Mám predať výbavičku kamarátke, švagrinej či na bazári?

zlamama77
30. okt 2015

Ahojte maminky, iba by som si rada vypočula Váš názor, prípadne, ako by ste danú situáciu riešili vy...

Mám v podstate komplet výbavičku , s príslušenstvom (od oblečenia, obutia, hračky, kočár, postieľka, no proste, všetko, čo ste kúpili od bábetka pre dieťa) a prejavili o nu záujem tak dobrá kamarátka, ako i švagriná...že nič nemám dávať preč, že ju chcú pre bábo, ktoré budú mať, obe dúfajú že čoskoro (ešte nečaká ani jedna).
Ja som však na MD(RD) príjem zlý, výdaje veľké a všetko som kupovala(až na možno pár vecí). Preto, ja chcem tuto na MK alebo inde cez inzerát predať, nie darovať, a teda, dostať za vecičky koľko sa dá, nakoľko sú všetky veľmi kvalitné a v dobrom stave.
Neviem., ako postupovať, nakoľko, obe asi chcú vecičky dostať, predať im by bolo asi hlúpe(zvlášť, keď tých pár dostaných vecí mám od švagrinej...). Tiež, nechem rozbroje v rodine.....

Ako by ste danú situáciu riešili vy?? darovať pár vecí? no, vraj nemám dávať nič preč, že to ona chce komplet..Alebo, by ste vyčíslili (približne)komplet náklady a mnou akceptovanú sumu, a nech sa vyjadrí ťi je to ok? Viem, možno je táto otázka blbosť, no, chcem pokoj v rodine, a ako sa hovorí, riešenie také kde sa aj vlk nasýti, aj ovca ostane celá....vopred Ďakujem

worker_falcon
30. okt 2015

najlepšie by bolo presvedčiť obidve, že zabezpečovanie výbavičky pre dieťa ďaleko pred jeho narodením (o to viac pred jeho počatím) neprináša šťastie. Také povery tuším sú.

Mimochodom, čo je to za rodina... Ja by som to normálne predal a keď by na to prišiel čas/reč, tak by som im to povedal, že to potreboval niekto urgentnejšie, ako ženy, čo iba snívajú o deťoch.

bonaqa2013
30. okt 2015

ja by som švagrinej dala to čo ona kúpila plus ešte niečo, to isté aj kamarátke a určite by som niečo aj predala. aby sa ti to aspoň troška fin. vrátilo.
inak ja som dlho po prvom synovi odkladala výbavičku že čo ak ešte. no aj sa narodila dcéra po 11 rokoch a tie veci už boli o ničom. jednak prvý bol syn, druhá dcéra a potom zas len dcéry, ale tie vecičky boli dosť znehodnotené - mne pripadali ako spráchnivené, gumy v noh. spráchnivené, takže neodporúčam dlho držať. Max. 2-3 roky.

0silvia0
30. okt 2015

@zlamama77 ak peniaze potrebuješ, tak by som to pokojne predala. Je od švagrinej/kamarátky sebecké, ak od teba žiadajú, aby si im držala doma a skladovala kopu vecí. V prvom rade urob tak, ako vyhovuje tebe. Ak už neplánuješ ďalšie dieťa a nechceš si veci nechať pre seba, pokojne veci predaj. Obom záujemkyniam vysvetli, že nemáš miesto na skladovanie kopy vecí a nutne si potrebovala peniaze. Okrem toho ešte ani jedna z nich dieťa nemá, takže to môžeš držať pre nich ďalších 5 rokov, a o 5 rokov ti povedia, že je to už nemoderné, kočík staromódny, zatuchnutý atď. a potom budeš dobre nahnevaná. Sú to tvoje veci, dala si tam svoje peniaze, tak máš právo s tým urobiť to, čo uznáš za vhodné.
U nás v rodine sa veci posúvajú zadarmo, takže som takéto veci nikdy nemusela riešiť.

agathachristie
30. okt 2015

predaj, ved si to nedostala zadarmo a nie si charita.

