Mesačné bábo sa v perinke vzpiera a je nepokojné

portal
1. okt 2020

Ahojte dievcata. Mam mesacnu dcérku a príde mi, ze z perinkay ci uzlika je nervózna. Vkuse sa krčí, vzpiera ruky a nohy. V postielke bez perinky len tak na holo ju nechcem nechať predsa je este malicka a bojim sa aby sa v noci nejak neprevalila.. Mala v noci zaspi ale casto sa prebúdza ako zo srdu ze je v perinke... ako to riešite, ak teda máte nieco podobné s ratolesťami? 😊

dominushka23
1. okt 2020

mam dve dcery a ani jedna nemala v laske perinku...takze som ju pouzivala vynimocne.....nic sa jej nestane v postielke, sama sa este neotoci ani nic take nebezpecne...moje obe baby spavali na brusku od narodenia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
schokobons
1. okt 2020

Moj maly (2.5r) v zivotte nespal v perinke. Nie kazdemu dietatu sa to musi pacit. Nemusis sa nicoho bat, kludne ju nechaj navolno v hniezde a len zakryt deckou.

portal
autor
1. okt 2020

Len spinkame vo vyvýšenej polohe (a to samozrejme sa sklzne dolu ked sa kus hýbe), nakoľko sa nam stalo pár krát ze jej vybehlo mliecko ked bola v postielke. Preto ta perinka a polohovanie na boku ☹

helcanw
1. okt 2020

Ja mám mesačného syna a toto robí keď ho boli bruško. Vtedy ho musím rozbaliť a nechat ho perinkou len zakryteho.

portal
autor
1. okt 2020

@helcanw ano aj nad tym som uz rozmýšľala, ci ju neboli bruško, len to by ju pri kazdom spánku? 😦

sonnenshein
1. okt 2020

@portal Keby som moju najmladsiu dala do perinky, asi ju prehryzne :D Neboj sa, vyber ju, nech ma priestor...

helcanw
1. okt 2020

@portal môj sa pravidelne budí so spánku na bolesť bruska, strašný rev vzpiera sa, naťahuje nejdem ho utíšiť.... ale samozrejme inému bábätku môže vadiť len ta perinka.

portal
autor
1. okt 2020

@helcanw tak toto mi nemáme, teda budí sa, vydáva kopu zvukov od mlaskania, preglgania aj taky suchy kaslik sen tam dá. Tazko mi je určiť v čom to bude...

eliska13
1. okt 2020

@portal nechaj ju odkrytú aspoň si poprdi, ked bude nohami cvičiť.Po kojení je dobré babo odgrgnut a na brusko nech plyny vypustí syn mal koliky mne to radila doktorka aj, ked som sa bála, že sa pozvracia, ale nie

janinamojka
1. okt 2020

@portal Aj moja dcera toto robila, skratka perinku nechcela.. Spinkala iba pri mne a prespala takmer celu noc tak.. Syna som v perinke ani neriešila, lebo ten bol taky velky ze mu chodidla trcali zboku von zo zavinovačky🤣

guiseppinka
1. okt 2020

Starsia mala perinku asi 2 dni, lebo mama nariadila, ze musi mat (ja ako total neskusena som to brala, ze ved ok, najmensie dieta, ktirensom kedy videla bolontak mesacne). Dosli horucavy a ona sa vysypala a aj mama uznala, ze perinku netreba (ze ju sice do kociara naobliekala ako do -25 je vedlajsie). Mladsia v perinke nebola ani hodinu. Nechce byt v perinke, tak ju daj do spacieho vaku, bude zakryta, ale mat relativne volno a mozes jej spravit z vankusa zatarasu na nohy, aby sa nezosmykla a aj na bok nieco dat, ale nepretoci sa ti, neboj sa... Nase mali obe klinove vankuse a otacala som ich kazdy den raz na 1 koniec raz na druhy...

Napr. zase moja segra musela byt zviazana este aj v roku v perinke, lebo spat inak nevedela...

rubinka
1. okt 2020

@portal - daj do spacieho vaku

andreatytler
2. okt 2020

@portal Nas bol v spacom vaku. Tu namane perinky ale skusili sme zavinovacku a to sa mu nepacilo. Mne to pride aj skoda ich obrat o rucky... vsak sa s nimi hrali cele mesiace ked boli v brusku a potom ked sa narodia ich zrazu nemaju.
Nas tiez spal na sikmej ploche a smykal sa a tak sme na spodok v koliske (tam kde su nohy) dali poskladany uterak. Ako sa cez noc smykal, az narazil zadockom na ten vyvyseny uterak a to ho zastaviilo. Nozky mal potom hore na uteraku... to sa mu tiez pacilo ze mal nozky pokrcene a vyzsie... lepsie sa mu prdelo.

miadi
2. okt 2020

Nemusi byt v perinke ci zavinovacke..Moje deti mali do 3m spaci vak.Mala som taky dobry hrubsi ale nepotili sa v nom. Este som mala aj vacsiu velkost pre prvorodenu ale to uz bola uplne ina kvalita taky polyester ako robia tie lacne zupany co nesaju vodu a v tom sa potila tak to som vyhodila. Ale to co opisujes moze byt skor tym ze ma reflux a boli ju brusko takze ten spanok moze byt vselijaky do 4-5m.Nechaj ju spat bez perinky a uvidis ci to pomoze. Ak nie tak nic len vydrzat.

portal
autor
2. okt 2020

@miadi tiez ma napadol aj reflux... dnes idem k dr. tak uvidíme co povie...
ďakujem za rady dievčatá

00kvetinka00
3. okt 2020

pod hniezdo som napchala ten klin pre istotu a tak spavala ale od 3mesiacov ako vedela pretocit hlavu v pohode spi mala na bruchu ... 10-12 hodin tak prespi v klude