Skúsenosti s plienkami, obrúskami a mliekom Babylove

ivikuska28
18. jan 2013

Ahoj, rada by som vedieť aké máte skúsenosti s plienočkami, vlhčenými obrúskami a hlavne s mliečkom z DM drogerie. Do teraz sme používali Bebu ale z tej nás zapeká a ked vynecháme probiotiká tak je zle a z Nutrilonu sme grckali tak chcem skúsiť to Baby Love ak je dobre.

klincek
18. jan 2013

ahoj, plienky a obrusky (tie biele) Babylove su vyborne.
mliecko neviem, ale vacsina deti ho vraj vyborne znasa, niekde tu uz asi aj tema o tom je, skus pohladat.

zivika
18. jan 2013

@ivikuska28 ahoj, takisto ako @klincek mam aj ja velmi dobru skusenost s plienkami aj s obruskami...mliecko sme osobne neskusali, ale ohlasy som pocula dobre...len som zachytila, ze momentalne je vypadok babylove mliecka, tak by som na tvojom mieste skusila take, co je stale dobre dostupne, lebo u takeho malinkeho babatka nie je moc dobre casto menit mliecka 🙂

strawberry17
18. jan 2013

@ivikuska28 my pouzivame vsetko babylove, aj plienky, aj obrusky na zadok (biele) aj mliecko. a sme spokojni, ine ani nechceme 😅

sellysey
18. jan 2013

a tvojho doktora si sa nepytala ze ake mliecko,?mozno potrebuje to HA mliecko,,.a plienky su fajin,musi vyskusat a uvidis ako sa ti ujmu,,mojmu malemu nevadili,ale napr,sestrin maly sa hned od vstekych vyhadzal mohol mat len pampers....

ivikuska28
autor
18. jan 2013

@klincek skúsim pohľadať 🙂

ivikuska28
autor
18. jan 2013

@sellysey práve doktorka nám povedala aby sme kupovali BEBU HA a máme s ňou problém malého zapeká a musí užívať probiotika ak ich vynechám tak sa nevykaka.

lulka12
18. jan 2013

V DM sme nakupovali plienky . Prvé 2-3 mesiace sme kupovali značkové Pampers, ale potom sme zistili,že tieto sú výborné ale už sme pri nich zostali.
Tiež sme využili pri prechode na príkrmy a šťavy. Môžem len doporučiť. Cena primeraná a kvalita výborná.

Dala som si poradiť veľmi náročnej priateľke, ktorá pracuje na lekárskej fakulte a myslím,že to bola dobrá voľba....

sellysey
18. jan 2013

@ivikuska28 moj maly mal tiez velke problemy,ja som potom kupila aptamil comformilch,to je take ako utrilon len na slovensku tento comformilch neni,to je skoda lebo stym mliekom sme to prekonali a co nato povedala ked si jej oznamyla ze vam nepasuje?

gabushka9
18. jan 2013

my sme skusili len plienky aj to len preto , ze sme ich dostali , ale vobec nam nesadli , mala sa hned vyhadzala a mame v rodine este jedno babo a malá z nich mala take vyrazky , ze museli pouzivat kadejake kremiky a neviem co od dr. dost dlho kym sa z toho dostali ...

kiki23
18. jan 2013

My tiež používame len plienky z DMka, pre nás najlepšie plienky, ani raz mi ich zatiaľ neprecikala.... A teraz veru veľa báb písalo že mliečko z Dm má nejaký výpadok, tak neviem či ho ešte zoženieš... ale inak skús sunar od Hero, my máme ten a nemali sme problém. teraz je v kauflande za super cenu.. 🙂

zivika
18. jan 2013

@ivikuska28 beba HA je hnusna, nam ju dali uz v porodnici a maly bol z nej tiez zapchaty 😖 a mate v rodine nejake alergie? mozno by bolo lepsie obycajne UM...

zuzimia
19. jan 2013

Aj plienky, aj utierky aj mliecko su super - pouzivame stale.

janka2501
19. jan 2013

ahoj ja som ich pouzivala pri prvej dcerke a to bolo 10 r dozadu, uz vtedy boli super...a terza ked mam druhu dcerku ma 9 mes,tak hned do narodenia pouzivam len babylove, utierky, plienky, aj mliecko som jej davala...nakolko mi uz UM nechce ta dostava obycajne ml..... inak plienky kupujem natur babylove... moja mi totiz dokonale precikala papmersky...tie sme dostali ked sa narodila, a mala som problem ich minut...

nataliagabova
19. jan 2013

skúste France Lait, je to najlahšie mliečko aké je na trhu, mne ho tiež odporučila doktorka, stojí okolo 6 eur to menšie balenie, ale nám sa veľmi polepšilo zmenou na toto mliečko. držím palce!

