Nedať v noci plienku?

3. feb 2024

Ahojte, dcéra cca mesiac už nenosí plienky. Odplienkovala sa sama, nechala som jej čas a trpezlivosť sa vyplatila a išlo to bez nehody od prvého dňa. Nemá problém kdekoľvek. Od prvého dňa je aj na denný spánok bez plienky. Nepocikala sa nikdy ani cez obedny spánok, iba raz. Ležala som pri nej, trošku sa prebrala ale vyzerala že zaspí ďalej tak som sa jej ešte neprihovarala, no a vycikala sa veľa a riadne. Preiekli sme, spala ďalej. Mimo to, sa jej to nikdy nestalo. Na noc jej zatiaľ plienku dávam, avsak dosť ju odmieta, nejak ju vždy spracujem nakoniec, ale nechce ju. Aj by som jej ju nedala, ale cca jedna z 3-4 noci je tá plienka plná. Zvyšné noci sú suché. Dosť zle spí a bojím sa, aby sme neostali komplet nevyspati ak sa pocika, prezliekať všetko vnoci atď. Alebo sledovať podvedome celú noc či sa nepreberá že či ide cikať.
Budiť ju v žiadnom prípade neplánujem. Ona keď vydrží tak vydrží celú noc, takže to nechcem kaziť tým že ju budem dávať na wc ja. Viem že na nočné odplienkovania musí dieťa dozrieť. Nechcem aby sme sa nevyspali ale zároveň ju nechcem do tej plienky nútiť. Čo by ste robili ?

nika11103
3. feb 2024

Vek ?

autor
3. feb 2024

@nika11103 čerstvé dva roky

pribinak
3. feb 2024

Nedala plienku. V noci by som prišla, ani ju nebudila, ale spiacu položila na nočník vedla postele nech sa vycika v spánku

nika11103
3. feb 2024

Paráda šikovná 🙂)) ja ti neporadím samu má to ešte len s malou čaká , Ale klobúk dole v 2 rokoch bez plienky wow !

autor
3. feb 2024

@pribinak tomuto sa chcem vyhnúť práveže, to nieje zamna odplienkovanie na noc, to už radšej nech ma plienku kým ju potrebuje. Okrem toho určite sa spiaca nevycika. Ona sa zobudí aj keď ju len jemne napravim na posteli. Kým by som vyzliekla vak, pyžamo, zobrala ju tam, obliekla naspäť atď. Tak je tak prebrata a urevana že sme dospali

dzulli1980
3. feb 2024

Za mňa je to moc malé dieťa na to, aby si vôbec uvedomilo, že potrebuje cikať ... dávala by som stále na noc plienku.

nika23t
3. feb 2024

Šikovnica mala, naozaj! Ja mam tiež dvojročnú, 5 mesiacov cez deň bez plienky, ale na spanok plienka stále mokrá. Ja som starším plienku nedala, keď ju už samé nechceli. Ale v noci prvé mesiace som ich v spánku raz dala cikat, lebo najstaršia spala tak tvrdo, že sa nezobudila. Alebo skus dat nepremokavu podložku a len ju kontroluj, či nie je mokrá. Veľa možností tu nie je... Alebo ju zobudíš, alebo ju dáš cikat v spánku, alebo ju necháš tak a len ju budeš kontrolovať. Alebo jej teda nechaj ešte plienku a spokojne spíte obe. Ale podla toho, čo píšeš, to mala zvládne veľmi rýchlo bez plienky aj v noci.

vilma7
3. feb 2024

Keď má ešte občas plnú, tak nechať. Ja som nedala až keď malo dieťa 2 týždne suchú.

autor
3. feb 2024

@dzulli1980 no ona sa niekedy zobudí nato a zobudí aj mňa a vypýta sa cikať. Ale niekdy nie, respektíve nájdeme ráno že je nacikane v plienke

autor
3. feb 2024

Baby a tie gaťky uciace či aké to ? To nepomôže ? Lebo ona pyta aj na noc gaťky. Že by som jej povedala že toto sú gaťky na spinkanie ? Či to je veľmi iné ako klasické nohavičky? Alebo to nezachyti nič ? Ona nemá.tu plienku natrieskanu ak aj v nej niečo je, len také jedno malé cikanie by som povedala

autor
3. feb 2024

@nika23t áno no počkám asi ešte pár dní,l a uvidím. Respektíve skúsim sa s ňou dohodnúť, že ak bude suchá tak nedáme. Ale nechcem na ňu robiť tlak

beata_k
3. feb 2024

Pockala by som az bude na noc ozaj sucha. Ja chapem, ze s nou bojujes, ale prezliekat v noci periny nic moc. A pants plienky jej nedavas?

