Váš názor na vecičky z druhej ruky pre novorodeniatko

23javane
30. jan 2017

Ahjte mamicky co si prosim Vas myslite o kupovani veciciek pre novorodeniatko z druhej ruky. Myslize ze je to pre to malinke ok? Viem ze sa to operie ale aj tak neviete ake dieta to malo pred tym/ co sa tyka nejakych ekzemov kedze koza novorodenca je mega citliva. Dakujem pekne za nazor 🙂

vespertine
30. jan 2017

Ja som pre malu prvy polrok nekupila absolutne nic nove. Vsetko bolo podostavane, pouzivane, a vacsina mamiciek v mojom okoli to robi rovnako. Tie deti rastu mega rychlo zo zaciatku, nechodis s nimi takmer nikam, takze ziadnu ultra super garderobu im netreba...no a co sa tyka ekzemov, tak popravde toto ma ani nenapadlo. 🙂 Ved si vsetko vyperies.

vilma7
30. jan 2017

Keď človek nemá inú možnosť, tak radšej z druhej ruky ako nemať do čoho dieťa obliecť...a čo sa týka vecí, tiež mám aj po sesternici a netuším, či deti nemali/mali kožné problèmy. A aj keď ideš do hotela, či nemocnice-nemôžeš vedieť koľko stoviek ľudí už v tom ležalo a teraz ma napadlo že my sme do nemocnice oblečenie nebrali, bolo k dispozícií a určite je pouźívané aj naďalej a dokonca pre novorodenca .

23javane
autor
30. jan 2017

@vespertine dakujem a mozem sa opytat ja mam termin v maji tak co by mi bolo naj v takomto obdobi pre dietatko kedze som prvorodicka 🙂 dakujem za radu

vespertine
30. jan 2017

Ja mam aprilovu dcerku...nuz klasicke cele dupacky asi vyuzijes najviac. Nejaky jemny svetrik, ciapocku, ak by bolo chladnejsie, do kociara decku. A v lete, kedze bolo fakt horuco, sme ficali iba na opalovackach a tielkovych body, pripadne body s kratkym rukavom a nejake tenke leginky. Vsetky fotky z toho leta co mam, tak tam mam dieta polonahe. 🙂 Ci v byte, ci vonku. Fakt bolo horuco a babatka su na to extra citlive.

cokololadka
30. jan 2017

My sme mali aj máme veci z druhej ruky. Veď veci sú aj tak oprané,a žehlením vlastne zničíš prípadné baktérie ktoré ostali na textíliách 🙂 Takže nemaj z toho obavy,a hlavne neutrácaj veľa,nekupuj vela vecí,aj tak ich bábo vyrastie.

katriona1
30. jan 2017

@23javane my si oblečení posouváme v rodině, takže vím po jakých děteh to je, bazarové jinak nekupuji ne že bych se toho bála, ale prostě ve výrodejích koupím nové mnohem levněji 🙂 a ekzém není infekční choroba, např. neteř ho má, zatím ne teda atopický a opravdu nemám strach, že by ho od ní dostalo moje dítě 🙂 spíš je to oblečení víc doničené, protože děti třeba hodně natírat
jínak i já čekám malé májové 🙂 budu mít po neteři i velikost 50, ale nevím jestli využiju, ona byla malá, takže já nakupuji od v.56
overaly s dlouhým rukávem na spaní - stačí tak 6 kusů
body s dlouhým rukávem - taky tak 6 kusů
dupačky na den - 2-3 kusy
polodupačky/legíny pro děvče - 3 kusy
pár kabátků, ponožky, čepičky, rukavičky
no a potom pár body s krátkým rukávem a mám asi 2 krátké overaly na léto
zbytek letních věcí koupím podle potřeby, protože se to těžko odhaduje jaké bude počasí, sestra měla třeba vloni jůlovou dceru a pořád byla oblečená, protože byla malá a byla studená, jiný má děti přes léto oblečené v krátkých body a overalech, takže uvidím 🙂

jankadr
30. jan 2017

@23javane inak ak chces mozem posunut balik,ci uz chlapec alebo dievca.na cene sa dohodneme.vsetko h&m,c&a,next.kupovane nove.zdarma dam pudlace mnou site

