Plienky na noc

hameeda
17. nov 2013

Mamičky chcem sa s vami poradiť. Mám chlapcov vo veku 4 a 3 roky, keďže sme donedávna boli v inej krajine kde bola zlá situácia nemohla alebo ani nemala čas ich odplienkovať, keďže nechceli spolupracovať. No teraz po príchode na SK som sa hneď zamerala na odplienkovanie, no nebolo to nič ľahké, ale zvládli sme to starší je už 6 - 7 mesiacov bez plienky cez deň, nemáva nehody, pekne chodí na záchod, poobede keď spí tak je tiež bez plienky no už sa asi trikrát stalo že sa pocikal hneď ako vstal, ale to z mojej strany sa dá akceptovať, mladší už je bez plienky cez deň 3 mesiace, tak isto pri poobednom spánku, jemu sa zatiaľ nehoda nestala, no v noci im dávam ešte plienky, a už dva mesiace mi skoro stále stávajú so suchou plienkou, no stalo sa asi 4 krát že nebola suchá, no takže k tomu v čom sa chcem poradiť, moja mama hovorí aby som plienku nevyhadzovala keď je suchá a večer mu dala tu istú, a ja neviem či je to ok. Alebo si myslíte že už im plienku nemám v noci dávať, no chcem podotknúť že na nočník chodiť nechcú, a ja nemôžem ich v noci dávať na záchod a ešte potom uspávať, aspoň teraz nie, pretože mám ešte malú dceru a v noci potrebujem pracovať. Čo myslíte dávať tú istú plienku? Alebo nedať vôbec?

januliku
17. nov 2013

@hameeda Plienky uz nedavaj. Kup nepremokave plachty, ked sa stane nehoda, tak vymenis len plachtu.

nikoleta15
17. nov 2013

V pohode tú istú. Veď keď je suchá a použitá iba na noc, prečo by si ju vyhadzovala? Môj malý má 2 r a 8 mesiacov a zostalo mi ešte pol balenia plienok, tak mu ich pre istotu dávam na noc. Keď je plienka ráno suchá, dám mu ju ďalšiu noc. Keď ich miniem, ďalšie už kupovať nebudem 🙂

hameeda
autor
17. nov 2013

@januliku : no práve aj to je ten problém, že momentálne ešte nie sme vo svojom, myslím byvanie, tak chlapci spia so mnou na veľkej postely, tak neviem či by sa dala taká nepremokavá plachta kupiť na veľkú postel 🙂

hameeda
autor
17. nov 2013

@nikoleta15 : ja kupujem tak či tak lebo mam ešte malú v plienkach a veľkosť je tá istá, len mi fakt došlo že vlastne už dva mesiace vyhadzujem suché plienky a to za noc sú dve takže 60 plienok za mesiac

katkas1
17. nov 2013

@hameeda rozhodne suhlasim, ziadna plienka aj ked sa parkrat pocikaju, ak neviem zohnat taku velku nepremokavu plachtu kup taky igelit a to daj pod normalnu plachtu, ak takto krasne vydrzia nepocikat sa plienku nedavaj, ja som syna odplienkovala ked mal 2 roky aj 4 mesiace, na noc som mu davala ale sam si ju strhaval asi 2 t sa mi pocikaval do postele aj pokakaval ale od vtedy nic, neboj sa 😉

hameeda
autor
17. nov 2013

@katkas1 : no ja som to isté mala s najstaršiou dcerou, tá sa odučila od plienky to mala rok aj pár mesiacov a potom asi tak za 2 týždne sama nechcela plienku na noc a nikdy sa nepocikala, ale oni neprotestuju proti plienke, neviem asi fakt už nedám, lebo aj ráno keď vstanú okolo piatej tak pokiaľ ich dám na wc tak je šesť, lebo musím najskôr okolo malej porobiť a aj tak je plienka suchá, no asi to skúsim bez plienky