ivikuska28
autor
19. jan 2013

@sellysey no povedala že mu mám kúpiť bio gaia kvapky, že detičky ktoré sú čisto na UM mávajú takéto problémy. Preto chcem skúsiť niečo iné. Mám pocit že pediatri majú asi nejaké výhody od predajcov či už BEBY alebo NUTRILONU preto ho tak tlačia mamičkám.

ivikuska28
autor
19. jan 2013

@lulka12 my tiež používame zatiaľ pampers malý má 10 týždňov no dopočula som sa o tej značke babylove tak preto chceme vyskúšať

mirka1611
19. jan 2013

My tiež používame Babylove mliečko, je super, ale teraz je problem ho zohnať - tak ak ho nájdeš a babatku pomôže, tak ho nakúp viac, kým ešte je. Do jary s ním má byť problém. Nie je už ani v Hainburgu ani v Bratislave, a v Prahe maličko 🙂 mám to obehané, tiež som si spravila zásobu...
Ešte by si ale mohla skúsiť Milumil mliečko z rakúska. Tiez som ho nakúpila viac - Milumil HA PRE, ale ostalo mi dosť krabíc, lebo lekárka mi povedala že nemám dávať HA ked ho vyslovene nepotrebuje ... tak ak by si chcela kúpiť , daj vedieť.
@ivikuska28

ivikuska28
autor
19. jan 2013

@mirka1611 HA mliečko my vyslovene nepotrebujeme. U nás doma nikto nemá alergiu a ani malý nemá. Len bol po narodení na JIS ke a tam mu dali BEBU HA ked som prišla o mliečko.

lulka12
19. jan 2013

@ivikuska28 Tak bez obáv môže vyskúšaj. Pampers sa mi zdali trocha mäkšie pre 3,5 kg bábo , ale keď trošku dcérka pribrala už sme prešli na Babylove. Ak môžem ešte poradiť, čo najviac malému umývaj zadoček, po kaknutí🙂
Dnes je veľmi pohodlné používať , len vlhčené utierky, ale to je vhodné na návšteve, u lekára a tak kde nemáme prístup k umývadlu.
Umývaním mu urobíš najlepšiu službu pred prípadným zaparením.

ivikuska28
autor
19. jan 2013

@lulka12 my dupu cez deň umývame, iba v noci nie vtedy ak sa pokaká používam utierky nechcem ho veľmi prebrať.

kristiii
19. jan 2013

@ivikuska28 presne ako píše @lulka12 voda je najlepšia ale v noci som tiež používala obrúsky keď sa pokakal. Inak tiež mám odskúšané že aj plienky aj mliečko sú super ale záleží čo ktorému bábu sadne, vyskúšať kúpiť po jednom balení sa určite oplatí. A obrúsky neviem, tie používame odjakživa wickeys z kauflandu

ivka1985
19. jan 2013

My pijeme Hami od narodenia a vobec sme nemali problemy s kakanim. Kazdy den nam kaka 3-4 krat bez problem. Utierky pouzivame aj my z DM ale plienky pampers🙂 dufam ze sa mu polepsi a fenyklovy cajik mu nedavas?

ivikuska28
autor
19. jan 2013

@ivka1985 áno dávam mu feniklový čajík. Dávam mu ho hlavne keď sa mu štikúta 😒 čo je u nás tiež dosť často. Nevypije ho veľa možno 20-30 ml ale poriadne po ňom poprdkuje 😀

ivka1985
20. jan 2013

@ivikuska28 skus mu dat aj kminkovy, das 2-3 kminky do vody a potom mu das vypit to by mu tiez mohlo trosku pomoct🙂

nanulik
20. jan 2013

@ivikuska28 ahoj ja už máms ice vačšieho drobca ale tiež sme prešli kadejakým umelým mliekom...do dvoch mesiacov som kojila ale to bolo príšerné. krtútil sa zvíjal. plakal, nie len večer ale stále☹ tak potom do pol roka pil beba sensitive. a neviem si to vynchváliť. nezapekalo ho, neprhánalo, bruško nebolelo. lepšie spával a celkovo bol kludnejší. nejaku dobu potom pil hami. ale to sa mi nepozdávalo. v noci sa budil a mal veli riedku stolicu. potom se prešli na babylove a to pil asi tak od 8 mesiacov do roku a pol. a to bolo super.
s plienkami som spokojná s babylove, lidl toujours, tesco a gaga už menej, tie skôr na den ked častejšie prebalujem, ked bol menší dávala som na noc pamprdy active baby.
no a obrusky zase babylove dm, bud biele alebo zelené alebo lidl toujours. ked mali akcie XXL to som kupovala vo velkom. najhoršie s podla mna huggies, a zrovnaminule mi drahý celý pakel domov doniesol 😝 😀

sellysey
21. jan 2013

@ivikuska28 ja to nechapem maju tym detickam pomoct a nie pozerat na to co je pre nich vyhodne...to je na nervy...tak asi len vydrzat alebo sa opytat ineho lekara... neviem ako to je na slovensku nemozes ist inemu doktorovi?...