Rada ohľadom postieľky pre bábätko

artemislix
28. apr 2021

Ahojte žienky. Chcela by som sa poradiť s postielkou pre bábätko. Ja mam jednu podmienku, aby bolo možné na bočnice položiť prebalovaci pult. Ale pozerám aj na postieľky so spustenou bocnicou, perinakom pod postielkou, s kolieskami. Viete mi odporučiť nejakú tú naj pre vás?

artemislix
autor
28. apr 2021

ešte takto, moja predstava je taka ze: v noci budem môcť stiahnuť ľahko dole bocnicu, ráno ju vytiahnem s tým, že tam dám prebalovaci pultik na + nastaviteľný matrac, že buď bude vyššie alebo nižšie to dieťa. kolieska byť nemusia a perinak alebo priestor dole pod postielkou by bolo fajn

martyzpp
28. apr 2021

@artemislix podla mna zbytocne komplikovane. My mame obycajnu drevenu z bazaru (matrac sme kupili, samozrejme, novy) s bocnicou dole a prirazenu k posteli. Mam neobmedzeny pristup k malemu. Prebalujem ho hocikde, na posteli, na zemi, nikdy som nepotrebovala pult....

tramtada31
28. apr 2021

Mame 2 deti(2postielky). Čo využiješ sú vyberatelne tyčky a polohovatelnu postielku na 2-3 výšky. Odkladací priestor sme nevyužívali a aj keď sú obe prerabatelne na postel pre vacsie deti, teraz ľutujem, že sme za to priplacali, lebo by som pre ne chcela úplne iné postele. Hlavne investuj do kvalitneho matraca zo studenej HR peny
A pult som nakoniec vôbec nepouzivala ako mi fyzioterapeutka povedala, ako jej klient z pultu padol a tazke zranenia si sposobil

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
29. apr 2021
lenkatroj
29. apr 2021

moje nazory, co sa tyka praktickosti jednotlivych vlastnosti postielky/pultika (po 2 detoch):
- polohovatelny rost - urcite ano, ked je babatko malicke, mat rost vyssie je fajn, clovek sa nemusi tak hlboko sklanat + ked ma nespavca, ako my, tak ma vacsiu sancu, ze babo do postielky prelozi po zaspati na rukach. Ked sa babo zacne stavat na vlastne, treba dat rost nizsie, aby sa nepreklopilo cez zabradlie von 🙂
- ulozny priestor - mame a nie je to az take uzasne. Velmi to obmedzi vyber postielok, teraz by som to neriesila.
- odoberatelna/znizena bocnica - bez tohto si neviem predstavit existenciu. Postielka je prirazena k nasej posteli (bocnica nam trci cca 15 cm nad nasim matracmi). V noci krpca rozospata ovela lahsie vytiahnem a vratim spat, nemusim vstavat z postele.
- kolieska - nemame a nikdy my nechybali. Postielka je na svojom mieste a nemame potrebu ju presuvat
- prebalovaci pultik - myslela som si, ze to je blbost. Potom sme si kupili v IKEA uplne zakladny a nedam na to dopustit. Netreba sa k babu tolko krcit, je tam policka na ciste plienky a ine blbosti. Akurat, my ho mame v kupelni, kde babo prebalujeme (aby sme ho mohli pri prebalovani umyt cistou vodou, tie vlhcene obrusky su casto chemia a nikdy neurobia taku dobru sluzbu ako prud vody z kohutika)

zelam vela zdaru pri vybere a energie pri krpcovi 🙂

artemislix
autor
29. apr 2021

@lenkatroj takže najlepšie polohovatelny rošt + sklápacie bocnica.. na úložný priestor + kolieska sa najlepšie vykašľať. samostatný pult výhoda, ani by ma nenapadlo ho mat v kúpeľni. vlhčené utierky by som nerada používala, tak to je vyriešené fajn. predsa voda je voda. ďakujem za názor aj vám ostatným 😊 pomohlo mi to pri vybere

