Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zbytočnosti vo výbavičke, ktoré netreba

smilla_jaspersen
1. okt 2012

ahojte maminy, keďže zoznam potrebných vecí pre tehuľky a čerstvé mamičky je značne dlhý, idem na to z opačnej strany - zaujímalo by ma, čo z vašej výbavičky ste vôbec nepotrebovali (pritom ste si možno najskôr mysleli, že daná vec bude nevyhnutná). Mám totiž taký pocit, že trh je zaplavený rôznymi "nevyhnutnými" a predraženými výrobkami, pri ktorých mi až zostáva stáť rozum, napr. tehotenské tango-nohavičky 🙂, odpočinkový vankúš pre tehotné ženy za 60 eur, sterilizátor cumlíkov (ktorý cumlíky vysterilizuje pomalšie ako keby som ich jednoducho hodila do hrnčeka s horúcou vodou, zato stojí 30 eur). Čo sa týka môjho prvého tehotenstva/a materstva -zbytočností bolo dosť a za značnú sumu peňazí - sterilizátor do mikrovlnky, ohrievač na mliečko, húpacie kresielko atď atď atď. Budem rada, ak sa podelíte o "vaše" vychýtavky, ktoré skončili zaprášené v kúte, prípadne o nezmysly, ktoré ste zazreli v obchode...Ďakujem!

xlea
1. okt 2012

takato temicka velmi podobna tu uz je 🙂 myslim ze som uz do nej aj prispievala 🙂

xmalij
1. okt 2012

kojici polstar, obrovsky nesmysl ve tvaru hokejky... 😉

luk25
1. okt 2012

@katren jedna tema je zamknuta a druha posledny prispevok z roku 2011 😀

katussamus
1. okt 2012

u mňa víťazí jednoznačne toto:

http://www.hana.sk/index.php?log=sortiment&sori...

ak neodoláš darujem za poštovné 😀

katren
1. okt 2012

@luk25 precitat si moze, nie???

madormi
1. okt 2012

@katussamus tak zrovna toto mi ale přišlo jako jedna z nejpraktičtějších věcí, využívali jsem nasazenou lžičku na lahvičce opraddu hodně, na cestách, na procházkách a hlavně v autě za jízdy a nedám na to dopustit 😉 od 7 měs tak do deseti jsem využila prakticky denně 🙂

hradnapani
1. okt 2012

@smilla_jaspersen samostatny prebalovaci pult. Vyuzitelny je len velmi kratko, akonahle sa dieta zacne pretacat, niektori jedinci to zvladaju uz v dvoch mesiacov, tak je to uz celkom nebezpecna zalezitost. Niet nad deku na zemi 😀

katren
1. okt 2012

@hradnapani ja ho mam uz treti rok a nedam nan dopustit..... 😅 😀

xmalij
1. okt 2012

@madormi a co jste meli v te lahvicce, jestli se muzu zeptat...? U nas by taky asi nenasla upotrebeni...

hradnapani
1. okt 2012

@katren 😀 no, kolko ludi, tolko chuti. Ja na neho nedam dopustit ako stojan na oprane pradlo 😀

katren
1. okt 2012

@hradnapani 😀 😀 😀 😀 😉

smilla_jaspersen
autor
1. okt 2012

@katussamus Dokonalé! až tak, že tomu celkom úplne nerozumiem, ale súdruhovia výrobcovia snáď vedeli čo tvoria 🙂 Najlepšia je poznámka na záver - nevhodné do umývačky riadu a mikrovlnky 🙂

smilla_jaspersen
autor
1. okt 2012

@hradnapani súhlasím, keď som videla tie obrovské nevkusné hebedá v predajniach, som si povedala že sa zaobídem aj bez pultu. Prebaľovala som na práčke (aj keď máme úplne najmenšiu, s plnením z vrchu), potom na gauči. Svokra ma skoro udala na sociálku 🙂

smilla_jaspersen
autor
1. okt 2012

@katren ale áno, ďakujem, prečítam 🙂

stardust
1. okt 2012

@smilla_jaspersen no to som zvedava, kam by volala tvoja svokra, keby ma videla prebalovat deti na podlozke z ikey za par supiek na zemi 😀 😀

mirkave
1. okt 2012

@katussamus no pekne.tu makku flasku s lyzickou mam doma aj ja 🙂 cize ju nevyuzijem? Som sa nechala nachytat :-/

smilla_jaspersen
autor
1. okt 2012

@stardust Nech žijú rodičia minimalisti 🙂

stardust
1. okt 2012

@smilla_jaspersen no ved najbezpecnejsie prebalovanie...kam uz moze babo spadnut zo zeme?