katkas1
17. nov 2013

@hameeda juj, to ja som si zo synom uzila, oduucala som dllho, potom si zacal strhavat pienky ked som ho ulozila, cez obedny spanok za zasral/s prepacenim za vyraz/ako sub do postele a pomaloval tym celeho seba a vsetko po kade dociahol, no horor, ale uz je nastastie dobre, slubila som mu ze ked sa nepocika a nepokaka do postielky kupime uz velku postel a spidermanovske obliecky a nastastie to zabralo, s dcerou to bolo lepsie cez den sa celkom dobre oduucila ale kym som jej davala plienky na noc dor ana mala plienka snad aj 2 kila co bola taka pocikana tak ked mala cca 2.5 roka tak som vsetky plienky zo skrine zobrala povedala som jej ze jej uz netreba ze dame samkovi lebo on potrebuje a krasne sa oducila, sem tam bola nehoda ale len parkrat, skor sa oducia ked nemaju plienku a to ze sem tam ocikaju postel nevadi

hameeda
autor
17. nov 2013

@katkas1 : no u nás to bol skôr horor odučiť cez deň, s kakaním problém nebol to akosi hneď pochopili, ale pocikaní by boli schopný chodiť aj celý deň a vôbec im to nevadilo, veľmi ťažko sme sa odučali, no odkedy sa odučili cez deň tak prestali do plienky cikať aj v noci, a ja si stále hovorím že ak sa týždeň nepocikajú tak už im nedám a oni šesť dní nič a na siedmy plienka pocikaná 😀 , mladší nie ten už ani neviem kedy posledné mal pocikanú ale starší, čo som myslela že bude naopak

katkas1
17. nov 2013

@hameeda no to je asi najhorsie co treba dieta naucit toto odplienkovanie, ja ani nebudem hovorit akymi metodami sme mi oducali deti, u nas to bolo naopak, mala potreba do nocnika a velka do gati u oboch ale uz je nastastie pokoj, akurat dnes som muzovi hovorila ako je to super ked niekde ideme ze uz netreba pakovat plienky a vlhcene obrusky, len sa oblecieme a sme vybaveni

katkas1
17. nov 2013

@hameeda pozeram ze mas 4 deticky aj my este jedno chceme, ako to zvladas?

hameeda
autor
17. nov 2013

@katkas1 : no mám, no zvládam to v pohode, myslím že viac sa zvládne lepšie ako jedno 😀 , zaberie to dosť času, takže voľný čas pre seba momentálne 0 bodov, no deti sú dobre takže to nie je také strašné, a manžel pomáha, neviem niejako si to človek ani neuvedomuje že by to bolo niečo náročné, ja som dlho mala len dceru a teraz mám ešte dvoch synov a ešte jednu dceru, a keď som mala len jednu tak som nemala voľný čas, a keď mám 4 tak nemám voľný čas 😀 takže to je asi jedno 😀, keď sa varí tak sa varí je jedno pre koľko ľudí aj tak musíš navariť, keď sa upratuje tak je jedno po koľkých, a decká sa aspoň spolu vyhrajú, sú na seba naviazané, a je s nimi kopec srandy,,,,ja stále hovorím otázka by mala byť len mať dieťa alebo nie, lebo už keď máš jedno tak už potom môžeš koľko chceš 😀

demo
17. nov 2013

@hameeda sucha plienka moze byt sucha len zdanlivo. Moze tam byt jeden cvrk nenapadny. Pouzitu plienku vyhadzujem, aj led je sucha. Toto je aj u nas obcas predmet sporu, ale som nekompromisna... Citam ze ste sa.vratili zo syrie prednedavnom? Dost dlho ste tam vydrzali. Tak nech vam je tu lepsie 🙂

katkas1
17. nov 2013

@hameeda no tiez si neviem predsavit mat len jedno a nastastie som ukecala manzela aj na tretie, ale financne je to dost narocne, ale co uz budeme sa musiet obracat, syn uz nastupuje od januara do skolky a ja sa bduem musiet vratit do nenavidenej roboty,potajme placem poveceroch do vanskusa ze sa mi toto obdobie konci, boze tak strasne rychlo vyrastli/oni su aj vzrastovo vysoky/ ze velakrat ked sa na nich pozriem tak mi idu slzy do oci/tak ako teraz/ze kde su uz tie moje male klbka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hameeda
autor
17. nov 2013

@demo : no ja už som sa rozhodla, s plienkami končíme, asi to tak bude lepšie, mne sa tiež moc nepáčilo že by som mala dávať tú istú ani nejde o to či tam bol cvrk alebo nie, skôr som si to porovnala s tým že slipy im tiež nedám dva dni po sebe aj keď sú suché....................no vydržali sme dlho, aj keď je zázrak že sme vôbec prežili, no sme tu pár mesiacov a ja už neviem obsedieť, najradšej by som sa vrátila, no situácia je tam katastrofalna, tak neviem, asi budeme hľadať inú krajinu 🙂

hameeda
autor
17. nov 2013

@katkas1 :no finančne je to náročné, to je pravda, hlavne ak chceš deťom dopriať všetko, u nás sú mesačne výdavky cca 2000 eur, deti rýchlo rastú, chlapci sú rovnako vysoký teda všetko musím kupovať na dvakrát, nič mi mladší po staršiom nevynosí, najstaršia je zasa veľka a to sa noplatí 10 rokov skladovať pokiaľ do toho dorastie malá, no u nás sú največšie výdavky na stravu, pretetože deti zošrotujú za chvíľu aj mna, majú dosť dobrý apetít, takže ak na raňajky robím praženicu len pre deti tak potrebujem 8 vajíčiek, alebo 10 páriek.....ale mne to za tie peniaze stojí, ani jednu sekundu som neoľutovala že ich mám

bubelko
17. nov 2013

@hameeda s kludom daj tu istu aj viac noci za sebou - ja davam aj 2-3 noci ak lepi. tiez je stale sucha. ani ju nepotrebuje, len ked mu ju nedam, tak vzdy pride, ze mami zabudla si plienku. a ked poviem, ze nepotrebujes, tak mi povie, ale to mam len pre isotu. a ked mu to dava istotu, tak mu ich brat nebudem. ma aj nepremokavu plachtu, ale nie je to pre neho ta prava istota 🙂

demo
17. nov 2013

@hameeda no skoda tej krajiny. Vzdy som sa tam strasne chcela ist pozriet, uz to zrejme nezrealizujem. Vela stastia.

tortelinka
17. nov 2013

@hameeda inak, plachta nepremokava sa da v pohode kupit hociaka velkost 😉

katkas1
17. nov 2013

@hameeda to je jasne ze tie peniaze stoja za to,keby som aj do ust nemala co vlozit, aj mne rychlo rastu a hlavne syn, do roka som kazde 3 tyzdne musela kupovat nove veci, topanky aj o 2 cisla preskoci velkost takze dobre ze uz tie plienky nemusime aspon davat a inak ja som tu istu dala 2 noci po sebe velakrat aj 3 ked bola sucha

euka210
17. nov 2013

podla mna su velki na to, aby to zvladli aj bez plienky. Ide len o zvyk, aby si uvedomili, ze treba curat do nocnika a nie do plienky. My sme tiez sli najprv cez den, potom denny spanok a nakoniec noc. Ked sa spolahlivo pytal cez den, tak spanok dopadol lepsie ako som cakala a len par krat sa pocural.

miku1
18. nov 2013

@hameeda Mojej staršej som dávala tú istú plienku, dokonca občas ju mala aj 3 noci po sebe, keď sa zobudila ráno suchá, nevidím dôvod prečo by som tú plienku mala vyhodiť. Vyhadzovala som ju len preto, že už bola pokrčená, tak aby jej to nevadilo. Teraz už asi 3 mesiace spáva aj v noci bez plienky. Jasné, stalo sa, že sa pocikala, to sa stane asi tak 1x za mesiac, ale nakoľko som jej kúpila nepremokavú podložku na posteľ, tak to neriešim. A keď jej občas v noci treba cikať, tak ma jednoducho zobudí, dám ju na záchod, vyciká sa a spinká ďalej. Kúp buď tú podložku, alebo nepremokavú plachtu a bude vyriešené. Ale hlavne už bez plienok na noc 🙂 Veď už tú to obaja veľký chlapi 🙂

miku1
18. nov 2013

@hameeda Nepremokavé plachty sú rôzne veľkosti. Ja som tiež teraz objednávala z netu. Stačí zadať do googlu a hneď ti vybehne kopa firiem, čo ich predáva 🙂

migely
3. feb 2014

@hameeda a prečo vyhadzujeteš súché plienky ?

hameeda
autor
3. feb 2014

@migely :no vyhadzovala som, lebo mi to prislo blbe davat im ju spat, ved ja si tiez menim denne spodne pradlo, aj ked je suche a ciste 😀 , no ale uz neriesime, lebo uz su odplienkovany, uz je to ok 😀

migely
3. feb 2014

zbytočne vyhodené peniaze