Ako sa mám rozhodnúť?

jazmi
4. mar 2017

Ako sa spravne rozhodnut?Som zamestnana mama dvoch deti,manzel pracuje tiez.Mam pracu kde odpracujem 200h.za mesiac plat mam slusny ale toho casu ked mam volno je malo a teraz ponuka sa nova praca- len 160h za mesiac. Volne vikendy aj sviatky doma ale plat minimalny a to je to ako sa rozhodnut viem ze peniaze nie su vsetko a myslim aj na nase dve deti 10 a 4rocne aspon by som bola viac doma.Lenze stale je tam to ale.... Napiste vas nazor ako by ste sa rozhodli dakujem

sardinka336
4. mar 2017

@jazmi pozri, to je o prioritách a moznostiach. Ak by to našemu rodinnemu rozpočtu fatalne neublizilo, tak jasne ze idem do prace kde mam volne vikendy, sviatky atd....ten čas s detmi a rodinou sa uz nikdy nevrati, deti vyrastu budu mat svoje zaujmy a potom mozeš pracovat aj do omdletia kedze do dochodku mas dalekoooo.....

moni244
4. mar 2017

Ja by som sa hlavne nepytala cudzich ludi, ale sadla by som si s manzelom, spisala za a proti a spolu by sme sa rozhodli

1177
4. mar 2017

Nebola by moznost v praci, kde slusne zarobis, skratit pracovny uvazok?

jeannna
4. mar 2017

Ako pises: Volne vikendy aj sviatky doma .... niet o com, setri si sily, lebo podla toho, ako to momentalne vyzera, budeme pracovat do 70-ky. Cas nevratis spat a peniaze si este zarobis, ak si sikovna.

dorottka
4. mar 2017

Urcite ten kratsi cas - ked clovek robi s prilis vysokym nasadenim, je vysoka pravdepodobnost, ze sa to zdravotne pokasle o dost skor, a potom takto pracuj do 70tky, ak to vobec bude mozne, plus cas s detmi ti nic nevrati. Tiez som bola 10 rokov taky superman a
... teraz som rada, ze som rada :-/ Presne ako pise kocka vyssie, s pevnym zdravim, balansom a oddychnutou myslou este zarobis veeela penazi.

sense
4. mar 2017

Niz sadla by som si s manzelom a spisala pkusy minusy a co to spravi s nasim rozpoctom a podla toho sa rozhodla....

janka54321
4. mar 2017

Pokial to financne zvladnete, tak by som uprednostnila cas s rodinou.

mima4
4. mar 2017

@jazmi za mna, urcite menej hodiny. Makat 200 hodin mesacne by som nechcela v ziadnom pripade, mozno za mzdu 2000 eur v cistom, inak je to zabity cas, ktory mozes investovat do rodiny, do seba, odpocinut si.
a hladaj si pracu, s normalnym pracovnym casom a normalnou mzdou

juliet86
4. mar 2017

Nepises percentualne rozdiel v plate. I 25 percent menej prace a platu o kolko menej? O 25 perc. O 50? Narocnost oboch prac? Ine vyhody zamestnani vase hypa atd

jazmi
autor
4. mar 2017

@juliet86 je to o 40% mensi plat prave chceme zobrat uver
ale aj to by sa dalo splacat aj s mensim platom;narocnost o polovicu menej prace urcite ,teraz pracujem dlhy a kratky tyzden a to 15h.denne

jazmi
autor
4. mar 2017

S manzelom sme sa tiez rozpravali on je s rozhodnutim tak 50na50,uz sme si asi zvikli na vyssi prijem ale ked som bola na materskej tiez sme to zvladli a mate pravdu este dlho budeme pracovat do dochodku.Dakujem baby za komentare dam vediet ako to dopadne☺

mamutka
4. mar 2017

@jazmi dokedy si myslíš že vydrzis robiť 200 hodín týždenne? Ak by si si mohla kúpiť voľný deň od zamestnávateľa, koľko by si dala? Len aby si bola s deťmi?
Ja radšej menší plat a viac času na život. Víkendy su pre mňa posvätné, čas pre oddych a rodinu, kým si to čo i len ako tak budeme môcť dovoliť, nikto nám na víkendy siahať nebude.
Takýmto hektickym tempom aké máš sa akurát tak dopracujes k zdravotným problémom a to ta môže vyst dosť draho

bubelko
4. mar 2017

@jazmi u mna by zalezalo od toho, ktora praca ma viac bavi, co mi moze dat a to, co ocakavam od zivota. plus aj to, ako by sa k tomu postavil partner. ci je pri 200h pomahat s detmi a domacnostou viac, alebo nie. lebo - zodrat sa za kazdu cenu tiez nie je cielom 😉

mamutka
4. mar 2017

@mamutka 200 hodín mesačne som myslela samozrejme, bože, Sak to je aj na koňa veľa....

rica1
4. mar 2017

@mamutka ja som v priemere pracovala tiez tak cca 200hodin mesacne ale teda vikendy a sviatky volne bola som halt v robote cca tych 9_10hodin denne to jest cca 1.5 az 2hodiny nadcasu a prislo mi to v pohode teraz ked mam rodinu hm tak by som uprednostnila viac ten cas ale 40percent minus z platu je vela podla mna ☹

juliet86
5. mar 2017

@jazmi a nie je sanca ze ked budes robit o 40hodin menej mesacne ze napr jeden vecer do tyzdna pojdes niekomu upratat/postrazit deti/ napiect tortu ze keby bolo treba vies v tom vznikntom volnom case trosku potovit chapes

jazmi
autor
5. mar 2017

Stale to zostane praca v kuchyni len teraz to je v restauracii a potom by to bolo v skolke a tato praca ma bavi 🙂