Štvormesačné dieťa a vankúš

martina374
25. jan 2015

Ahojte chcela by som sa spýtať ako spia 4mesačné bábätka? do perinky uz nevojde lebo nozky uz trcia vonku a zas dat také malé dieťa na vankúš a prikryť perinkou zas sa bude odkopavat nie? Poradte ako ste to vyriesili vy? A aký vankúš kúpiť takému malému dietatu?

tana2278
25. jan 2015

@martina374 Dieta do roka by nemalo mat vankus ani perinu. Naco mu chces davat vankus? Ved pomaly ani krk nema. Kup mu spaci vak.

simonka77
25. jan 2015

podusku vobec nepotrebuje a ako pisala kočka predo mnou, treba zakupit spaci vak, je ich viac druhov, veľkostí, vyberaj aj podla rocneho obdobia, aby ti v lete babatko nespalo v hrubom vaku

pribinak
25. jan 2015

Vankus tak do cca 2 rokov nepotrebuje, spaci vak je super riesenie

moni244
25. jan 2015

moja odmietala perinku aj spací vak od narodenia, tak mala pod hlavou plienku a prikrytá bola perinou
@martina374

ikke
25. jan 2015

spaci vak alebo lahku detsku perinu zalozenu po okrajoch pod matrac.
namiesto vankusa plienku alebo aj nic. do 1-2 rokov (ako kde) sa z bezpecnostnych dovodov vankus vobec neodporuca.

monicm
25. jan 2015

ako písali,vankúšik netreba a stačí perinka,nemusí byť len spací vak,nie všetky deti sa odkopávajú,

martina374
autor
25. jan 2015

@moni244 teda mam podlozit len plienku pod hlavu? ale nejak ju poskladat aspon dvakrat zohnut ci vobec ziadne vyvysenie hlavicky?

moni244
25. jan 2015

@martina374 tak na polku, ona ju mala pri kojeni, aby nebola plachta od mlieka, alebo ked si grcla

maslenka47
25. jan 2015

@martina374 male deticky maju velku hlavu v pomere k zvysku tela, naozaj ju nepotrebuju mat este aj niecim podlozenu. Zakri cim chces, podla toho, co vyhovuje jej. Niektorym detom vyhovuje vak, niektore v tom nebudu spat ani za nic na svete 🙂 Ak sa odkope spod malej deky, daj vacsiu.. ale zase niec moc velku, lebo sa ti do toho moze zamotat a moze jej to vadit. Ublizit si ale neublizi, ani odkopanim ani zamotanim. To len ma rodicom vadi :D

tova
25. jan 2015

mala som male vankuse asi 3cm hrube, ked dieta lahlo boli asi 1cm hrube od narodenia. velkost asi 20cm x 40cm z talianska. Moje deti potrebovali citit na lici ze sa nieco dotyka, ani raz sa do toho nezamotali, od roka boli aj na tenkom dospelom vankusi cela chrbtica.

zabina27
25. jan 2015

@martina374 ja som tiez davala plienku pod hlavicku, kvoli grcnutu alebo slintaniu a spaci vak - nas sa sice neodkopaval, ale aspon som sa nebala, ze si to nejako potiahne na hlavicku a neskor, ked sa zacal tocit v spanku, tak bol aspon stale prikryty, inak by prikryvku zhodil. ked sa zacal tocit, zrusila som aj plienku. pekne si na spaci vak zvykol, naucil sa v nom otacat, uz aj lozit 🙂 alebo mozno skus viac obliect a nemusis prikryvat, ale to som neskusala

dollynkaa
25. jan 2015

@martina374 moja v takom veku 4m spaci vak ten moc nemusela sme vystriedali s dekou takou detskou a od 7m ma paplon.samizrejme sa hocikedy odkope preto je lepsie oblecena ako my ;) vankus nema.vraj sa neodporuca