Máme dať bábo do vajíčka alebo do prenosnej tašky?

jarmila1977
16. mar 2012

mamicky,neviete mi poradit??? chystam sa rodit do 60 km vzdialenej porodnice.s manzelom sa nevieme dohodnut,ci si babatko donesieme domov v autosedacke-vajicku alebo v perinke a prenosnej taske z kocika??? chystam sa rodit uz o 2 tyzdne,tak netusim ako sa zariadit aj podla pocasia.ja osobne by som chcela vajicko,ale manzelovi sa to zda byt na dlho-cesta trva cca hodinu.no zase ked nas nahodou zastavia policajti?????nezaplatime pokutu,ze dieta nie je v sedacke?????

radustek
16. mar 2012

ahoj, ja som rodila 30km od domu a nedavali sme vajicko, museli sme 3 tyzdne cakat kym dorastie, to nam lekarka povedala bola moc malinka na autosedacku tak som ju niesla domov v tej prenosnej vanicke 🙂

dibik
16. mar 2012

@jarmila1977 myslim, ze podla zakona musi byt dietatko v autosedacke. pokutu by ste urcite platili, niektore porodnice dokonca uvadzaju aj vo veciach, ktore treba do porodnice, ze na cestu domov s babatkom treba autosedacku 🙂. a urcite je autosedacka pre dieta bezpecnejsia.

diid
16. mar 2012

Vy ako rozmyslate? kolko zaplatite pokutu?????? a to ze sa vam dieta zabije pri nehode to je na vedlajsiu kolaj?? NECHAPEM ze vobec taka otazka padla. Jednoznacne vajicka su na prevazanie deti v aute a vajicka su prisposobene na to aby dieta v nom vydrzalo.

@jarmila1977 a manzelovi sa nezdalo dlho ked babo je v bruchu stocne 9 mesiacov, alebo ked si dieta das do satky a budes s nim behat po dome hodinu?

@radustek to ako bola moc malinka na autosedacku? v pripade autonehody by ju pasy mozno nezachranili, ale vo vanicke by 100% bola v bezpeci?

radustek
16. mar 2012

@diid no proste davali sme ju tam len bola tam taka skrutena veru tie pasy to bolo na nic..zdalo sa mi to vajicko strasne velke a pri tom to bolo to pre najmensie deticky ....mali sme ju priputanu potom sme dostdlho ani nikde necestovli a potom to bolo uz lepsie trosku pribrala podrastla a uz to islo ale aj teraz uz ma 7 mesiacov a ked zbada ze ju tam ideme dat tak hotovo celu cestu place vystiera sa jeduje sa...myslim si ze to neni vobec pohodlne pre tie deti...ale zas pravda ze kazde mimino je ine a niektore tam hned spinkaju 😉

juliagregor
16. mar 2012

@jarmila1977 jednoznacne vajicko, staci dat naspodok do neho malicku podusku alebo zlozenu plienku

z porodnice som sla s detmi ked mali 2200 a 2500 gramov...

diid
16. mar 2012

@radustek vajicko neni pohodlne pre deti? ved vsetky lehatka, hojdacky su na podobny sposob.
napr. z nasej nemocnice mimo Sk ani nepustia dieta domov ked nema 2kg, a ked moze ist domov 2kg dieta musi mat na to vajicko urcene na tu vahu, inac dieta domov nepustia a zdravotna sestra nesie dieta vo vajicku von pred budovu alebo na parkovisko a ONA upevni dieta do auta, ked nieco neni podla toho ako ma byt, tak dieta nepusti a vo vanicke uz vobec nie.

cicimon
16. mar 2012

jedine vo vajicku - a prenosna taska z kocika nesluzi na prenos deti v aute, na to su specialne vanicky k istym typom kocikov

radustek
16. mar 2012

@diid tak u nas to tak neni a co nehaju to dieta v nemocnici???no moja mala ta nechce byt tak asi jej bude nepohodlna neviem...aj tu musi mat vajicko urcene na vahu ved to je jasne

radustek
16. mar 2012

@juliagregor hej hej aj ja som to potom plienkami podlozila....ale pasy boli stale velke

katren
16. mar 2012

@radustek nepis velkymi, zle sa to cita......
@jarmila1977 toto je hlupa diskusia....urcite jedine vo vajicku alebo ked vo vanicke, ta musi byt homologizovana na priputanie v aute....takze len tie, co sa volaju autovanicky.....ziadna prenosna taska alebo co....
a ked je mala, tak pod zadocek zlozenu plienku, podusku, cokolvek, co ju nadvihne a aj pasy budu potom ok 😉

radustek
16. mar 2012

@katren ani som si nevsimla akymi som pisala

juliagregor
16. mar 2012

@radustek ja som im dala plienku aj nabok vedla hlaveny, abz boli rovno...

u nas nie je problem, vozia sa len v sedackach od malicka, vedia, ze sa nesmu rozopnut, lebo aj to uz vedia...a sami ma upozornia, ked nahodou nezapnem...

ludia su blazni, teraz sa strasne jazdi, bezpecnost je dolezita a zvlast u malych deti teraz som citala o tom autobuse a 22 mrtvych detoch a to je strasne... ☹

anjelicek26
16. mar 2012

Nas 2,5 kilovy kozmonaut pri starte 😅 Bez autosedacky ci certifkovanej kocikovej vanickys pasom cez brusko a uchytmi na ukotvenie pasu po stranach - ani metera autom. Ako pisu baby - babo je stocene v brusku 9 mesiacov, co preboha take strasneho by sa mu malo stat priputane v autosedacke?????

