Zavinovačka do pôrodnice

thinna33
24. sep 2015

Prosim viete mi povedat ci do porodnice treba zavinovacku na uvazovanie alebo staci na suchy zips? Chcela by som skor tu na snurky ked pevnejsie drzi, no neviem taku co by sa m pacila pre chlapca najst, nemam rada volany ale pacia sa mi vesele farby aj motivy, ako oranzova al. zlta 🙂 V ikey neviete ci maju nejake na vyber?

seahorse27
24. sep 2015

Do porodnice ti netreba ziadnu zavinovacku, pouzivaju sa erarne...

zabina27
24. sep 2015

v porodnici davaju erarne, na doma sa mne viac pacila na uvazovanie, v tej na suchy zips som nevedela maleho akosi dobre nosit, zdalo sa mi to velke, nakoniec sme ju len chvilu pouzivali ako prikryvku, ale tie perinky na zavazovanie este po nas rodicoch sme par tyzdnov vyuzili, ja teda len chvilu, vacsinou svokra sa bala maleho bez nej nosit 😀
v ikei neviem, ci to maju, ale ved si pozri na nete, tam maju sortiment

gretocka
24. sep 2015

@thinna33 pred tromi rokmi ked som naposledy rodila, v porodnici nebolo treba vlastne zavinovacky. A inak doma som fungovala bez zavinovaciek, lepsie sa mi manipulovalo s drobcami bez zbytocnych "vrstiev" 🙂 ale mam jednu - na suchy zips, pouzivali sme ju na 90% len ako podlozku v kocikovej taske.

bodkapasikava
24. sep 2015

skus pozriet na sashe, usiju ti ju aj podla tvojich predstav:
http://www.sashe.sk/handmade?od=najpacivejsich&...

maslenka47
24. sep 2015

@thinna33 v porodnici maju erarne. A inak tiez zdielam nazor, ze zavinovacka je asi najvacsia blbost, co dokazal niekto vymysliet. V porodnici to bolo povinne... ale nie kvoli dietatu, ale kvoli sestrickam. Aby im pri presuvani dietata stacilo schmatnut zavinovacku za snurky a nemuseli sa nadrapovat s opatrnym zdvihanim dietata 😠 Nebodaj si zabalila dieta tak, ze malo ruky von, no jej to bola tragedia. Dnom co sme prisli domov sa zavinovacka prestala pouzivat. Maximalne ako podlozka pod dieta.

thinna33
autor
24. sep 2015

aha, tak prečo býva na zoznamoch čo zabaliť do pôrodnice? Už stresujem, že si neviem nejakú nájsť a nakoniec oni dávajú? 🙂

gretocka
24. sep 2015

@maslenka47 zas ale beriem, ze niektore deti sa pokojnejsie citia "zbalene" - je to zavisle od dietatka, ale urcite by som nerobila zasoby zavinovaciek dopredu

zabina27
24. sep 2015

@thinna33 my sme zavinovacku v zozname nemali, treba sa teda spytat v porodnici, kam chces ist, lebo ako vidis, tak vsetky mame skusenost, ze davaju. ved si tam zavolaj, alebo rovno na novorodenecke odd. nam inak, ked babenka nosili (pokial som este nemala babo pri sebe v izbe), tak zakazali ich rozbalovat, aby sme ich potom nahodou nezaviazali slabo, presne ako pise @maslenka47 , ked ich sestricky dvihali ako macence, cize neviem naco by mi tam bola vlastna zavinovacka

siska53
24. sep 2015

@thinna33 do porodnice zavinovacku nepptrebujes. My sme ani dupacky ci bodycka nepotrebovali.
Oni si ich viazu do svojich,rucicky pevne zviazane.

katarinamarkova
24. sep 2015

@thinna33 do porodnice co sa oblecenia pre babo a zavinovaciek tyka treba len to co uznas sama ako mama za vhodne.
ja som nikdy ziadnu nepouzivala...a kedze vsetky tri su letno narodene tak aj tu v ktorej mi babo doniesli som hned rozbalovala 🙂

ukulela
24. sep 2015

@thinna33 v tom zozname je to mozno myslene ako na cestu domov .... niektore porodnice maju osobitny zoznam ba nete na svojej stranke, kde pisu, co treba. vo vseobecnosti by mali pre babo zabezpecit vsetko, zavinovacku, oblecko aj plienky(ale len 4 ks na den) . preto urcite potrebujes viac plienok (ja som ani tie 4 ks denne,na ktore som mala narok, nevidela :( a mala som aj zo tri kosielky, rukavicky, ciapocku a samozrejme bavlnene plienky pod hlavku, na utretie a tak ... sestricka, ked videla, ze mam vlastne kosielky, mlemu ich automaticky obliekla. takze tak ...
potom som mala prichystane na cestu domov - zavinovacku do sedacky a oblecko komplet, to mi ale doniesli az ked som odchadzala. ... takze ked pojdes na kontrolu, opytaj sa mozno na oddeleni, ci nemaju speci oznam, co ku nim treba ...