pragmaticka
30. jan 2017

noo my zijeme v rakusku, zarabame tu pekne prachy, mame kupeny dom, dve auta, dovolenky atd. a aj tak dietatu vacsinu veci kupujem z druhej ruky..proste nie som ochotna platit tie sialene ceny za vec co bude mat oblecenu 2x..tie veci po detoch, ked este nenosia jedno cislo dlhsie ako rok, su krasne, zachovale. Samozrejme vyberam si tie krajsie veci. aj kocik mala z druhej ruky stokke kupeny...nie som predsa drbnuta a nebudem davat tisicky za kocik!! a zato co som ho kupila som ho o 2roky neskor aj predala!! 😀 Jedine co dostava nove su spodne pradlo, ponozky, topanky a pancuchy a ked sa mi nieco v obchodaku zapaci (co tiez nie je zriedkave). Aj ked musim priznat, teraz uz po 3. rokoch je mi z druhej ruky tazko vybrat, takze uz vacsinou v obchode nakupujem co sa oblecenia tyka...veci byvaju uz dost obnosene..ale pre babatko?? Nadherne , znackove ako nove veci za par drobnych..!!Ostatne (knihy, hracky, bicykel, odrazadlo a spol) vsetko z druhej ruky.

podla mna je to takto aj hygienickejsie..vsetko hodim na 60tku do pracky a viem ze uz predtym to niekto pral a neni to napite chemickymi latkami..minule som napr. kupila zara nohavice za 20e pre moju vtedy ani nie dvojrocnu dcerku! chcela som ich malej rychlo preprat aby si ich na druhy den na jednu akciu mohla obliect. Baby ja som ich macala vo vode hodinu tolko farby co z nich islo, normalne som bola zhrozna, odfotila a na druhy den isla vratit!!!! Nechutne. a toto predavaju pre male deti!!! radost kupovat fakt!dieta sa ani spotit nemusi a vsetko mu to ide do pokozky...

katkabublinka
30. jan 2017

Pri praní na 60stupň.sa ničia baktérie 😉 ja som využívala aj dodnes využívam veci z "druhej ruky" keďže drobci rastú ako z vody.a ak Pán Boh dá nám to dievčatko 😁 😂 tak tiež využijem túto možnosť

pragmaticka
30. jan 2017

tak som si dala namahu a nasla este tu fotku v mobile zpred roka!! upozornujem ze to bolo uz po polhodinovom prani. tak si viete predstavit aka bola asi ta voda hned na zaciatku...tolko k novym veciam 😀

lavazza75
30. jan 2017

No presne. V novych veciach je najviac chemie. Niektore mamicky vyhladavaju 2nd hand kvoli tomu. Ja som msla vela veci aj z druhej ruky, kedze mam dvojicky. Najlepsie od znamych.

sissy27
30. jan 2017

@23javane nosené veci majú tú výhodu, že už boli prané a teda škodliviny a chemikálie, ktorými sú textílie napustené, sa už vyprali. A pri novorodencovi, ktorý ti z toho zachvíľu vyrastie a stihne sa do tých vecí dobre pokadiť alebo kvalitne ogrcať, tak sú veci z druhej ruky úplne ideálne 😀

yoxinka
30. jan 2017

Do roka moje deti nosili vačšinu vecí po iných deťoch. Kúpené v bazáre tu na koňovi alebo mám dve kamošky a s tými si veci kolujeme. Tie deti rastú mega rýchlo, podľa mňa, nemá zmysel kupovať. Ako jasné, sem-tam niečo mali kúpené nové, keď babky nemohli odolať a tak :D Ja som kúpila dcére tu z bazáru veci po dvoch deťoch a už to aj budem predávať, lebo z toho odrástla a tie veci sú ako nové. U syna to bolo podobne. 🙂

23javane
autor
30. jan 2017

dakujem vam za info mamicky 🙂 som potesena 🙂

23javane
autor
30. jan 2017

@jankadr mozete mi niekam poslat foto ake vecicky mate prosim Vas uz mam toho dost ale aj tak mi este nejake veci chybaju dakujem krasne

alesta
30. jan 2017

moja dcera mala ekzemy a doktorka nam priamo nakazala dat obnosene a vyprate vecicky, cista bavlna a najlepsie biele 😉 ale to my sme mali, tiez sme do roka viac-menej vsetko dostali a dieta tak rychlo rastie, ze ked si pozriete moj bazar, uvidite kolko veci vam zvysi, co si dieta ani neoblecie alebo raz a kym sa vyperie, uz to nenavlecie a teraz mame druheho chlapci rastu rychlejsie ako dievcata, maly toho tolko neobliekol 🙂

jankadr
30. jan 2017

@23javane chlapec/dievca?

mima4
30. jan 2017

@23javane
kupovat/dostavat veci pre novorodeniatko z druhej ruky, co bude nosit doslova par tyzdnov, je podla mna najrozumnejsie riesenie.

