Ako sa kráti dovolenka v prípade skončenia pracovného pomeru?

owecka
3. aug 2019

Ahojte zeny,

stala sa mi taka nemila vec, ze zamestnanec so mnou skoncil pracovny pomer. Potrebujem vsak fundovanu radu. Ako sa krati dovolenka? Od 1.1.2019 som bola do 1.aprila 2019 PN a potom 2.aprila aom nastupila na matersku. Koncim k 31.8.2019. Moze mi zamestnavatel kratit dovolenku za tu PN? Nemam totiz asi prvych 100 dni v praci..aspon tak si vykladam zakon. Dakujem

evittam
3. aug 2019

@ceklis Ma zmluvu na dobu URČITÚ do 31.8.2019. Zmluva konci ci je alebo nie je tehotna,na MD, RD, PN. Pochopila?
Jej nikto nedal výpoveď skoncil jej PP na základe PZ.

ceklis
3. aug 2019

@owecka inak ozaj nechápem ako ti mohli dať výpoveď?!?! Veď tebe len skončí pracovná zmluva 🤷🏼‍♀️ Už som to celé docitala a podľa mna si musíš ujasniť o čo ide. Ak máš zmluvu len do 31.8., tým pádom tvoja dovolenka bola už na januárovej páske dobre vypočítaná, t.j. stara 12dni + 30dni alikvótny časť do konca pracovnej zmluvy.
Pockaj si so 15.9 a uvidis čo dostaneš, výpoveď ti nikto nemusel dávať. Celé je to nejaké divne. Ak máš výpoved od zamestnávateľa aký tam máš uvedený paragraf o dôvode skončenia pracovného pomeru?

ceklis
3. aug 2019

@evittam no veď už som to pochopila :( sprostá som čítala len prvú stranu a ma to vytočilo tak som zbytočne tukala 🙈🙈🙈
Och, strata času.
Dik za upozornenie 👍🏻

evittam
3. aug 2019

@ceklis Jej nikto nedal vypoved-pravdepodobne. Len to tak nešťastne napisala ako ostatne skoro vsetko.😉

ikonica
3. aug 2019

@owecka pocaj si na vylatu za august a potom ak nebudes mat preplatenych 42 dni dovolenky, mozes nieco robit... Teraz ti ani inspektorat nepomoze, kedze sa vlastne nic protipravne nestalo... Inac ako vies dopredu kolko dni ti vlastne v poslednej (augustovej) vyplate preplatia?

owecka
autor
3. aug 2019

@ikonica to mi poslali tym listom, tam je to uvedene. Len mne to neslo do hkavy, ze to je nejako malo. Plus si chcem dat preplatit rekreacny poukaz a neviem co s tym vystupnym listom. Ten mam podpisat a zaslat, alebo co?

ikonica
3. aug 2019

@owecka neviem presne o aky doklad sa jedna.. Ci je to zapocet ci co.... A mas tam vyslovene napisane ze pri vystupe ti bude preplatenych 31 dni dovolenky? Ak tam treba nieco podpisovat, je tam na to iste kolonka, miesto pre podpis zamestnamca... Ak nesuhlasis s obsahom, pytaj si pred podpisom pisomne vyjadrenie k poctu dni dovolenky - nech ti napisu, ako k tomu cislu dosli...

evittam
3. aug 2019

@ikonica Zapoctovy list to byť nemôže.

ceklis
3. aug 2019

@evittam
@ikonica
Akože aj tak nechápem, veď jej ešte ten pracovný pomer neskončil. Tak čo jej posiela výstupné dokumenty? Toto sú móresy 🙈

evittam
3. aug 2019

@ceklis Ale bohvie co jej poslali. Mozno nejaky odovzdavaci protokol ak mala nejaké pomôcky alebo neviem. ZL určite nie.

ikonica
3. aug 2019

@ceklis tiez neviem... Ja to posielam az po skonceni.. Vystup posiela kolegyna aj skor ak je vsetko dohodnute na oboch stranach...

ikonica
3. aug 2019

@evittam no boh vie co to je za papier

owecka
autor
8. aug 2019

@ikonica jedna sa o vystupny list...kde osobne mam podpisat, ci odovzdavam vsetko/je tam aj mzda a podobne. Poslali mi to postou, bola som dost prekvapena. Plus mi v liste napisali kolko dni dovolenky mi preplatia. Volala som tam a pani mi napisala do emailu ako to pocitala. A ten jej vypocet je zly aj podla vas. Vyplatne pasky uz nabehli do systemu ale znova som mala zamietnuty pristup. Takze neviem co robit...:/

owecka
autor
13. aug 2019

Mohla by som este sa spytat, ci mam podpisat vystupny list a zaslat im to postou. Je to vlastne papier, kde sa vyrovnava zqvazok zamestnanca k organizacii. Je tam mzdova uctaren, financna uctaren, majetok, doprava. A ine. Co s tym mam robit? Mam to podpisat, ci to musia mi oni pripravit. Ja sa bojim, ze ak im to dopredu podpisem, tak oni sintam daju co chcu. Som na materskej a ja nemam dovod tam chodit riesit taketo veci. Prosim, poradte

owecka
autor
13. aug 2019

Mozem este poprosit o radu? Ako mam postupovat s vystupnym listom. To je dokument, kde mam sa so zamestnavatelom vyrovnavame ako zavazkovo-mzdova, financna uctaren, doprava, majetok a podobne. Nemam to vyplnene iba to mam podpisat? To si mam ako obehat jednotlive oddelenia? Alebo to spravi zamestnavatel? Co s tym mam robit. Dakujem za pomoc!