mima172
3. feb 2024

Moja mala suchú plienku už asi 5 mesiacov, no stale ju na noc chcela (doteraz nechápem prečo, možno zvyk, istota?) až mi raz sama večer povedala, že ona si už plienku na spinkanie neprosí a od toho dňa ju už nikdy nechcela. To bolo, keď mala cca 2r 8m, ak si dobre pamätám.
Tvoja je ešte maličká, no ak plienku tak veľmi odmieta, tak by som skúsila nedať. Poradím malú pomôcku na rýchle nočné prezlečenie postele (neskúšala som to, no kdesi som to čítala) - daj na seba 2 nepremokavé plachty. Pri nehode stiahneš len jednu, dieťa prezlecies rýchlo a do 5 minút opäť spíte 🙂

nairia
3. feb 2024

vies co, moja ako sa odplienkovala cez den, zacala mat suchu plienku aj v noci, resp. zacala sa sama budit a pytat cikat, tak som jej ju po cca mesiaci zobrala. aktualne je odplienkovana takmer pol roka, ale stalo sa jej v takych fazach, ze sa proste v noci pocikala. len tip- prezliect pyzamo a zobrala som ju ku nam do postele, jej postel som len zvliekla a zvysok riesila rano.
ono aj ked to dieta odplienkujes, stale sa moze z casu nacas stat, ze sa pocika. a nevidim nic zle na tom, ze ju v noci zobudis a zoberies vycikat, vymenila by som oblecenie na noc - vak prec a dvojdielne pyzamo.
inak treba dat na wc pred spanim a trosku ukorigovat prijem tekutin.

tetapetra
3. feb 2024

Moja švagriná to robí tak, že malú posadí ešte spiacu na nočník okolo 22:00 ta sa vycika a spí až do rána. Chodí spať
o 20:00. Nedávaj jej plienku na noc, pre ňu to je už potupa. Neter nemá plienku od 14m 😉

deedol
3. feb 2024

moj syn sa odplienkoval ako 2r sam - povedal, ze uz plienku nechce. na noc este asi mesiac mal a potom vyhlasil, ze on nechce ani na noc - ze je mu to neprijemne. plienku sme teda nedavali, kupili sme nepremokavu plachtu. vacsinu noci sa sam zobudil a siel cikat (vzdy s mojou alebo muzovou asistenciou, lebo bol ospaly a asi by ani na nocnik netrafil 🙂) ale obcas sa stalo, ze sa pocikal - muz prezliekol postel, ja som osprchovala syna a spalo sa dalej. postupne to vymizlo.

este som si spomenula, ze pit sme nedavali po 18. a teraz uz moze pit aj tesne pred spanim a zvlada 🙂

simona20201309
3. feb 2024

@dzulli1980 len posledných par rokov je 2r dieťa na to malé 🤣🤣🤣

Skúsila by som na noc tie tréningové. Pripadne podložku, ale to asi máš. Uvidíš ako to pôjde.

paulinkaa2
3. feb 2024

Ja sok dcére dávala plienku keď zaspala. Lebo nu tiež nechcela.

nevenka
4. feb 2024

Nasi sa sice odplienkovali neskor, ale v noci, ked som dala plienku, vzdy v nej bolo nacikane...na denny spanok nemali, tak som proate skusila nedat aj na noc, pekne vyavetlila, ze plienka nie je na noc teraz a treba sa ist vycikat. Napodiv, pocikali sa malokrat. Normalne som prve 2 noci bola prekvapena, ze nic, az pekne rano 😳. Potom asi tuhsie zaspal a pocikal sa. Prezliekli sme a zaspinkal. Asi za 2 tyzdne ziadne nehody. Alebo len cez a to.take, ze "nestihol", lebo je chudy a zavazovala som mu snurky na gatiach niektorych 🤪. Nehod bolo fakt par.

