Spací vak a polohovanie bábätka

ivka_iva
4. nov 2020

Ahojte, mam 4 tyzdnove babatko a niekedy sa mi zda ze nechce byt v zavinovacke. Mam aj spaci vak, este tam nebol. Zvykne mi ale odhrckavat, yak ho davam vyvysene a nabok. Ako ste riesili polohovanie pri vaku, kedze nemaju mat v postielke nic? 🙄Vdaku za odpoved.

alikal
4. nov 2020

no my sme nasu davali skoro nabok ze sme jej chrbatik opreli o stenu postielky. ak chces vyvysit matrac, nemusis dat vankus, kvoli tomu syndromu nahleho umrtia, poskladaj deku a daj ju pod matrac. a my sme si nevsimli ze by spaci vak akokolvek ovplyvnil jej polohu, normalne v nom spinkala v pohodke

zuzanaete
4. nov 2020

Deti spavali v spacom vaku a nepolohovala som ich. Spavali na chrbatiku. Ked sa zacali pretacat, tak uz vselijako. Nemali problem so zlezatou hlavickou, tie mali ukazkove.

andreatytler
4. nov 2020

@ivka_iva V spacom vaku tiez mozes dat na bok tak ze ho opries o stenu postielky a dat knihy pod nohy postielky aby bola vyzsie. Asi narazas na to ze v tom spacom vaku bude on viac aktivny a tym padom neostane v tej polohe na boku... to sa moze stat... to som nikaj neriesila...

ivka_iva
autor
5. nov 2020

@andreatytler ano presne, ze dam na bok a pretoci sa na chrbatik a v pripade sa mi bude davit grckanim. Mame podlozeny matrac v postielke. Len toho davania na bok sa obavam. V postielke ste mali aj mantinely? Do toho sa nezachumla? Asi sa pytam hluposti, ale prve babo a vsade kopu info a protichodnych, ako nedavat nic do postielky, ani polohovacie vankuse atd atd. Uz mam v tom chaos 🥴🙂

ivka_iva
autor
5. nov 2020

@zuzanaete od akeho veku tam spavali? Negrckavali po kojeni?

andreatytler
5. nov 2020

@ivka_iva Viem ake to je. Aj ja som bola v tych informaciach stratena a mala strach ci robim dobre. Tu sa vsade pise ze do postielky vobec nic, ani mantinely a mne tie mantinely pridu ako velky hazard lebo ak sa dietatko pretoci na bok a oprie si tvaricku do mantinela, tak sa moze zadusit. Potom neskor ked sa zacne stavat, tak to pouzije ako schodik a moze sa dostat z postielky von. Tiez sa vsade piese ze davat spinkat len na chrbatik a tak som ho aj ja davala, ked bol v postielke. On sa zacal pretacat az ked mal 6 mesiacov. Bala som sa ze sa pogrcka a zadusi tymi zvratkami, preto sme mali monitor pohybu, co sledoval dych babatka.
Cez den, dokial bol malinky, som ho nechala spat na gauci a tam som ho davala aj na bok aj ked on sa mrvil a niekedy sa zviezol z tej polohy na boku a spal na chrbatiku ale nechala som ho lebo som bola hned tam a som ho sledovala.

mimushsv
9. nov 2020

@ivka_iva Ja som mala v postielke monitor dychu, a ked som ho polohovala k tyckam, stalo sa mi, ze zacal pipat, a zbytocne. Strasny stres to bol. Krd bola taka malicka, mala v postielke to hniezdo, spinkala v nom, a polohovala som tak jemne o okraj hniezda, a monitor dychu tak pekne snimal kazdy dych