Protišmyková vanička alebo stačí obyčajná?

zuzka83
17. júl 2009

Ahojte, čakám bábo v septembri a pomaly už nakupujem výbavičku. Ale mám v tom riadny zmätok. Teraz sa napríklad neviem rozhodnúť, či mám kúpiť tú klasickú obyčajnú vaničku, aké sme mávali my, alebo nejakú s protišmykovým a formovaným dnom. Poradíte? Vďaka

veronika81
17. júl 2009

zuzka, ja som tiež rozmýšľala nad takou vaničkou, ale nakoniec sme kúpili úplne obyčajnú. Je to možno dobré pre malinké bábätko, ale vraj keď je už väčšie a viac sa hýbe (čo môj malý sa vo vode úplne jaší 🙂 ), môže sa na tých "hrbolčekoch" vnútri buchnúť. A zdá sa mi, že tieto klasické vaničky sú aj väčšie. Nemôžem porovnať, ale s touto obyčajnou som spokojná. Používam ešte taký stojan do toho.

zuzka83
autor
17. júl 2009

Ďakujem Veronika, toto som si presne myslela aj ja, že mu budú tie vypukliny časom zavadzať. Ty máš tú protišmykovú vyberaciu vložku do vaničky? Je to dobrá vec? Nezavadzia ti to? Neviem si dosť dobre predstaviť, ako toho drobca budem kúpať, ale asi by som sa cítila najistejšie, keby som ho jednou rukou držala adruhou umývala, neviem, či sa spoľahnem na nejakú podložku, že ho to udrží.

lenka_da
17. júl 2009

my sme vanicku pouzivali iba dva mesiace, potom sme absolvovali kurz plavania vo vani a odvtedy sme sa kupali len tam 😉 neskor, ked sa mala zacala vo vani stavat, kupili sme protismykovu podlozku v ikea, super vecicka 🙂

cessy
18. júl 2009

aj my mame klasicku detsku vanicku a v nej protismykovu podlozku. ked uz budem kupat maleho vo velkej vani, tak podlozku vyberiem a bude ju mat zas vo vani. podla mna je ta tvarovana vanicka len pre male mimi