Perinka pre letné bábätko

8. máj 2023

Ahojte zeny, prvé babatko sa mi ma narodiť začiatkom júla. Takze letné babatko, kedy je v paneláku horsie ako v saune aj počas noci 🙈 preto mi napada, treba takému babatku perinku? Či zaobstarať nejakú muselinovu alebo bars čo, len sa bojim aby sa neprehrievalo v perinke :/ dakujem☺️

anavixy
8. máj 2023

Netreba, netreba ju ani zimnemu. Jedini, kto ju niekedy potrebuje, su rodicia. Takze ak ju ty nepotrebujes, dieta ju nepotrebuje urcite. Zavinut, v pripade potreby, sa da aj do muselinovej plienky napr.

dominidi
8. máj 2023

Ja mam konco junoveho, uz ked sa narodil bolo 39C, v porodnici asi 49C a doma 30😅 vacsinu casu bol holy, len zakryty bavlnenou plienkou..ked sa necakane trochu zachladilo, dlhe pyzamko a plienka

daniela2202
8. máj 2023

Letné bábätká bývajú v kočíku väčšinou odhalené bez perinky, iba plienka cez ne, no na nosenie by bola fajn perinka, ale hodne hodne bavlna , nie tie strašné umeliny v obchodoch

barbora0308
8. máj 2023

Ja mam junoveho syna a mali sme klasicku paperovu perinku, na ktorej cez den lezal a obcas,ked nebolo tak horko tak som ho aj balila. Ono sa to nezda, ale kvalitne paperove perinky su vhodne aj na leto, kedze funguju termoregulacne a dietatko si v nej pokojne lezi, kedze to makucke, nacuchrane prostredie je mu prijemne 🤗. Paperovu perinku, my odporucili aj na baby kurozch a nedam si na nu dopustit, dlho sme ju vyuzivali, kedze maly bol v nej ovela kludnejsi a spokojnejsi, ako mimo nej. Samozrejme ak bolo velmi teplo, tak som nechavala iba v plienocke a davala do tenkej ulitky ☺️.

barbora0308
8. máj 2023

@barbora0308 *mi 🙈

autor
8. máj 2023

Ano, takú tu zavinovacku čo rucky dovnútra mám, je to úplne tenučké, predstavte si to poskladané ako zošit A5, fajny material, zd toto v prípade nekludnosti viem vyuzit 🙂 a kamoska mi dá hniezdo, tak presne plánujem že tam si pobudne len tak 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
8. máj 2023

Paperova zavinovacka sa z hladiska bezpecnosti spanku vobec neodporuca. Ked je chladnejsie, dieta sa da obliect alebo zakryt, nemusi byt nutne v perinke a uz vobec nie na nosenie… je to len a len o rodicovi a jeho strachu z manipulacie s dietatom 😊

petamich
8. máj 2023

my sme dostali termoregulacnu od Outlast ale teda velmi sme nevyuzili, mal sice silny moorov reflex ale na zavinutie ruk stacila aj vacsia plienka 🙂 maly sa narodil 19.7. takze 😵‍💫