Veľkosť topánočiek pre 8 mesačného chlapčeka

miriam271270
18. jan 2016

Dobrý deň mamičky. Mám 8 mesačného chlspčeka, ktorý sa už stavia na nožičky a začína s oporou robiť prvé krôčiky. Chcem poraduť. Neviem podľa čoho mám určiť akú veľkosť topánočiek potrebuje. Mám mu odmerať chodidlo a podľa centimetrov je na to niekde nejaká tabuľka? Ďakujem za rady.

cervikpepik
18. jan 2016

@miriam271270 na internete vsetko najdes,viem,ze nase prve topanocky boli 19tky,no rychlo sme menili za.20tky....teraz ma rok a 21tie su mu väcsie ale su to cizmicky,cize treba do nich napchat pancusky a ponozky
🙂

agiagi
18. jan 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

@miriam271270 presne ako hovoris 🙂

zabina27
18. jan 2016

@miriam271270 na tabulku by som sa nespoliehala, lebo kazdy vyrobca moze mat par mm hore-dole ☹ ja som kdesi (mozno aj tu) citala taky trik - odmeras nozku, odlomis si spajdlu tej dlzky a v obchode skusas davat spajdlu do topanocky - mala by byt na dlzku spajdle a navyse asi 1 - 1,5 cm, aj podla toho, ake topanky ides kupit (ak snehule, tak vacsi nadmerok kvoli hrubsej pancuske, ak sandalky, tak mensi, lebo bude len naboso alebo tenka ponozka)
ja to tak robim, zatial, kedze maly este nerozprava, nepovie mi, ci tlacia ci nie, tak nam to vyhovuje, ani ho nemusim brat do obchodu, vyskusam az doma. nas ma napr. velku nohu, zacinali sme 21, teraz ma 20 mesiacov a uz ma 25 😀
treba ale pozriet nozicku, ci nie je sirsia, uzka, nema vyssi nart, aj podla toho potom hladat topanky

belllinka
18. jan 2016

@miriam271270 Ziadne topanky este nepotrebuje. Najlepsie prenho urobis, ak bude bosy alebo mu kupis capacky s kozenou pdrazkou. Naco toapnky???

alenky
18. jan 2016

Chcela by som sa opytat skusenych maminiek, kedy zvykli davat svojim dietkam topanocky. Mame 9mes.dcerku nase prve a vacsina sa ma pyta preco nema topanocky, ked niekam ideme puncosky a teple ponozky. Na nozky sa pomalicky vstavia, ale velmi sa jej nechce ani ju do toho netlacim. Mam to riesit, az ked budem vidiet, ze vazne zacina chodit. Predpoklad, ze to bude neskorsie tym, ze je baculka.

belllinka
18. jan 2016

@alenky Tie ponozky naozaj stacia 🙂 A aj na prvé kroky uplne stacia capacky s 3-vrstvovou kozenou podrázkou, ak pocasie dovolí. A ked uz potom topanky, tak s co najmaksou najohybnejsou podrazkou. Ziadne protetiky a pod.

lubi40
18. jan 2016

pancusky, ponozky uplne stacia. Maximalne take capacky s kozenou "podrazkou". Na amazone sa daju kupit za 10€, ale mozno sa daju zohnat aj lacnejsie. Ky dieta poriadne nechodi, topanky su vyhodene peniaze a este im to moze uskodit, kedze sa im nozicka stale tvaruje.

zabina27
18. jan 2016

@alenky tazko povedat, co je lepsie. my sme tiez davali len ponozky, pripadne na von do kocika take nieco ako papucky, ked som ho este po vonku nenechavala chodit (nevedel este poriadne, skusal len doma), na doma ked tak protismykove ponozky. tiez som pocuvala, preco nema topanky... no ale nevyhoda bola, ze potom si nechcel na topanky zvyknut, stale si to vyzuval v kociku (ked sedel, ked behal, tak nie), tazko si ich nechal obuvat. pri druhom asi budem davat nejake take latkove papucky skor, len kvoli tomu zvyku

muffinka8
18. jan 2016

teplé ponožky, alebo kožené capačky ... získa lepšiu stabilitu a istotu a posilní svaly ako keby mal na nohách "lyžiarky" tvrdé. A v lete keď je horúco úplne naboso doma.

fem
18. jan 2016

pediped su skvele, makke kozene topanocky na prve kroky, stiahnes si od vyrobcu tabulku s nakresom nozky, pomeras priamo na papieri, alebo kupis si meradlo, kde nozka musi byt postavena, stlacena, opat sa riadis sa tabulkou vyrobcov, kde je dana milimetraz, pripocitas nadmerok. Vsetko ti vysvetli aj dobry vyrobca a a ja som striedala aj s chodzou na boso, 50 percent casu doma. Vonku na trave, piesku vela na boso, kvoli stimulacii nervov a natahovaniu svalikov, ale to mas aj pri kvalitnej kozenej obuvi. Vzdy prirodny material je najlepsi. Takisto je dobre kontrolovat sitie, makkost topanok.

miriam271270
autor
18. jan 2016

@belllinka
@belllinka Dnes sme boli u ortopéda na kontrole kľbov a povedal že na prvé krôčiky musí už mať pevnú podrážku a vzadu pätu.

miriam271270
autor
18. jan 2016

@belllinka Ja som tými topánkami myslela capačky, ale také s tvrdšou podrážkou😊 Len ide mi hlavne o to číslo a veľkosť😊

miriam271270
autor
18. jan 2016

Maminky ďakujem Vám všetkým za rady 😊

kubena
18. jan 2016

@miriam271270 skoc napriklad do deichmanu tam je meradlo kdemu odmerias akudlhu ma nohu

alenka7777
18. jan 2016

@miriam271270
my sme kupovali topanky vzdy v lekarni a tam ti aj nozku odmeraju...

kuk1111
18. jan 2016

My sme objednali také capacky, veľkosť 18 a mala ma 8 mesiacov..