Mám predať výbavičku kamarátke, švagrinej či na bazári?

zlamama77
30. okt 2015

Ahojte maminky, iba by som si rada vypočula Váš názor, prípadne, ako by ste danú situáciu riešili vy...

Mám v podstate komplet výbavičku , s príslušenstvom (od oblečenia, obutia, hračky, kočár, postieľka, no proste, všetko, čo ste kúpili od bábetka pre dieťa) a prejavili o nu záujem tak dobrá kamarátka, ako i švagriná...že nič nemám dávať preč, že ju chcú pre bábo, ktoré budú mať, obe dúfajú že čoskoro (ešte nečaká ani jedna).
Ja som však na MD(RD) príjem zlý, výdaje veľké a všetko som kupovala(až na možno pár vecí). Preto, ja chcem tuto na MK alebo inde cez inzerát predať, nie darovať, a teda, dostať za vecičky koľko sa dá, nakoľko sú všetky veľmi kvalitné a v dobrom stave.
Neviem., ako postupovať, nakoľko, obe asi chcú vecičky dostať, predať im by bolo asi hlúpe(zvlášť, keď tých pár dostaných vecí mám od švagrinej...). Tiež, nechem rozbroje v rodine.....

Ako by ste danú situáciu riešili vy?? darovať pár vecí? no, vraj nemám dávať nič preč, že to ona chce komplet..Alebo, by ste vyčíslili (približne)komplet náklady a mnou akceptovanú sumu, a nech sa vyjadrí ťi je to ok? Viem, možno je táto otázka blbosť, no, chcem pokoj v rodine, a ako sa hovorí, riešenie také kde sa aj vlk nasýti, aj ovca ostane celá....vopred Ďakujem

zuzana76
16. nov 2015

@zlamama77 neviem ako dlho uz tie vecicky mas, ja si tiez myslim, ze mnohe veci dlho nevydrzia a roztahaju sa, vyperu, atd.... normalne veci predaj a hotovo, keby mali uz deti, tak to je ine, ale takto, ked este ani necakaju sa mi to zda zvlastne drzat ta v pohotovosti, povedz, ze uz si ani nemala miesto na odkladanie a uchovavanie vyrastených veci

alaguema
16. nov 2015

@zlamama77 kamarátka aj švagriná veľa taktu nepobrali. Vypýtať si od niekoho niečo takto na drzovku a obe musia vedieť, aká je vaša finan.situácia...nechápem.

sono2
16. nov 2015

Predala by som hodnote ostatok rozdala. Nemusela si hovoriť že niečo máš. Povedala by som že to priebežne dátam preč a trocha si tým robím peniaze na plienky. Ak sa čo I len jedna urazi, nemá to s takými ľuďmi zmysel.