Ako dlho uchovávajú firmy údaje o zamestnancoch?

7. apr 2024

Pekný deň, neviete prosím niekto ako dlho zamestnávateľ uchováva údaje o zamestnancoch?

autor
7. apr 2024

Mňa zaujíma, ak zavolá úrad zamestnávateľovi, nájde ma ešte v nejakom zozname?

andreakotesova
7. apr 2024

U nás v práci je to 70 rokov.

lucik194
7. apr 2024

myslis kvoli preukazaniu do zapoctoveho listu?
kvoli dochodku? akebo kvôli comu?

autor
7. apr 2024

@lucik194 Pre overenie že som tam pracovala.

egonsk
7. apr 2024

kazdy zamestnavatel by mal uchovavat zaznami o zamestnancoch po dobu urcenej zakonom, rovnako aj ked zanikne, tak by ich mal poskytnut statnemu archivu...

autor
7. apr 2024

Ja si idem žiadať o trvalý pobyt v zahraničí a vypĺňam papiere, je tam kolónka "práca pred príchodom". Tak neviem že či tam budú volať.

lucik194
7. apr 2024

nebudu volat , co si, ani nahodou

autor
7. apr 2024

@lucik194 To nevieš.

lucik194
7. apr 2024

zila som v zahranici, nikdy som nepocula, zeby niekomu volali na SK,do byvalej firmy, ci tam naozaj robil .....
kvoli trvalému pobytu si Ta akuratne preklepnu na policii, ci nie si hladana.....

vroni
8. apr 2024

Nikto nikam nebude volať a keby aj, bývalý zamestnávateľ žiadne údaje poskytnúť nesmie. Takže úplný nezmysel to je

cacianka
8. apr 2024

@vroni presne, neviem si predstaviť, že by nejaký český úradník (nemecký , taliansky, rakúsky, americký....) zatelefonoval na Slovensko, do slovenskej firmy, haló pracovala u vás Anna Nováková ?!?
Naša personalistika by sa pousmiala, spýtala by sa či pánovi hovorí niečo gdpr. V zahraničí to berú dokonca prísnejšie, a ak by chceli nejaké informácie, tak pošlú požiadavku formálne poštou ( samozrejme v náležitom stave a forme)