pupavka123
30. okt 2015

@zlamama77 Povedz,ze mas zaujemkynu o to vsetko,ze to hned od teba odkupi a budes rada ak sa toho zbavis...to mas akoze dokedy doma drzat?a ze s nimi hamba nefacka,aspon zo slusnosti sa opytam co by som bola dlzna,nie aby to brali ako samozrejmost,ze ti este urobia laskavost aby ti to doma nezavadzalo...pochopia az ked budu mat deti co take oblecko stoji..ty nie si povinna im to dat,to kde sme,kazda by sme bola takto mudra 😠

mummy01
30. okt 2015

hmmm,trocha sebecke ze od teba chcu aby si doma skladovala komplet vybavu len preto ze raz otehotneju a potom sa im zide....svagrinej by som este nieco darovala ale ostatok predala.

pribinak
30. okt 2015

kocik by som urcite predala, oblecenie im nechaj

sabina1975
30. okt 2015

@zlamama77 ahoj hod do nabazar a ked pride k tomu ze budu veci potrebovat ci jedna ci druha tak im mozes dat to co nepredas a hotovo

cicimon
30. okt 2015

@zlamama77 svagrinej daj to co ti dala ona a zvysok daj na bazar.... ak k tomu nemas nejaky srdcovy vztah .... prip im povedz ze uz veci predavas , mozno ich napadne daco odkupit 🙂) pokial si ty vsetko nedostala tak preco by si mala vsetko len tak niekomu venovat,,

sardinka335
30. okt 2015

@zlamama77 mne príde skor hlupe ze ani jedna sa ta neopytala či ty za to niečo nechceš. Dobrá kamaratka a aj švagrina nevedia ako ste na tom finančne? Čo je švagrinine jej daj hned - nemusíš skladovať a plus ako ,,vdaku,, jej teda niečo prihod zadarmo. Ja by som jednak nič neskladovala pre nikoho štylom ,,ved raz otehotnie,, - samozrejme ak na to nemám priestor. A kočík by som zaručene zadarmo nedavala to musi kazdy pochopiť ze tebe to tiež nikto zadarmo nedal...
Ja by som im to povedala uprimne ale na rovinu ze baby nehnevajte sa, niečo vam mozem darovať - to čo uznáš za vhodne, ale všetko určite nie nakolko nie som na tom tak finančne dobre aby som mohla darovat aj kočik, vajce a pod. Sudny človek pochopí...a aspon uvidíš ake su to kamošky v skutočnosti.

seahorse27
30. okt 2015

Podla mna je uplne zbytocne to riesit, ked este ani jedna z nich nie je ani tehotna. Ja by som pri takejto poziadavke z ich strany povedala na rovinu, ze planujes vecicky predat, pretoze potrebujes peniaze, ale ze ak chcu, tak im ich podrzis a neskor predas za nejaku rozumnu sumu, na ktorej sa dohodnete. Okrem toho to musis cely cas doma skladovat a nezabera to prave malo priestoru, takze ak to naozaj chcu, nech si to beru cim skor...

cicimon
30. okt 2015

@zlamama77 a k "podrzaniu "veci na nejaky cas - to by som nerobila... nech si to odkupia hned alebo sa rozhoduj sama co s tym, lahko sa moze stat ze kym/ked otehotneju zacnu dostavat podobne darceky typu oblecenie a budu mat kopu novych a tvoje uz nebudu chciet kupit..

liebling98
30. okt 2015

@zlamama77 veľké a hodnotné veci by som predala. Ak Ti niečo darovali, tak venuj naspäť (v zmysle, že aj tak chce veci po Tvojom dieťati, že toto dostali od nej, že určite sa jej to páčilo, keď to kupovala, tak že jej to venuješ). No a pri tej príležitosti spomeň, že ostatné veci ideš predať, lebo to nemáš kde skladovať a potrebuješ peniaze. Prípadne, ak máš toho veľa, tak nejaké drobnosti (bodynka, dupačky, ponožky, tepláky, atď) im môžeš tiež podarovať.
Proste ak ešte nie sú ani tehotné, tak mi príde od nich maximálne nefér takto Ťa zaväzovať.

