Ako podať výpoveď v skúšobnej dobe?

emkaza
28. júl 2016

Zdravim , prosim o radu.

Idem si podat vypoved v skusobnej dobe. urcite tam nezostanem - zdravie si vazim viac ako peniaze. Bola to "nanutena" praca z UPSVaRu (inak by ma vyradili z evidencie... amusela by som platit nemale odvody) - skusila som ale je to ciste psycho ☹ pri pase za minimalnu mzdu... ) a inak mam uz prislubenu normalnu pracu v nemecku asi tak o 2-3 mesiace.

Nasla som si aj tlacivo. No potrebujem vediet co vsetko to obnasa

1) ak mi vypoved zamestnavatel podpise (pracovala som u neho 2 tyzdne), mam sa (a mozem sa?) ist okamzite hlasit na urad prace? (ide mi o to aby som nemusela plattit odvody...)

chapem to spravne ze za mna zamestnavatel zaplati odvody len za tie dva odpracovane tyzdne a zvysok si budem musiet doplatit sama?, alebo sa mozem okamzite ist zaregistrovat na urad prace a ak to stihnem do 8 dni tak ziadne odvody platit nemusim?

Zaregistruju ma hned, alebo az nasledujuci mesiac, alebo sa nebudem moct zaregistrovat znova

2) co ak zamestnavatel nebude chciet prevziat a podpisat moju vypoved? Ako mam spravne postupovat? (krok za krokom)

stefi_k
28. júl 2016

V škušobnej dobe môžeš dať kedykoľvek výpoveď bez udania dôvodu. Ak už máš prácu vybavenú dones im novú pracovnú zmluvu kedy nastupuješ v nemecku.

jeennyv
29. júl 2016

@emkaza v skusobnej dobe mozes na druhy den, ze rovno uz len neprist alebo telefonicky povedat, ze odchadzas, tak to robi habadej ludi, ak to chces viac tak koser, povies ze odchadzas mozes dat aj pisomne vypoved a na urad prace sa musis ist hlasit hned resp. do 3 ci 7 dni uz neviem presne ...aby ta zaregistrovali...pokial nechces byt tzv, dobrovolne nezamestnana, cize si platit zdravotku sama....cize vzdy ked odides z prace, a nemas plynule novu sa musis ist hned hlasit na up...a co sa tyka odvodov, urad prace za teba okrem zdravotky neplati nic, cize tie odvody bude riesit skor zamestnavatel ci ich odviest, ale ty odnesies znova vsade papiere, ze si evidovana na up. socialka, zdravotka atd...

pribinak
29. júl 2016

k bodu 2, ak nebude chciet, tak to posles postou a hotovo. inak ak tvoja praca nie je nijak specificka, co praca za pasom nie je, nemyslim si, ze by mal nejaky problem prevziat tvoju vypoved

janulicka24
29. júl 2016

@emkaza v skusobnej dobe to mas uplne jednoduche podat vypoved. Vtedy mozes podat vypoved bez akehokolvek vysvetlenia ze preco ju chces podavat

nyusika
29. júl 2016

vypoved sa nepodsavam, vypoved sa dostava.

v skusobnej dobe UKONCUJES/ROZVAZUJES pracovny pomer, nemusis ani dovod udavat.

Napises:

Dobry den, dolupodpisana ta a ta ukoncujem pracovny pomer v skusobnej dobe ku dnu tomu a tomu.
mozes pripisat aj cislo paragrafu ( paragraf 72 Z.P.)

mijo53
29. júl 2016

@emkaza zadaj si do googlu "Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe" a tam máš všetko napísané

christina_petrikova
29. júl 2016

presne ako ti @nyusika napisala. Ja som uz raz tak rozväzovala pracovny pomer. Nic napisala som si vypoved, poslala postou a vybavene.. Tam niet co viac riesit