radustek
16. mar 2012

@juliagregor veru a potom doplati na to ten druhy a ten co to sposobil tak tomu neni nic hrozne a ten autobus tiez som pozerala ale isiel rychlo ze preto narazil

juliagregor
16. mar 2012

@radustek trochu mimo ja sa budem bat pustit deti aj na skolsky vylet...v autach su sedacky a v autobusoch nic

anjelicek26
16. mar 2012

@juliagregor - od 12 rokov dieta sedacku nepotrebuje a tie deti v tom autobuse tolko rokov mali. A vraj aj autobus mal pasy. Len ziadne dieta nesedelo priputane ☹

juliagregor
16. mar 2012

@anjelicek26 tu bezne chodia deti na vylety aj zo skolky a sedia aj 3 vedla seba...

radustek
16. mar 2012

@anjelicek26 no to mali v prvom rade skontrolovat aby boli deti priputane ale vraveli ze isiel ten autobus moc rychlo nie???

anjelicek26
16. mar 2012

@radustek - co som citala ja, tak z vypovedi deti sofer menil pocas jazdy DVD-ko a zrejme pri tom stiahol volant do strany ☹

@juliagregor - Saska tiez, extra sme jej museli kupit podsedak, na ktorom potom v autobuse sedi a priputany byt musia. Tak ako pises by som asi dieta tiez na vylet nepustila, alebo ho tam odviezla sama autom 🤐

juliagregor
16. mar 2012

@anjelicek26 tu chodia deti na vylety a bezne aj 3 sedia vedla seba a uz veru nepustim...
idem pekny vecer...

gumimaci
16. mar 2012

Urcite vo vajci, alebo homologizovanej vanicke.
Ja za seba mozem napisat, ze krpec sa vozi v autosedacke od narodenia. Raz absolvoval cestu do HR vo vajci a druhy x v autosedacke.

drnduliak
16. mar 2012

vajicko je super, nasa mala ho milovala, tiez som rodila v 50 km vzdialenej porodnici a celu cestu domov krasne prespinkala, ani nemukla🙂aj do chorvatska v lete sme sli vo vajicku-v noci, a spinkala ako sipkova ruzenka 😉

lenka311
16. mar 2012

@jarmila1977 Musí byť v autosedačke, aj my sme tak išli, bola vo vajíčku v špeciálnom fusaku s rozkrokom medzi nožičkami, aby som jej mohla ten pás v strede zapnúť... Ale bola tam spokojná, spala... Je to pre nich také prirodzené - aj v brušku nie je rovno, takže anatomicky je to prispôsobené na chrbticu... Neboj, len smelo daj malé do autosedačky, je to bezpečnejšie a nezabudni ho pripnúť v protismere jazdy!
Šťastný pôrod a nech si zdravá Ty aj mimi.

ninan2
16. mar 2012

Rodila som 200 km od bydliska, dcerka mala pri prevoze 2700 gramov a bola v autosedacke samozrejme. Radsej by som este mesiac zostala v porodnici keby nahodou bola na autosedacku mala, ako riskovat cestu bez nej.

korenbaba
16. mar 2012

Ak sa ti zdá autosedačka velká, neviem akú máš, tak sa dá dat vložka pre novorencov. A čo sa týka polohy bábatka, mne zase poveda lekárka, že pre maličké je takéto poloha ešte pár mesiacov velmi pohodlná. ved sa nemože hned vystriet ako pravitko.
VOBEC, by som nadtým neváhala neviem si predstavit tak dlhu cestu bez ausedačky. Stačí jeden debil na ceste a malá kolizia.....ani nepomysliet. Pokuta je banalita!!!

andreaka11
16. mar 2012

kupila by som si taku, do ktorej sa zmesti. nechcela by som riskovat, ved je to hodina autom.

https://www.youtube.com/watch?v=artrkOzW_Ho
nibiru
16. mar 2012

@andreaka11 to video som videla iba raz a teraz ked som na to klikla som sa znovu rozplakala nemohla by som,nedokazala,umrela by som ak by sa niečo taketo stalo mojmu dietatu nikdy by som takto dieta na ruky,fusakotaške,obyčajnej prenosnej taške dieta neniesla autosedačka je povinna vybava pre dieta aj ked rodič nevlastny auto!ani taxik ta bez autosedačky nevezme!hoci kde na bazare zozenie lacno autosedaku je to otazka par eur za život dietata!neraz som mala čo robit koli debilom nacestach hoci ja jazdim vzdy podla predpisov!

slniecko2
16. mar 2012

@jarmila1977 no ja by som urcite isla s tym vajickom-dnes chodia ludia strasne a nikdy nevies kto do teba omylom narazi. znama isla s chlapcekom priputanom vo vajicku a krava zenska z vedlajsej nedala prednost a rovno do nej vrazila. nastastie v malej rychlosti, malemu sa nic nestalo ale zo soku sa cely pocikal a pokakal a pasy v autosedacky sa normalne rozpadli!!! neviem si predstavit co by sa stalo keby bol len tak volne. ja som zase bola neporiadna matka a my sme s prvym isli domov vo vanicke ale my sme to mali autom asi 300 metrov ale ajtak sme mali zly pocit...

monika15
16. mar 2012

no baby u nas, len vajicko dokonca pride sestricka do auta pozriet.... :((( tu zakony .... :((((

kika72
17. mar 2012

@jarmila1977 určite vo vajíčku...nie je o čom diskutovať...bezpečnosť, pohodlie, vyvýšená poloha pri vrackaní a bezproblémova kontrola dieťatka rodičom...dokúp si vložku pre novorodeniatko, určite ju využiješ aj dlhšie 😉
máme aj vaničku JANÉ, ktorá sa dá upevniť do auta ako autosedačka, no to sa s vajíčkom nedá ani porovnať...drobček tam bol pripútaný a napriek tomu ho to hádzalo z boka na bok...vo vajíčku bol perfektne chránený... 🙂