veonka
30. okt 2015

Ahoj, ak nie sú tehotné a nechcú veci hneď alebo vo veľmi blízkej budúcnosti, tak mi ich požiadavka príde nevhodná. Chápem, že je fajn dostať veci od kamošky či rodiny, to vždy padne vhod, ale ak si ty musela veci kupovať, tak je logické, že budeš chcieť časť investovanej sumy späť, dieťa rastie, potrebuje väčšie veci a to je proste kolotoč, predám-kúpim. Naviac držať veci od narodenia až po X rokov a skladovať to naozaj nie je jednoduché, lebo deti rýchlo rastú a aj hračky zaberú dosť miesta, nehovoriac o kočári. Ja všetko skladujem lebo ešte plánujem mať deti a fakt to nie je sranda, už mám tak prepchatý byt, že mi to už niekedy lezie na nervy. Mala som aj veci od sestry, tie jej už vraciam späť, lebo čaká v decembri bábo. Ak vy už neplánujete potomstvo, tak by som veľké veci typu kočár, vajíčko, hračky určite predala. Švagrinej veci čo si od nej dostala pekne zabal + pridaj niečo naviac ako poďakovanie, a nech si ich odloží pre svoje bábätko u seba doma. To, že svoje veci predáš, jej vysvetľovať nemusíš, ale môžeš jej povedať, že ti doma proste zavadzajú, resp. potrebuješ kupovať ďalšie veci pre dieťa a tak potrebuješ peniaze a zbytočné veci nebudeš skladovať. Nie si nikomu zaviazaná takouto formou pomoci. Ešte ak tak v rodine to tak zvykne bývať, že sa veci posúvajú, ale to tiež nie je pravidlo. Ak kupuješ veci nové, nie je to najlacnejšia záležitosť, takže čakať že mi dá niekto zadarmo komplet výbavičku v super stave po jednom dieťatku je celkom povážlivé podľa mňa. A tiež ak neplánujete Ďalšie bábo, tak je jasné, že veci u seba doma držať nebudeš. Načo? A ak by si plánovala, tak zasa nebudeš posúvať ďalej, lebo potom by si ich mala zasa obnosenejšie pre svoje dieťa. Väčšinou sa posúvajú po rodine veci, ktoré už prosto nie sú ani na predaj a znosia sa tak okolo domu, po dome, alebo na dvore, možno sem tam niečo aj na von. Chápem, že je to asi dosť nepríjemná situácia, ale ony to pochopia, či teraz alebo časom, neboj sa, len záleží aj na tebe, ako si reagovala na tú ich požiadavku vtedy, že či už vlastne tie veci očakávajú alebo v podstate majú už signál, že s tým veľmi počítať nemôžu. A plánovali ti ich aj vrátiť alebo si ich nechať pre všetky svoje deti? 😅

zlamama77
autor
30. okt 2015

ďakujem, mate pravdu, len skladovat, tiez sa neda....no, odkladala som bo som este babo chcela, ale, uz viac asi nie....dakujem vam za nazory, 🙂

janulik2008
30. okt 2015

My sme v dobrej vôli dali rodine po mne ešte veci zachovalé a museli sme sa "bit" aby nam vrátili všetko ... takže si rozmysli. My sme napr mojej neterke kupovali nové ale ma aj po nas veci nosila a zišli sa a tie veci maju 22 rokov a žiadne fľaky nič ... sme sa so sestru čudovali načo odklada mama a nakoniec sa zišli ... inak je podľa mňa od nich maximálne trápne počítať s tým ze im vybavicku dáš

sense
30. okt 2015

ani jedna tehotna nie je, tebe by sa peniazky zisli a takmer vsetko si si kupovala sama...ja by som ponukla na bazar na predaj a veci kt. mas od svagrinej nechalaa svagrinej,,, veci od kamaratky nechala kamaratke... mne osobne pride skor z ich strany divne ze ani jedna nie je tehotna a obe by chceli darovat... ja som drahsie veci predala a oblecenie rozdala alebo dala do krizoveho centra....lebo druhe neplanujeme, naco to skladovat a kamaratky maju chlapcov

napr. moja mama po nas este vtedy porozdavala svagrinam a ked sa narodil potom moj brat o par rokov neskor tak musela vsetko kupovat...lebo veci po nas uz boli znicene a tie kt. mali svagrine po svojich detoch chceli potom mojej mame odpredat...

