Adekvátny plat v jasliach

28. mar 2024

Včera som bola na pohovore v súkromných jasliach. Robila by som osmičky každý deň. Majiteľka mi povedala, že okrem starostlivosti o deti by som upratovala, vynasala smeti, robila raňajky, desiatu, olovrant, vydávala obedy, umyvala riady, robila každý deň s deťmi aktivity. Keď sa ma opýtala koľko si predstavujem plat, povedala som 850-900 v čistom. Ona ze ci som normálna, že ponúka 685 v čistom. Ja som ju vysmiala a išla preč. Baby, myslite, že som prestrelila výšku platu? To vážne tam človek robí učiteľku, kuchárku, upratovačku a zarobí necelých 700? Je to trenčiansky kraj.

kepassa
28. mar 2024

Pracujem v mš, za taketo peniaze tolku zodpovednosť za deti...to by som radsej isla do lidla...
Drzost neskutocna, vysmiat sa ti takto do tváre
Nasa upratovacka ma tolko a to nema zodpovednosť za deti

betulinka1
28. mar 2024

14 malinkých deti na jednu 🙈🙈🙈🙈 nikdy by som tam dieta nedala.

nikaeli
28. mar 2024

ako učiteľka MŠ by som rada vedela, kedy máš pripravovať jedlo - kto bude zatiaľ s deťmi? a kto bude s nimi, kým budeš upratovať? deti ani počas spánku nesmú byť bez dozoru. Nehovorím o tom, že minimálne jedno vždy nespí 😉 Nepozastavujem sa nad platom, ale nad kumulovanými funkciami. Ja veľakrát nemám kedy ísť na wc, kávu chlípem 3 hodiny, nie to aby som mala čas variť obed 🤦‍♀️

autor
28. mar 2024

@betulinka1
@nikaeli baby, píšem, že by sme boli dve. Jedna pripravuje jedlo, druhá stráži. Jedna uspava, druhá upratuje. Ďalší deň by sme sa vymenili. Nemôže byť 1 na 14 detí.

autor
28. mar 2024

@nikaeli obed im vozia, chystajú raňajky, desiatu, olovrant

nikaeli
28. mar 2024

Aj tak je to blbosť, prepáč. Nerobila by som to ani za 2tis. Ty ako matka by si bola spokojná s takou škôlkou? Kým jedna umýva riad, druhá sa venuje 14 deťom? veď to je psycho. Nehovorím o tom, že máš mať nejakú vzdelávaciu aktivitu. Či to funguje len ako úschovňa detí? a čo keď kolegyňa vypadne?

betulinka1
28. mar 2024

My sme to pochopili. Ale ked upratujes a si v kuchyni, tak je proste na deti 1, lebo ty si v kuchynke a robis svoje veci. Nemozes byt na dvoch miestach.

maximiliana
28. mar 2024

https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/plat-v-sukromnych-jasliach/

Tiez TN kraj, zeby tie iste? Majitelka musi byt velka srandistka

autor
28. mar 2024

@maximiliana to netuším ci si tie isté jasle. Je ich tam viac.

autor
28. mar 2024

@nikaeli určite ako matka by som dieťa do takýchto jaslí nedala. A keď jedna umýva taniere po raňajkách, obede, druhá ide umývať a prebalovat deti. Spoločne robia vzdelávaciu aktivitu. Aj keď podľa malieb co mali v šatni predpokladám, že to robia učiteľky. Všetky rovnaké, perfektné. Určite by to neurobilo ročné, dvojročné dieťa. Keď jedna vypadne, zastúpi ju majiteľka. Aspoň tak mi to povedala. Ale mám z toho zlý pocit, zdieranie nič viac. Nabrať co najviac detí za vidinou zisku. Rodič platí 500 eur na dieťa na mesiac, keď si spocitas, koľko má zisk a koľko dá učiteľkam. Hanba. Ľutujem deti aj učiteľky.

autor
28. mar 2024

@betulinka1 tak tipujem, že taniere po raňajkách umyje za pár minút. Po obede je to horšie. A to mi ešte bolo povedané, že ráno od 7 do 8 by som bola sama a druha od 15 do 16. No otras.

autor
28. mar 2024

@betulinka1 a upratujes keď deti spia