13uzivatelka11
4. feb 2024

Syn je odplienkovany od 2r a 4 mesiacov a dokým nenastúpil do škôlky tak sa v noci nepocikal, aj keď plienku na noc stále ma. Keď nastúpil do škôlky tak bol tak strašne unavený ze sa aj pokakal cez noc a občas sa stane aj teraz, ze sa zobudi s mokrou plienkou, aj keď väčšinou vydrží a raz za čas sa v noci pýta cikat. Nevidím nič zlé na tom, že ma ešte plienku na noc, keďže spi s nami v posteli stále, tak kebyže sa pocika, tak mame ocikanu v noci celu manželskú posteľ a to sa mi fakt nechce v noci riešiť

nikpa
4. feb 2024

Čize to je v noci plná plienka 1-2x týždenne. Viem podľa seba aká tortura to je, keď sa dieťa v noci pocika, ja som dospala tak na 2 hodiny lebo sa úplne preberiem kým všetko dám dokopy a malý tiež. Kvôli tomuto som plienky dávala na noc až kým boli uplne bez nehody. Je to 2 ročne dieťa, ešte veľa vecí nebude chcieť a bude protestovať ale nie vždy sa dá dieťaťu vyhovieť.
Ešte ma napadlo, keby si jej keď zaspí natiahla pantsku, zobudila by sa?

katica06
4. feb 2024

Na noc som používala som pri oboch deťoch podložky

lonely66
4. feb 2024

@nika11103 to vážne? wow? 😨
@pribinak presne toto som minule v inej téme napísala, že som to robila u detí vo veku 1-1,5 roka, lebo vo veku 1 rok sa počas dňa cikalo už do nočníka (naučila som pýtať sa cikať. s kakaním nebol problém vôbec, tam to decká pochopili ešte tesne pred prvým rokom). akonáhle šlo denné čúranie do nočníka (samozrejme, dieťa sa pýtalo), tak ja osobne som v noci plienku dala, ale vždy po cca 3-4 hodinách spánku som doniesla nočník a dieťa položila. vždy sa vyčúralo a bol pokoj. po nejakom pol roku som vysadila plienku úplne, nočník pokračoval. po 2. roku života som to už neriešila. raz sa mi jedno dočúralo 1x aj to cez deň, keď absolútne tvrdo zaspalo...

lonely66
4. feb 2024

autorka - k tým "cikacím" gaťkám. sú super na učenie, presne vďaka nim sa moje pýtali už od jedného roka, jednoducho počas dňa som nasadila a nechala v tom. behom 1-2 dní sa pýtali na nočník 😀 ale na noc nie sú vhodné. dieťa keď vyciká obrovský objem, nezachytia to. čo môžeš urobiť je, podložiť pod dieťa nepremokavú podložku (z lekárne) alebo vystlať nepremokavou plachtou. avšak nezabrániš tým, že ti pomočí /otlačí/ moč aj na paplón napríklad

bluka2
4. feb 2024

Ja by som určite vyskúšala bez plienky. Môj bol of 17. mesiacov, t.j. Nemal ani rok a pol aj na noc bez plienky, bez nehôd. Prinajhoršom to nebude fungovať. Nám to fungovalo s takou istotou, že ani podložky nebolo treba.

autor
4. feb 2024

Ďakujem baby, počkám asi teda pár dní ešte a skúsim bez plienky. Lebo už dlhšie nemala nacikane ráno v plienke a to aj pije mlieko v noci/nad ránom. A ráno aj ešte lezime v posteli zo 15 minút, kým sa preberieme, hra sa s plysakmi atď a aj tak sa ide vycikať až keď sa postavíme uz z postele a ideme na wc. Cez deň to ozaj dobre ovláda. Minule sme boli v obchode a pýtala sa cikať, ale wc tam nieje, to len také potraviny boli. Tak som jej vysvetlila že musí až domov vydržať. (Vonku ešte aj pršalo plus riadna zima) a kým sme prišli domov tak prešlo cca 15 minút od vypytania a v pohode to vydržala a vycikala riadne veľa potom.
Ono podložky máme preistotu už teraz, také latkove nech to nesusti. Ale ona často už o 22 prelezie k nám do postele takže by bola manželská posteľ mokrá keby dačo, aj zato som opatrná. Lebo predsa detskú postieľku skôr dám dokopy ako toto.
Ale ďakujem vám za rady, skúsim jej ju pár dní ešte dať a ak bude ozaj stále suchá a stále bude naďalej odmietať, tak skúsim nedať.

esteresterester
Autor odpoveď zmazal
Zobraz