Ako najlepšie zladiť jasle s prácou?

andreatytler
5. máj 2021

Ahojte zienky. Moja materska sa o mesiac konci a 1.5 rocny syn musi ist do jasli (tu sa to vola childcare).
Zamestnavatel je maximalne ustretovy vyhoviet takmer akejkolvek poziadavke, takze sa snazime s muzom vymysliet ako upravit nase pracovne doby aby bol syn v jasliach co najmenej. Zial, nemame nikoho na pomoc.
Obaja mozeme pracovat kedykolvk od 7:00 do 19:00 (8 hodinova praca).
Takze ma napada niekolko moznosti. Poposuvat nasu pracovnu dobu aby som ja robila rano a on poobede, alebo ist do prace na polovicny pracovny uvazok (bud 4 hodiny kazdy den, alebo 3 dni do tyzdna).
Najviac sa mi paci ta prva volba, ze ja budem pracovat 7:00-15:00, muz bude pracovat 11:00-19:00. O syna sa rano postara muz a odvedie ho do jasiel o 10:00 a ja ho z jasiel vyzvyhnem o 15:30.
Ale mozno mi poradite nieco lepsie, co sa osvedcilo vam.
Dakujem.

oslo1
9. máj 2021

@ivanizna mala som viacero negativnych skusenosi:
Znama robila childminder a velmi skaredo sa vyjadrovala o detoch, ziadna compassion.
Ked som bola so synom na materskej, velmi casto sme chodili do miestnej kniznice na rhyme time, na ihrisko... takze som mala moznost pozorovat tie child minderky, a teda nespravali sa k detom pekne. Jednak boli stare, tak okolo 55 rokov a asi AJ vyhorete.
Takisto u child minder je vyssia sanca na abuse ako v jaslickach.
Na tieto jasle, kam chodi syn som mala viacero odporucani od kolegov. V zalohe som mala este jasle pri nemocnici, kde robim, tie su tiez fajn AJ s dobrymi otvaracimi hodinami.
Do buducna , ked pojde syn do skoly, nevyluvujem child minder, to uz bude ale syn vacsi, bude mat zdrave sebavedomie a bude tam max 2 hodiny.

bluka2
9. máj 2021

@oslo1 to mas pravdu, z bezpečnostných dôvodov sú jasle lepšie

andreatytler
autor
10. máj 2021

@oslo1 Presne toho, ze bude ta zena na deti zla sa bojim aj ja. ☹

ivanizna
10. máj 2021

@oslo1 Veď to je tiež moja najväčšia obava, hlavne tu v Anglicku... 😓 Niekomu úplne cudziemu zveriť môj najdrahší poklad, a ono sa nevie ešte nijako brániť a povedať