Teplomer pre bábätka

eva1155
19. okt 2016

Mamičky chcem sa opýtať aký teplomer používate pre bábätka ? klasický, digitálny alebo aký ? 🙂 potrebujem to ešte kúpiť do výbavy a netuším aký bude najlepši 🙂

martina2621
19. okt 2016

@eva1155 digitálny teplomer 🙂 mali sme dva jeden ktorým sa dalo merať všetko ale nemeral bezdotykovo a druhý digitálny, ktorý nie je do uška ani na čielko- ten som si najviac obľúbila, pretože sme stále merali cez zadoček a teraz začíname pod pazuškou. avšak premýšľam kúpiť bezdotykový ale nenašla som zatiaľ taký, že by boli na neho super recenzie.

edn
19. okt 2016

@eva1155 urcite digitalny s makkoz spickou..tzv. rychlobezka - ten je do zadocku.. lebo tie bezdotykove nemeraju presne..

gir
19. okt 2016

Ja mám bezdotykový zn. Microlife a som maximálne spokojná. Dá sa prepnúť aj na meranie okolia,napr. teplota potravín, vody na kúpanie a pod.

evittam
19. okt 2016

@edn My máme digitálny bezdotykový - meria úplne presne. 😉

martina2621
19. okt 2016

@gir môžem sa spýtať dajú sa mu vypnúť tóny? napr. kvôli nočným meraniam?

gir
19. okt 2016

@martina2621 Pípne to len keď je teplota a je to slabučký tón, bábätko to určite nevyruší. 🙂 Či sa dá úplne vypnúť neviem, neskúšala som to.

martina2621
19. okt 2016

@gir práve čítam na neho recenzie a niektorí vravia, že to je dosť hlasné ale tak každý vnímame veci inak zase. a je pravda, že treba spraviť niekoľko meraní a z nich potom priemernú teplotu? lebo aj to som našla v tých recenziách a to sa by sa mi teda nechcelo niekoľkokrát merať...

evittam
19. okt 2016

@martina2621 Áno dá sa to vypnúť .

evittam
19. okt 2016

@martina2621 Nie, meriam len raz.

martina2621
19. okt 2016

@evittam tuším to písal dakto, kto si nepreštudoval poriadne návod na použitie 😒 Ďakujem za info 🙂 to ma potešilo, lebo ako som písala vždy ma tie recenzie od toho odradili

evittam
19. okt 2016

@martina2621 Neviem presne akú máme značku - napíšem, keď sa malá zobudí - mám ho v detskej. Môj muž si dáva záležať na tom čo vyberie. Ten čo máme dokonca používali aj v pôrodnici, a aj na JIS-ke..... 😉 Tiež sa dá nastaviť buď na meranie teploty tela alebo okolia. Stál okolo 50Eur ale sme spokojní. 😉

gir
19. okt 2016

@martina2621 Ja meriam len raz, zo začiatku som si chcela overiť, či to meria presne tak som zároveň merala aj klasika ortuťovým a hodnoty úplne rovnaké. Rozhodnutie aký kúpite je na Vás, ja som fakt max. spokojná.

martina2621
19. okt 2016

@evittam dajte vedieť, aký máte 🙂

yanni
19. okt 2016

Normalny digitalny s pruznou spickou do zadocku. Za par drobnych. A je super.
V nemocnici pre babätka tiez len take pouzivali. Na otazku preco, vraj su presnejsie.
Pre väcsie deti samozrejme uz normalny, niedo zadku. Ale tiez staci obyckovy digitalny do pusy pod jazyk.

evittam
19. okt 2016

@yanni Všetky tieto čo opisuješ sme mali - a nielen jeden, dokonca švagriná doniesla zo Švajčiarska -ani jeden nemeral tak ako mal a presne - za mňa určite nie.

