosť 🙂

zuzanitta1
30. mar 2013

radšej elektricku, ja som mala manuálnu, a po 2mesiacoch som už malej nestihala odsávať tak sme skončili s kojením :( keby som vtedy tušila, že existuje aj elektrická tak na 100% kúpim tu ale vtedy som to nevedela, hm

lin123
30. mar 2013

ja mam odskusanu elektricku od medely dvojfazovu a max.spokojnost

svatava74
30. mar 2013

ja som odsavala do 14 mes malemu, kupila som si najprv man manualnu, ale rychlo som presla na elektricku- medela mini...odsavala som cca kazde 2,5-3 hodiny...davala do laktaria, cize mlieka som mala velmi vela...neviem si predstavit fungovat na rucnej...alel odsavacka jednoznacne.....ale ak sa ti miinko pekne prisaje, tak asi je podla mna zbytocne vyhadzovat vela eurikov za elektricku, rucna na zaciatku na doodsatoe iste staci....eletricka je ale super na dlhodobe odsavanie... 🙂

31majka12
30. mar 2013

ja som mala manualnu avent,a potom som si odstrekovala rucne,,,

xenicka13
30. mar 2013

Manuálna Avent u mna, tri roky makala, elektrická Avent mala pre mna slabý tah

janula18
30. mar 2013

mala som aj manuálnu pri prvom synovi pol roka som len odsávala, bola to makačka. Pri dvojkách som začala s nou tiež ale potom som si kupila elektrickú a super. Rozhodne to ulahčilo prácu. Takže rozhodne elektrickú

sammy
30. mar 2013

Mne sa odsavacka neosvedcila, ked som potrebovala odsat, najlepsie to slo rucne, ale snazim sa odsavat fakt len ked je to nevyhnutne.

oblecenieavecicky
30. mar 2013

Jednoznačne elektrickú. V pôrodnici som musela používať manuálnu a bola to hrôza. Doma som mala elektrickú a bolo to omnoho rýchlejšie, jednoduchšie, nehovoriac o tom, že kopa mojich známych manuálne dolámali :D

sjuzocka
30. mar 2013

Mala som manualnu, ale velmi skoro som zistila, ze ovela lepsie mi to ide rukou. a pri tom zostavam... som rada ze som sa zbavila tej plastovej rarohy 🙂)

zuuzka
30. mar 2013

Pri castom odsavani urcite elektricku, je na nezaplatenie. Ja som mala Avent, bola som spokojna.

gumidekmomo
30. mar 2013

my mame na vysavac ale veru vytiahne riadne soplik maly ma tolko toho teraz ze som rada ze ju mame 😉

edie63
30. mar 2013

Ja som mala elektricku avent odsavacku, maximalna spokojnost.

linda20111
30. mar 2013

ja som mala manualnu, ale pouzila som ju len v porodnici a doma asi 3x, sestricka v porodnici mi ukazala ako odstriekat mlieko prstami, tak ked som potrebovala robila som to takto. ale len prvy tyzden, kym si telo nejak zvyklo na kojenie a potom sa mi uz robilo len tolko mlieka kolko maly potreboval vypit.

opicaskorica
30. mar 2013

Elektricku!

marianka0101
30. mar 2013

Ziadnu. Odsavacku kupis kedykolvek, maju ich v lekarnach, elektre, detskych obchodoch. Ak budes vediet, ze potrebujes, potom kupuj. ja som doteraz nepouzila, malinka uz mala 5 mesiacov. A potom, zalezi od toho, kolko mas financii. Ja som pri prvom mala rucnu, niekedy ma ruky boleli, ked som musela viac odsavat, ale dalo sa to. nebolo to nejake extremne. Keby sme mali viac penazi, kupim elektricku. No da sa aj s tou, aj s tou. Jedine co nekupuj, taku trubkovitu co vyzare ako zdobic na torty. To mali v porodnici a teda otras. Ta co sa stlaca ako kropicka na kvety je 1000x lepsia

sveta27
30. mar 2013

jedine elektricku! Mne stačila Farlin, je lacná a keď sa sňou naučíš, je o.k. Ja som tak odsávala všetko mlieko pol roka...

gretocka
30. mar 2013

moja skusenost -pri prvom babatku som mala pozicanu elektricku medelu od znamej. Bola som s nou absolutne spokojna a tak som pocas druheho tehotenstva z bazaru kupila tu istu - medela electric mini. Dala som za nu 30 eur a nemozem si vynachvalit. Pomohla som nou aj spolukolegyni na sestonedeli, kedze sa jej naliali prsniky tak, ze jej hrozil zapal, lebo rucna jej mlieko nevedela vytiahnut a tak jej s placom odstriekavali sestricky. Potom som jej pozicala moju medelu a ta jej mlieko krasne vytiahla. Ma nastavovanie sily tahu, takze si mozes navolit taku silu aka ti vyhovuje, nikdy ma z nej neboleli bradavky a vytiahla fakt dobre 🙂

petronelae
22. feb 2014

Na obcasne odsavanie postaci fakt len manualna, ak budes odsavat niekolkokrat denne, tak je lepsia elektricka. Rozdiel je jedna a sto. Odporucam elektricku avent.

snnor
13. feb 2015

ja odsavam vsetko bo maly zacal strajkovat az sa jedneho dna nechytil na prsko a ja hlupa som dala flasku..jasne,ze si zvikol na nu..a teraz som sa snazila zvisit tvorbu mlieka a skesala som tabletky,homeopatika,caje a kadeco...mala som rucnu avent..ja vyborna ale trvalo to dlho a hlavne som sa tomu nevenovala naplno a preto sa mi ani mliecko nerobilo viac..kupila som elek.avent 3v1 a po prvom dni pouzivania sa mi mliecko krasne rozbehlo..odporucam ju...