lenkatroj
29. apr 2021

@artemislix ano, pekne zosumarizovane 🙂
ono, kazdemu vyhovuje nakoniec trochu ina zostava, odporucam zacat s minimom a doplnat postupne podla potreby (aj ked je velmi tazke ubranit sa nakupom pred porodom :D )
napriklad nase zistenie bolo, ze sa nam babatko prvych 6-8 tyzdnov nejlepsie kupalo vo vandliku (lavor? proste taka ta vec, do ktorej clovek vytahuje pradlo z pracky) a potom uz bolo dost velke na normalnu vanu. Takze sme vanicku posunuli nepouzitu kamosom, ktori maju len sprchu.
och, a tie preklepy a hrubka v predchadzajucej sprave. Hanba mi! 😢 😀

artemislix
autor
29. apr 2021

@lenkatroj tak to aj chcem robiť, že všetko postupne a nekupovat zbytočne veci, ktoré sa nevyuziju. tak dúfam, že môj plán mi vyjde 😄 a ešte otázka. lebo som nešťastná. manžel mi dnes oznámil, že kúpil kameru, bezpečnostnú na WiFi. a teraz neviem. ako taká kamera je lepšia ako pestúnka? alebo je to úplne jedno a nemám robiť scény 😂😂🙈

lenkatroj
29. apr 2021

hehe, no... my sme mali na prvy polrok pri oboch detoch monitor dychu v postielke (to mne velmi pridalo na klude) + az ked mala dcerka cca 1.5 roka, kupili sme detsku vysielacku (Avent SCD506). Nam vysielacka bez obrazu staci. Ked dieta spi, je v postielke a ked sa ozve, pridem k nemu skor, ako by z postielky vedelo vyliezt, takze je to bezpecne. Zaroven mam pocit, ze je odolnejsia voci padom :D a kompaktnejsia. Stacila nam aj na dovolenkach. Ale to sme my, 18 mesiacov sme boli bez nej. Relevantny faktor je napriklad zitie v dome, kde je spalna na poschodi. To by sme si ju zadovazili skor.
Moja svagrina na kamerovu pestunku neda dopustit, aj kvoli tomu, ze maju inak vyriesenu postielku (taku montessori ultra nizku bez zabradlia, z ktorej by sa vedel krpec "vygulat". Sice by si neublizil, ale pohodlne by sa mu asi nespalo napriklad s ritkou na zemi a hlavou v posteli).
Cize oboje posluzia, sceny by som nerobila ;) Otazka akurat je, ake su preferencie rodicov. Plus, popravde, uz si nepamatam, ake vyhody (dosah, bateria, moznost "prihovorit sa dietatku"...) maju jednotlive moznosti. To ale urcite bude niekde na webe porovnane 🙂

artemislix
autor
29. apr 2021

@lenkatroj tak sa tešil z tej kúpy, že som ho nakoniec pochválila, že mysli na také a kúpil to 😃 my sme v dome práve, len som nevedela, či je kamera normálna bezpečnostná lepšia ako kamera na pestúnke. lebo viem, že pomocou pestúnky sa je možné prihovoriť dieťaťu. ale bezpečnostná kamera neviem ci ma takú možnosť 😃 nakoniec som si povedala, že naše mami nemali ani toľko a prežili to.. takže zatiaľ budeme mat kameru prepojenu s telefónom obaja. tak si nás aj muž bude môcť pozrieť počas nočnej a možno mu to aj padne 😊

stanislavicenka
29. apr 2021

@martyzpp suhlasim.
Aurorke, skutocne to zbytocne komplikujes.pochubujem, ze sa ti to bude chciet davat stale hore a dole. Tiez bolae u nas bocnica odmontovana, postielka prirazena k posteli. A prebalovanie? Vacsinou v spalni na manzelskwj posteli, na nepremokavu podlozke, a latkovej plienke

martyzpp
30. apr 2021

@stanislavicenka lebo ono ten pult by som ja realne vyuzila asi tri mesiace. Potom sa uz zacal otacat a byt viac pohyblivy a to by som sa bala ho tak vysoko prebalovat. Na posteli mi to bolo najpohodlnejsie. Teraz ma skoro dva roky a prebalujem vacsinou v stoji.