yanni
19. okt 2016

@evittam to nie su vsetky tieto. To je vzdy rovnaky typ. Normalny teplomer (dokonca aj otutovy) mozes pouzivat aj do ust. Tu uz nikto nemeria pod pazuchou. Babätkam v zadocku a väcsim detom a dospelym bud v ustach alebo v uchu. Teplomery na celo popripade sluchu ziadny lekar nepouziva. Este tie "usne" su super.

lucinocka
19. okt 2016

@eva1155 klasicky ortutovy , kedze sa nedaju kupit objednala som z netu... vsetky tie digitalne a bezdotykove nam merali za milu jarmilu... a mali sme ich pozehnane

evittam
19. okt 2016

@yanni Tak to ja viem, že si nespomenula všetky 😀 - len som napísala, že mali sme všetky možné digitálne teplomery - či už do zadočku, pod pazuchu, do ucha a ani jeden nemeral presne. Naša pediatrička tiež používa bezdotykový, aj moja obvodná lekárka....Jediné dobré teplomery boli ortuťové rýchlobežky - bohužiaľ ako naschvál som oba čo sme mali rozbili chvíľu potom ako ich zakázali predávať. Kúpili sme bezdotykový digitálny-ako som už napísala vyššie a sme maximálne spokojní. Môj názor a skúsenosť.

yanni
19. okt 2016

@evittam ved ok. My nejak teplomer neriesime. Mame 4 deti a chore nebyvaju, akurat teraz mala neico chytila, tak som jej merala, ale chalanom ani nepamätam. No dobrych par rokov tomu je.

eva1155
autor
19. okt 2016

ja som ani nevedela, ze tie ortutove sa uz nedaju kupit :D

evittam
19. okt 2016

@yanni No veď mi sme na tom istom. Síce sme ho kúpili, lebo sme doma žiadny nemali ale naposledy som ho používala na meranie teploty v detskej vaničke,keď sa malá narodila 😀 😉 . A to len párkrát. Tiež je nám vlastne akoby zbytočný. Malá ešte chorá nebola a syn naposledy pred 8.rokmi. 😉

extrate
20. okt 2016

@evittam ahoj, chcem sa opýtať na ten teplomer. píšeš že je veľmi dobrý a presný, a potom že ho vlastne nepoužívaš. Tak ako vieš že je presný? Porovnala si ho s nejakým iným súčasne? Ja používam teplomer často a veľa, bohužiaľ. Mám Braun Thermoscan 6022, tiež bol drahý a dlho som ho vyberala, aj podla recenzíí. Ale už ho mám 5 rokov a teraz keď ho porovnám s rýchlobežkou (do konečníka) tak sú rozdiely v teplote 1 až 1,5 stupňa. Takže nikdy neviem aká je vlastne teplota.
Môžeš mi napísať ako ste prišli na tento konkrétny teplomer , ďakujem.

evittam
20. okt 2016

@extrate Ahoj, áno skoro ho nepoužívame. Ale určite sme ho vyskúšali - porovnala som ho napríklad s bežnou rýchlobežkou - meral presne.....Našiel ho muž - a ver tomu, že po dlhom hľadaní - on si dáva na takýchto veciach záležať a je schopný hľadať a čítať recenzie aj pol dňa. 😀 😉 Ako som už písala tak ho používali aj v u nás v pôrodnici, na JIS-ke, novorodeneckom. Nemám prečo mu neveriť.
A čo sa týka teploty v konečníku - tak tam by si mala vedieť, že sa má vždy odpočítavať pol až jeden stupeň. 🙂

yanni
20. okt 2016

@extrate v konecniku sa ma odpocitat pol stupna ale len detom do jedneho roka.

extrate
20. okt 2016

@yanni áno to viem, ale čo by si myslela ak v konečníku nameria teplotu 39 a v uchu 40,2...vždy pri vyšších teplotách je vyšší rozdiel. keď jej odmerám teraz tak obidva teplomery namerajú 36.8

zuzka_1985
23. okt 2016

My mame dva - bezkontaktny a digitalny. Ked chcem presnu teplotu tak pouzivam digitalny a meriam v rituske. Ten bezkontaktny meria plus minus aj 1,5 stupna 😕