Výbavička pre novorodenca

gabriela1991
16. feb 2016

Ahojte mam otazku ja viem ze som iba v 18 tt ale mam otazocku aku vybavicku pre babo na zaciatok budem naozaj potrebovat co odporucate... ako ktory kocik, hupacku, kolko dupaciet a ake oblecenie mi treba atd... dakujem 🙂

meluela
16. feb 2016

@gabriela1991 kocik podla rozpoctu ktory mas k dispozicii, autosedacka, vanicka, prebalovacia podlozka, 10ks latkove plienky klasicke, postielka s matracom a nepremokavou plachtou, zavinovacka/rychlozavinovacka, pampersky, noznicky na nechty, detske mydlo, krem na zadocek (sudocrem, bepanthen, rybilka...), min. 7ks bodynka c.56, 7ks c. 62, 7ks tenke bavlnene overaly (alebo dupacky + vrchy), teplejsi overal, decka, 2ks tenke ciapocky, vlhcene obrusky (alebo miska na vodu+handricka), plienkova osuska na kupanie, 5ks ponozky

ukulela
16. feb 2016

ahoj. tu som sa pytala mamiciek na ich vybavickove vychytavky ... https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/co-sa-osvedcilo-skusenejsim-mamickam-vo-vybave/
za mna: oblecenie nekupuj zbytocne vela. taktiez sa zameraj - aspon tie najmensie cisla - na praktickost. moj chlap mal traumu malemu daco prevliect cez hlavu. takze body so zapinanim cez prsia viedlo. rovnako som najviac vyuzila pyzamove overaly so zapinanim od krku cez obe nohy.
tem jetu vela,postuduj .....
tiez podla mna, ak nie sinarocna, oplati sa naprkocikkupovat jazdeny z bazaru. casto takmer nove kusy za polovocnu cenu ...musis siujasnot - ci domesta, na dedinu, ci potrebujes skladat doauta atd ....
ale teda zbytocne velaveci ozajnekupuj.

sue
16. feb 2016

@gabriela1991 univerzálny zoznam na výbavičku neexistuje 😉
Pogoogli, urob si excelovskú tabuľku a postupne pomaly zbieraj...lehátka, deky, hračky a tieto veci nekupuj pred pôrodom vôbec - uvidíš, čo bábo bude chcieť ;)

To čo napísala meluela je super zoznam, ostatné nakupuj fakt s mierou ;)

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
16. feb 2016

záleží v ktorom ročnom období sa rodí . podľa toho výbavička . v lete určite ani zavinovačku . v tých 40 stupňových horúčavách ani veľa vecičiek nepotrebuješ ....

janette321
16. feb 2016

inak ja keď som rodila 14. júna 2012 tak už boli také horúčavy že malinký bol aj v kočíku potom len v pamperske a tričku a prekrytý len peknou obrázkovou tenkou plienkou .

anies10
16. feb 2016

Medzi detmi mam 13 rocny rozdiel, z mojej osobnej skusenosti sa nam teraz velmi osvedcila sedacka od fimy CAM kde som mohla dat babo od narodenia, kludne som aj navarila kym spala 😀 bola drahsia okolo 150€ ale uzivame ju doteraz, elektronicka pestunka my ju este stale vyuzivame, Tomee Tipee alebo tak nejak, super vec, kociar som mnala Takko city move, maximalna spokojnost, na leto ma aj od spodu trochu vetranie, no super bol. Tiez mi pomohla elektron odsavacka mlieka, tu poidla mnba vyuzijhes okjamzite kjed nabehne mlieko. Pri synovi som nemala tak som sa dost natrapila. nepamatam uz znacku ale tiez bola drahsia, kupila som ju na bazare aj s tou pestunkou . Odporucam kupit kvalitnejsie aj ked od ruky. Tiez sa mi velmi osvedcil prebalovaci stolik s vanickou, vyborna vec, setri chrbticu a ptresuvas kde chces. A tiez som si kupila prebalovaciu podlozku na postielku, genialne. Satku na zavinovaniue som si pozicala od susedy a dobre som urobila, ani za svet sa tam nechcela byt.
Asi by som neinvestovala vela do oblecenia a kozmetiky, malu som kupala v cistej vode bez mydla a sem tam som priliala mlieko alebo repik. Trochu lipolotio na kozu, predpise lekarka. Investuj do veci, ktore ti ulahcia zivot a usetria cas, budes ho potrebovat pre dietatko a seba. Drzim prsty 😎

gabriela1991
autor
16. feb 2016

Baby dakujem spravim zoznam a zacneme s priatelom kupovat uz po druhom skene comam inak 10.maja tesim tesim uz by mali vydiet pohlavie... mozno hlupa otazka ale naco mi budu latkove plienky ked kupim panpersky... apocasia sa nebojim ja zijem v skocku tu take horko nemame 🙂

gabriela1991
autor
16. feb 2016

Inak aj ste sa neako orientovali podla pohlavia treba kupit nieco extra pre chapcou co dievcatkam netreba alebo naopak...

janette321
16. feb 2016

látkové plienky - pod bábätko , pod hlavičku , na utieranie sliniek , pri odgrgnutí , ak balíš na začiatku na široko tak na pampersku ... atď. pri prebaľovaní sú aj také nepremokavé flanelové podložky pod bábätko . alebo na von ( ale aj na doma ) také skladacie prebaľovacie podložky ...