mila23
30. jan 2017

Ja som tiez citala,ze je lepsie z druhej ruky,lebo vacsina tych cehmikalii sa uz davno vyprala. Takze ja to tak striedam. Obcas kupim aj nove veci - hlavne tricka, ked sa mi nieco zapaci a pod. SPodne pradlo kupujem nove. Ale vela veci mame z druhej ruky - nejake hohavice, budny a pod., resp. veci na doma a do zahrady - nebudem predsa davat nove

katka253111
30. jan 2017

Ja zvacsa nakupujem malemu tu od narodenia, kedze na vsetko nove nieto prniazky (akurat body som zvykla v tescu kupit 5ks v baleni), ale vacsinou na koniku... to dietatko to ponosi parlrat a vyrastie z toho...

janulka_petkulko
30. jan 2017

@23javane ahoj, asi si nachádzaš podobné odpovede, myslím si, že je to úplne ok, navyše ak mamičku poznáš, alebo je to od niekoho z rodiny, tak by som to vôbec neriešila, presne ako píšeš, vyperieš, vyžehlíš a je to 🙂 ja som si kúpila pár vecí nových, ale mala som aj požičané, to bábo tak rýchlo rastie, že ti toho ani veľa netreba

katriona1
30. jan 2017

všechny tu píšete jak rychle vám děti rostou z věcí, tak já jsem asi výjimka, ale mně dcera rostla málo ( jedině na váhu dobře 🙂 a všechny velikosti nosila dost dlouho, po roce dokonce to co jsem nakoupila jeden rok na léto/zimu mi nosila i druhý rok, takže klidně dvě sezony, já vždy nakupuji další velikosti do zásoby a jí bylo stále dobré to menší 🙂 i sestra má ted 7-mi měsíční a akorát donosila 56 a stále je jí dobrá 62 🙂

sykorkauhliarka
30. jan 2017

tak ja som vedela od zaciatku ze chcem nove pre malu...so secondhandom nemam dobre skusenosti...ani s kupou z druhej ruky..ked bola mimino tak sa aj prekakala casto (az potom som objavila zlcove mydlo) takze neviem v akom realnom stave su tie odlozene veci ale pokial si dobre pamatam tak su aj zhrckavene ..teraz po prikrmoch su vsetky veci flakate...podbradnik jej nedavam...lebo si ho stahuje ...a potom tak aj vyzera jej krk ako keby som ju skrtila....takze ja som rada ze som nekupovala zhrckavene a flakate veci od cudzej osoby...to vsetko bude aj pre surodenca a potom to popredam....kebyze mam super kamaratku a ona o cosi vacsie dieta tak bby mi oblecenie nimi nosene nerobilo problem

matazirafa
30. jan 2017

@katriona1 tak to mas asi ozaj male dieta ☺ moj 7 mesacny sotva obliekol 62 ked siel z porodnice domov a teraz nosi 80.. A to neni nejaky macaty. Inak oblecko mu kupim aj v sekaci, len treba vediet vyberat, ma aj znackove handrace za 1 € kus a su uplne v super stave 😃

dankanka
30. jan 2017

@23javane pokiaľ viem...Tak nové veci zase majú tú nevýhodu, že sú napustené niečím, aby do nich nešiel hmyz..Plus nevieš kde všade sa preskladnili, kto sa ich dotýkal... :D netreba to zase brať tak vážne, ja budem mať aj nové, aj po iných deťoch..Veď sa to všetko operie..

olinka11
30. jan 2017

Prosím Vas maminky, co myslite, používaný matrac, ten by ste dali dieťatku? Keby sa dal vyčistiť? Či mam radšej kúpiť nový?

gala79
30. jan 2017

@olinka11 postileku / kolisku sme mali zdedenu.. ale kupili sme novy matrac... to muselo byt.. uz len kvoli tomu ze nase deti prisli v rodine trochu s odstupom, tak do vtedy to bolo skladovane u svokry v pivnici ... jasne pivnica tip-top, sucha ale predsa...

pragmaticka
30. jan 2017

@olinka11 za mna nie!Matrac musi byt novy,teda aspon u nas 😉

katrinka8
30. jan 2017

@lavazza75 - heh, a ja si napríklad myslím, že pokiaľ sa jedná o veci zo secondhandu (nemyslím bazáre medzi maminami,), tak je to napustené inou chémiou - preto, lebo tie veci predtým dezinfikujú, kým ich pustia do obehu...

katriona1
30. jan 2017

@sykorkauhliarka většina věcí mírně zežmolkatí už po prvním vyprání, takže pomalu není ponat co je nové a co použité a bavíme se tu hlavně o věcech pro miminko a ty se nějak moc nezničí, já neměla flekaté ani věci po příkrmech, protože brindák musel být a byla jsem na to opatrná a dodnes jsem, horší oblečení začalo být až když malá začala lozit a chodit, ale tak aspon má sestra ted věci pro neteř na ven 🙂