majka99999
30. okt 2015

@zlamama77 ked mal moj prvy syn rok, tak aj moja kamoska chcela vsetko odlozit, ze vraj kym my budeme mat druhe dieta (nebola som si 100 % ista, ci chceme a hlavne kedy), tak ona uz urcite bude mat. Hmmmm, moj druhy syn ma rok a ona stale nie je tehotna, lebo sa im nedari. Tak pardon, 90 % veciciek je uz predanych, ako fakt nemam miesto na skladovanie, ked po starsom odkladam pre mladsieho 80 % veci. Rada jej dam, co bude chciet zo zvysku a kupim nejake nove vecicky, nie 5-rocne body. Takze predaj, ak neplanujete v dohladnej dobe druhe, svagrinej veci vrat aj s nejakym "urokom" a hotovo. Ked ti nieco pozicala, preco ona uz nema odlozenu tu komplet vybavu, co jej mas dat, kedze uz jedno dieta urcite ma?

tilly24
30. okt 2015

kludne to predaj, ja som tiez vsetko predala - teda co sa dalo, kvalitne znackove veci, postielku, kocik, ved ja som to kupovala, tiez som nic od nikoho nepodostavala len tak, takze s kludnym svedomim to predaj, peniazky s ati zidu.

jana_eyre
30. okt 2015

ja vsetky dobre veci odkladam svagrinej a neteri, alebo nasemu tretiemu babu.. ale to preto, lebo som ich dostala aj ja od sestry, ktora predavat nechce, aj ked som jej to uz vela krat navrhla - ak som nieco kupila a potrebovala som peniaze /alebo miesto/ tak som predala..

svagrinej odloz to, co si dostala od nej, plus nieco navyse, kamaratka nech si zadovazi vlastne.. mozno to vyznie zle - ale ked niekto nema peniaze, preco by mal drzat doma kopu dobrych veci pre niekoho, kto este ani nevie kedy bude babo mat?

ked budu mat babo, tak im kupis nejaky darcek vo forme oblecenia..

inak zda sa mi to trocha zvlastne si to takto pytat - mne to je napr. trocha blbe, ze moja sestra mi dava tolko veci a nic za to nechce.. stale rozmyslam ako jej to oplatit, lebo sa citim byt dlzna..

mizu89
30. okt 2015

Ja by som urobila tak ako vravia baby.predala popripade vratila veci svagrinej a kamaratke ktore si dostala od nich.este nemaju deti ani nie su tehotne a ty budes cakat a doma ti budu zavadzat.ani jedna nevie kedy otehotnie.moze to byt skoro no moze to byt aj o niekolko rokov.nikto si neprikaze ze teraz chcem babo a budem ho mat do roka.mozu sa snazit a babo pride neskor.ale to nikto nikomu nepraje.ja keby som si mala vybrat medzi peniazmi alebo darovanim... tak by som si vybrala peniaze.kazda korunka je dobra.
Ja som si tiez vravela ze veci si necham ked bude druhe ale partner druhe zatial nechce tak naco opatrovat doma veci.dala som ich na bazar a ked pride druhe babo tak si potom dokupim co mi bude chybat.prve babo sme mali po 3 mesiacoch snazenia a pri druhom moze byt snazenie aj 2 roky - to nikto nevie.

silaviat
30. okt 2015

popredaj a co nepredas to im daruj ... otehotniet mozu i za 10 rokov a dovtedy to vyjde z mody al sa to inak znici... alebo im povedz sumu kolko za to chces a ak budu vymrvat predaj hned a kasli na ne ...