anies10
16. feb 2016

@gabriela1991 latkovce som pozivala hlkavne pri kojeni ako podbradnik, na podkladanie pod hlavicku v postielkje alebo kociku a tiez som dcerke umyvala dupku s plienkou namocenou v cistej vode, uz od narodenia pod. Este som si spomenula ze pri synovi mi najviac vyhovovala nasa modra indulona, nema ziadnu chemiu 😀 pri dcere som musela na labia pouzit aj sudokrem az kym neprestala plienkovat. A rozdiel pri dievcati a chlapcovi? No predsa sasticky 😀
Jednoznacne dievcatko si viac vyfintis 😀

myskacici
16. feb 2016

@gabriela1991 Ja ti poradím, aby si si poriadne vybrala kočiar. Napíš si čo od neho očakávaš a aké podmienky by mal spĺňať. Napr. kolesá do zlého terénu, veľká strieška, väčšia vanička, ľahký podvozok atď. a podľa toho sa snažila nájsť vhodný kočiar. Ja som tak neurobila a stalo sa mi to, že som po mesiaci kočík vymenila😲. Hlavne sa riaď sebou a nenechaj sa oblbnúť predavačkou čo ti nanúti niečo, čo nepotrebuješ 😠. Vlastná skúsenosť 😠

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
17. feb 2016

@miadi :D ja som balila pred vyše 20 rokmi . a teraz najmladšieho len keď sme išli na poradňu a podobne .... aby ma doktori neukrižovali :D ale aj tak by sa nedalo v tých horúčavách 40 stupňových bol malý viac nahatý ako v pamperske :D

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
17. feb 2016

keď sme pri kočíkoch . mne sa strašne páčia tie retro kočíky s tými veľkými kolesami . videla som ich aj po vonku mamičky keď niektoré vozili . náádhera . ale aj tak som si ho nekúpila :( kúpim potom pre vnúčatká :D :D :D

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fopka
17. feb 2016

@gabriela1991 zoznamy nespisuj,potom z toho zosalies 😀 kazda ti napise nieco, co nikdy potrebovat nebudes (nehovorim o zakladnych veciach)...tvoje dieta ti ukaze, co mu bude vyhovovat a bude potrebovat. Inac, k otazke,ze naco latkove plienky...tie u nas ficia doteraz, ako u vela deti, k tvaricke na spinkanie, tzv.mazuľky. No a inac dobry pomocnik pri refluxoch a zvracani 😀

janette321
17. feb 2016

a ešte ak je aj u vás zaužívané že v prípadoch ako ( pred pôrodom ísť s kamoškami trebárs na zmrzlinový pohár , alebo ťa všetky kamošky a rodina a známi prídu pozrieť do pôrodnice , alebo po pôrode prídu ku vám domov gratulovať ) nikto nepríde s prázdnymi rukami . tak to len tie darčeky sú skoro celá výbavička od oblečenia až po hrkálky , plyšové hračky a podobne ... :D

gabriela1991
autor
17. feb 2016

Baby dakujem... co sa tika kocika aky odporucate mi ty u nas mame relativne dobre cesty ...aaky praci prasok pouzivat aj avivaz ako ja myslim ze asi ne ale necham si poradit...

ukulela
17. feb 2016

@gabriela1991 praci prasok akykolvek pre deti (neviem, ake maju u vas) ... avivaz ziadnu. netreba.
ja periem bud v lovele, ale dlho som prala v ecover - praci gel ekologicky z DM drogerie.
inac - ja radsej pracie gely ako prasky.

tana85
13. mar 2016

@ukulela mozes mi poradit na akej teplote oprat prvy krat novokupene veci? plienky az na 90? a bezne dupacky a oblecenie staci aj 60? dakujem

evittam
13. mar 2016

@tana85 Plienky čisté nemusíš prať na 90 - stačí aj na 60 a oblečenie stačí aj na 40.

janette321
13. mar 2016

plienky na 90 sa vyvárali keď sa balilo len do plienok . teraz sa balí do pampersiek a plienka len na ,, nožičky ,, aj to len kto chce ... ani plienky na 60 , stačí 40 ako ostatné vecičky alebo 50 . záleží čo je ako špinavé ...

evittam
13. mar 2016

@janette321 Niektoré mamičky balia aj dnes do obyčajných plienok, alebo existujú bavlnené plienkové nohavičky. Nie každý používa pampersky. 😉

janette321
13. mar 2016

@evittam áno viem .... :D

ukulela
13. mar 2016

@tana85 ako pisali vyssie, nove staci na 40. ja som aj pocikane plienky neprela viac, ako na 70. aco som mala plienkove nohavicky bambusove, tak tie som niektoremohla len do 40 prat - aj pokakne. mala som dezinfekcn prasok, tak nizsia teplota nevadila.
a teda vecicky nove kupene uplne staci na 40.
... inac, mna skoro vystrelo, ked baba v porodnici, co lezala so mnou na izbe, isla prezliekat babo, vytiahla body, odstrihla vysacku a obliekla 🙂 kazdy mmi inde hranicu 🙂

bejbula
20. mar 2016

Tie ktore sa pripravujete na bábätko....Mam este otazku detske vecicky žehliť áno alebo nie ?

gabriela1991
autor
20. mar 2016

Ja som nezehlila ale to je dobra otazka? 🙂

bejbula
20. mar 2016

Operiem a uvidim aké budu ... možno zopar požehlim...netuším...