xmalij
1. okt 2012

@stardust souhlasim...my pult (resp.truhlarem vyrobeny nastavec s okrajem posazeny na komode) zrusili asi v 7. mesici, kdy se mala porad pretacela. Po koupani, aby byla v teple, tak od narozeni pekne na zemi, jen teda bolely zada, to nepopiram...ted uz se ale vsechno odehrava tak rychle a ve stoje, ze pult by byl fakt zbytecny... 😉.

dominika1988
1. okt 2012

@hradnapani ja mam zavesny prebalovaci pult, a pouzivam ho doteraz a asi este aj veelmi dlho budem 🙂 paradna vec, akurat ho uz musime zatvarat, lebo mala si on trieskala hlavu a len som pocula, ze aaaaaaaaaau 😀

zuzu31
1. okt 2012

najvecsia vychytavka co som teraz nedavno niekde videla na webe ... hupacia podlozka na ktoru sa postavi kocik a hupe sa .. .cena po 50 % zlave 99 EUR
😀 😀 😀

ivanka.7
1. okt 2012

My mame prebalovaci nadstavec v spalni na komode (ktoru sme tiez kupili pre malu, ale je to normalny kus nabytku s odkladacim priestorom) - prebalovala som tam prve tri tyzdne :D Odvtedy mam podlozku na pracke, ale udrzat tam malu je coraz tazsie, takze som zvedava dokedy to takto vydrzime (zatial je mi to pohodlne, lebo mam blizko k umyvadlu, kde ju oplachujem).

Vankus na dojcenie naopak vyuzivam naplno od prveho dna, co som s malou doma.

U nas sa absolutne nevyuzivaju cumle, flase a vacsina kozmetiky, ktora sa nam nejako dostala do domu (nechapem uz ani ako).

eunomia
1. okt 2012

@hradnapani Tak s tymto nesuhlasim, to by som ja urcite prisla o chrbat. Ja to vyuzivam a to ma maly uz 20 mesiacov a trcia mu z neho nohy. Je pravda, ze som kupila ten najlacnejsi z Ikei a farebne si ho upravila. To pretacanie .. hm .. no jednoducho treba mat vsetko pripravene a davat pozor.

nanulik
2. okt 2012

ja som prebalovací pult nemala ale mala som ten matrac položený na obyčajnej komode. a potom som na pračke malého prebalovala. vždy som mala všetko poruke tak nebol problem. s mojimi problemamy by som ho na zemi alebo na posteli nemohla prebalovať 😝
hojdacie kresielko tiež úžasná vec. ale máme to do 18kg, takže sa v nom krpec hojdá ešte teraz

alena16
2. okt 2012

Naco prebalovaci pult???? Neurobi tu istu sluzbu aj prebalovacia podlozka na normalnej komode?
Inac podla mna, kazdy bude za zbytocnosti povazovat uplne ine veci. Az ked nieco kupis, zistis, ci to je zbytocnost alebo nie 😀

katussamus
2. okt 2012

@smilla_jaspersen z môjho pohľadu zbytočnosť a navyše kŕmiť dieťa okrem lyžice jedla aj prísun lyžice vzduchu 😖 to asi mal mať ako bonus na lepšie trávenie 😀

carodejnica
2. okt 2012

Ja mám prebaľovací pult položený na postieľke, je to vlastne doskou vystužená prebaľovacia podložka - nemám takú širokú komodu.. a neviem si to vynachváliť, na postieľke mám aj vreckár, tak mám všetko po ruke.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli