Ako napísať výpoveď zo zamestnania na dobu určitú?

motiilik
24. jan 2011

Ahojte...chcem sa poinformovať...Ak chcem dať výpoved v práci a pracovný pomer trvá na dobu určitu,ale už nie som v skušobnej dobe,treba napísať aj dovody + paragraf,alebo nie...a môžem žiadať aj o okamžité ukončenie,alebo musí byť dodržaná lehota 2 mesiace...dakujem za info

kaktusik007
24. jan 2011

ak chces ty, tak - ak sa nedohodnes so zamestnavatelom na odideni "dohodou" k nejakemu konkretnemu datumu, tak potom ano, musi byt dodrzana lehota 2 mesiace
ty dovod vypovede davat nemusis
ak by chceli dat vypoved oni tebe - mozu, ale --- kedze mas zmluvu na dobu urcitu, tak ti prinalezi plat az do toho terminu, ktory mas v zmluve 😉 - to len tak, aby si vedela, keby cosi 🙂 lne pre info 🙂

motiilik
autor
24. jan 2011

a musím dať aj paragraf???....a ako jednoducho by mala znieť tá žiadosť...dakujeeeeem

hada
24. jan 2011

musis dat paragraf § 67 a nemusis uviest dovod

motiilik
autor
25. jan 2011

@hada to je čo za paragraf???dakujem

klincek
25. jan 2011

ako zamestnanec mozes dat vypoved aj bez udania dovodu (a to aj v pripade, ze pracovny pomer je dojednany na urcitu dobu), a ziaden "§" tam pisat nemusis. a urcite to nepis ako "ziadost", normalne to oznac ako vypoved.
okamzite skoncit pracovny pomer nemozes, ak nie je dany niektory z dovodov podla § 69.
pokial chces skoncit hned, radim ti skor skusit skoncenie pracovneho pomeru dohodou so zamestnavatelom ku konkretnemu dnu..ale ak nebude suhlasit, jedina moznost je vypoved, a dvojmesacnej vypovednej dobe sa nevyhnes. ked zamestnavatelovi dorucis vypoved tento mesiac, vypovedna doba zacne plynut 1. februara a uplynie 31. marca. ale to asi vies..

klincek
25. jan 2011

@kaktusik, s tou poslednou vetou nemas pravdu-len aby si vedela 😉

motiilik
autor
25. jan 2011

zmluvu mam na dobu určitu,ale až do 8.10.2011.a to je ešte daleko...čiže,ak chcem výpoved okamžite,taku ju musím napísať ako dohodu(ak s nou bude zamestnávatel suhlasiť),v opačnom prípade mi bude trvať výpovedná doba 2.mesiace...ale ak sa mi naskytla dobrá robota a ja nemôžem tolko čakať,čo s tým??ako to mám riešiť???

klincek
25. jan 2011

@motiilik, ved vacsinou sa dohodnut da..skus. teoreticky, ak by si mala este dovolenku, mozes ju vycerpat pocas vypovednej doby-v tom pripade by tu ju terajsi zamestnavatel preplatil a zatial by si uz mohla robit u noveho. ale aj tak ti to zrejme nepokryje cele dva mesiace..
no este sa to da riesit aj tak, ze u terajsieho zamestnavatela das vypoved a uz neprides, pojdes k novemu. ale urobis si zle meno a pokial takymto konanim sposobis nejaku skodu, mohol by ta zalovat o jej nahradu. v lepsom pripade by s tebou skoncil pracovny pomer okamzite, pocas vypovednej doby. ale potom musis pocitat s tym, ze si bude robit problemy, akoze ta napr. neodhlasi v poistovni alebo ti neda potrebne papiere.

hada
26. jan 2011

motiilik,

§67 je vypoved zo strany zamestnanca
ak naozaj chces skoncit v case, kt je skor ako 31.3,2011, pootm by ste sa mali dohodnut a skoncit prac.pomer dohodou § 60
novy zamestnavatel by mal pocitat, ze dobry clovek pracuje a nebude hned volny, takze by mohol aj pockat, resp. najst kompromis
t

kaktusik007
4. feb 2011

@klincek v ktorej novele zakonnika prace to zrusili????

klincek
4. feb 2011

@kaktusik007 v ziadnej, lebo to ani neexistovalo, pokial si pamatam.
zmluva na dobu urcitu zamestnancovi negarantuje vobec nic, ma z nej vyhodu len zamestnavatel (ze ta po ulynuti dohodnuteho casu moze aj bez existencie dovodov podla § 63 poslat kadelahsie). to, ze mas zmluvu na dobu urcitu, neznamena, ze nemozes dostat vypoved skor-mozes, ak zamestnavatel opravnene uplatni niektory dovod podla § 63 a dodrzi aj dalsie nalezitosti vypovede. a v takom pripade ti riadne uplynie vypovedna doba, pocas kt normalne dostanes mzdu, a ak splnas podmienky podla § 76, patri ti este aj odstupne. ale inak uz nemas narok na nic viac.

kaktusik007
4. feb 2011

@klincek tak to tam potom stale je, ked to nezrusili 😉 a mylis sa ty 🙂)) - viem to, pretoze sa ma to bytostne dotykalo, mala som zmluvy na dobu urcitu... najdes si to tam sama alebo si mam sadnut pre zmenu aj k zakonniku prace???? 😀 😀 😀 😝

gapa
4. feb 2011

@kaktusik007
😨 inak ani ja som o ničom takom nepočula, čo si písala v poslednej vete 24.1. o 21.27
nič také som v ZP nevidela. Podla mna aj počas doby určitej možno skončiť PP presne takými istými spôsobmi ako pri dobe určitej a za takých istých podmienok (pred uplynutím doby určitej). Neviem, na základe čoho si toto myslíš.

kaktusik007
5. feb 2011

@gapa na zaklade nasej kolektivnej zmluvy, co sme mali.... uz som zistila ze tam to bolo... 😖
tak sorry ze som zila v tom ze je to v ZP... 😖

gapa
7. feb 2011

@kaktusik007
aha, to je výhoda väčších firiem 🙂 (som pozerala tvoje výtvory, paráááda 🙂 )

motiilik
autor
26. feb 2011

dakujem všetkým...ešte by som sa chcela opýtať,ako sa má napísať výpoved zo strany zamestnenca výpoved dohodou...dakujem

kamimi
11. feb 2013

neexistuje výpoveď dohodou, je len dohoda o ukončení prac. pomeru, kde sa dohodne zamestnávateľ a zamestnanec