emilia25
30. okt 2015

A vy uz dalsie babo nechcete? Ja som urobila to iste celu do 2 rockov vybavicku predala ale za simbolicku cenu 30eur plne velke vrece ked sa nedarilo niektore boli novucicke co som sa snazila optimisticky naladit ze teraz to vyslo niektore hlavne dievcenske boli oprate 3 krat ani raz oblecene tiez postielku no proste vsetko to bolo v marci no a v juni sme zistili ze sme tehotny a to fakt ze uz to bolo neplanovane aj ked to 4 babo sme chceli ale ked som vybavicku davala prec tak uz sme nechceli teraz si to uzivam kupovanim na novo ale ak mate jedno dve deti este s tym predajom aj posunutim by som pockala.clovek nikdy nevie.

katka1981
30. okt 2015

@zlamama77, to je uplna sprostost kupovat vybavicku, ked este ani nie su tehotne. Necchem byt zla, mozno sa im ani tak skoro nezadari alebo sa babo narodi uplne v iny termin a vybavicka bude na nic. Vysvetli im to tak

lulistek
30. okt 2015

@zlamama77 presne, to čo je, ze ja chcem celu vybavicku?! urcite jej daj nieco, par veciciek takych akurat peknych a jednu taku na paradu a ostatne predaj. A hlavne ked nemas peniazky. Urcite predaj tu na MK, clovek ma potom hned lepsi pocit

tjaden
31. okt 2015

@zlamama77 tak voči švagrinej by som to pochopila ale čo kamoška? Aj ja mám kamošky ale určite im nedám veci po malej, švagrinej áno aj ona dala mne, aj keby som mala dieťa prvá ja tak by som pre ňu isto veci odložila, veď je to rodina. Ja mám viac súrodencov tak veci odkladám ale momentálne som v takej zlej situácií, že som zopár dala na bazoš, no bože pár kúskov im chýbať nebude keď mám niekoľko plných krabíc, až budú mať deti niečo im kúpim každý im niečo kúpi určite holé chodiť nebudú 😉 Sestra je ten typ, že nepočúvneš ma a si v pi...určite zistí, čo chýba ale je mi to jedno ona nevie čo je to byť bez peňazí, sestra či nie nech drží pysk 😉 Rob si s vecami čo chceš určite ťa nezbijú 😉

cailinevelyn
5. nov 2015

ahoj, ja teda neviem, ale ak by aj hned obe boli tehotne, co ak to bude ine pohlavie? daju chlapcom ruzove dupacky? (a to nemam predsudky voci farbam, moja mala mala bezne modre veci, ale ruzova chlapom ani chlapcom nepristane, nepojde im to k pleti, raz darmo 🙂)
podla mna ma tvoja financna situacia prednost - plienky nie su zadarmo, ani ostatne veci... Par kuskov nechaj svagrinej, kamoske menej, a ostatne popredavaj. Moze sa pokojne stat, ze sa niektora ponuknuta vec ani nepreda, potom, ak ti bude zavadzat a niektora uz bude tehotna, tak podla svojho vedomia podaruj (aj ked aj tu mozes predat - kto povedal, ze si kamosky veci iba daruju?)
U nas to bolo asi pol na pol - pol je na bazare a pol som odniesla k svokrovcom, nech skladuju, ak sa svagrovcom pritrafi, najdu si to tam,

luucciaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
16. nov 2015

normalne by som im povedala ako ste na tom a ze potrebujes peniaze,...

druha moznost je - povedat im, ze v nahlom pomateni mysle si to vsetko darovala nejakej socialne slabej rodine alebo detskemu domovu,... proti tomuto hadam nebudu nic mat :D

philipha22
16. nov 2015

ja mam 2 bratov... jeden ma priatelku a viem ze zvazuju ze RAZ.... niekedy chcu babatko.... ale... mam 2 deti a vsetko skladovat je nemyslitelne... ja viem, ze neni nic lepsie ako ked niekto pomoze a donesie hotove... ja len viem ze toto nerobi dobrotu.... moja mamina ked bola tehu tak kupovala kocik... sesternica sa opytala ze ci by potom nechala pre jej maleho kocik.... samozrejme... mamina kocik pripravila a dala...ale.....ratala s tym ze raz sa kocik vrati... nevratil... ona ho predala v bazare... takze asi tak.... ja to neskladujem, ale postupne triedim a posuvam dalej na bazariku a za tie peniazky dokupim vzdy nieco nove.... 😉