Ako v práci utajiť tehotenstvo?

8. aug 2022

ahojte, máte nejake napady ako v praci utajit tehotenstvo?
Som na uplnom zaciatku a nechcem aby to uz v praci vsetci vedeli povedala som to iba jednej kolegyni s ktorou mam najlepsi vztah a viem ze ona to nikomu nepovie.
Ide o to ze mame mat v praci taku mensiu "oslavu" a neviem ako uhrat to ze nemozem pit 🙂
Nikdy som na firemnych akciach vela nepila ale vzdy ten jeden, dva pohariky vina som si dala.

Mate napady?

aaadkaaa
8. aug 2022

@trilliardr presne tak....FAS nie je sranda...ja som nikdy nejak nepila, sem tam pohar vina, ale akonahle sme sa zacali snazit o dieta, nedala som si ani glg a bolo mi ukradnute kto mi co hovori a ako to neskodi a bla bla... a vedome ohrozovat plod, ked uz viem, ze som tehotna, to by som nemohla...a nech ma maju aj za hystericku kravu, ale detsky organizmus nema enzymy na odburanie alkoholu a nie este plod v tele, kde sa len vyvijaju bunky....ja tiez nemam rada tie odporucania, ze vsak daj si, nic sa nestane...ale nezvyknem sa vyjadrovat velmi k tomu, lebo potom ta niektori idu zozrat, ze si hystericka...

7lenka11
8. aug 2022

Ja nechapem tie, co to zlahcuju a radia, aby si si dala poharik-dva 🙈 hej, su zeny, ktore si vypiju v case, ked o tehotenstve netusia.. su vsak max v 3. tyzdni, co je realne jeden tyzden od oplodnenia.. 90% zien zisti tehotnost v 4. alebo 5 .tyzdni.. navyse ak si v 10tt alebo podobne, urcite by som si nedala ani poharik.. alkohol je pre tehotnu zenu toxicky, uz mala davka dokaze negativne vplyvat na plod.. ano, u kazdej je to ine.. no neriskuj, je to hovadina.. navyse 1. trimester je tehotenstvo krehke a vsetko sa moze zmenit v priebehu minuty

luccija
8. aug 2022

Nepijes a hotovo ved nikto Ta nebude sledovat.To je smutne, ked niekto nepije a je podivin.Co firemna akcia u nas v praci to boli problemy, lebo ludia ako teenegeri spiti, konflikty, nevera🙂

joesvk
8. aug 2022

V tehotenstve žiadny hlt vína!
Výhovorku si už nejakú vymysli.
A keď by som to bol veľký problém, vôbec by som nešla.

hylary
8. aug 2022

@trilliardr už dlho som sa tak dobre nezasmiala prepáč 🤣 mám 2 deti a počas tehotenstiev som určite neabstinovala a mojim deťom nie je nič. Nehovorím že som sa opijala ale pohár vína alebo šampanského za celých 9 mesiacov som si určite dala a verím že nie som jedina

joesvk
8. aug 2022

@hylary Tento typ "odvahy" ja nemám... A vlastne si myslím, že to nie je odvaha, ale.....

hylary
8. aug 2022

@joesvk čo ale . Nič. Podľa vás tehotné nemôžu ani syry ani ryby jesť len cusat v Nore 9 mesiacov a pýtať sa každu chobotinu na koni.. pomaly či si môžu v tehotenstve prdnúť 🙈

lenkadenisa
8. aug 2022

@joesvk tehotné by nemali ani všelijaké syry, salámy, sushi, citrusy a neviem čo... keby som mala podľa toho žiť, tak žijem asi len zo vzduchu. tehotenstvo nie je choroba. jem aj pijem na čo mám chuť a deti mám živé a zdravé.

thoughtfulweirdo
8. aug 2022

@hylary Faktom zostáva, že nie je určené množstvo alkoholu, ktoré by spôsobovalo FAS. Že to určite nie sú jeden alebo dva poháre vína je teda absolútne ničím nepodložené tvrdenie, nikto to totiž nevie 🙂

aaadkaaa
8. aug 2022

@lenkadenisa syry s plesnou a nepasterizovane mliecne vyrobky, surove maso a ryby....nemam pocit, ze bez tohto by bol moj tehotensky jedalnicek nejak ochudobneny...
@hylary a porovnavat alkohol s jedlom, ktore nie je tepelne upravene a moze sposobit problemy aj mimo tehotenstva je zvlastne...ale presne pre toto sa ja radsej nevyjadrujem, lebo clovek, co nechce ohrozit dieta je brany za idiota, ved tehotenstvo nie je choroba...no nie je, ale preco potom nemoze tehotna zena ani lieky skoro ziadne,,ked alkohol neskodi? Ci alkohol k dietatu neprejde a lieky ano?

didi2102
8. aug 2022

Od rána by som hovorila ako ma extrémne bolihlava,ak ťa nebolieva že čo máš robiť, že tiež oči sťahuje,pýtaj sa či nemá niekto dačo od bolesti a aspoň 2tabletky, potom povieš že si si dala obidve lebo hrôza a môžeš že neako ta z nich boli žalúdok,radšej nekombinujes s alkoholom

hylary
8. aug 2022

@aaadkaaa prosím ťa naozaj ma nepresvedčis že 2 alebo 3 poháre vína alebo šampanského za 9 mesiacov tehotenstva mozu dieťaťu uškodiť!

aaadkaaa
8. aug 2022

@hylary prosim ta, nastuduj si nieco o syndrome FAS. Dalej samozrejme konaj podla svojho uvazenia. Ale nepresviedcaj tehotne zeny, ze je to bezpecne.

modryyyy
8. aug 2022

@aaadkaaa
Povedz, že si objednaná poobede k zubárke, (lieči dlhodobý zápal) a ak budeš piť, bude to cítiť. A mozes to hovoriť pravidelne.

mandzula
8. aug 2022

Nechcem, bodka.

7lenka11
8. aug 2022

@hylary áno, môžu aj dva poháriky ublížiť.. treba si čo-to naštudovať v odborných štúdiách.. pretože aj žena, ktorá navonok pôsobí zdravo, môže mať skryté choroby, intolerancie, alergie a predispozície, v prípade ktorých pôsobí alkohol toxicky...
mňa by v živote nenapadlo odporúčať tehotnej žene piť alkohol - v akomkoľvek množstve 🙈

trilliardr
8. aug 2022

@hylary aj ja mám deti 🙂 a to, ako konáš ty nijak nehodnotím. Ale to, čo si napísala, nebola dobrá rada. Viď čo som už napísala na jej margo.
Tvoja skúsenosť je tvoja skúsenosť,už sa nedá vrátiť späť. Je super, že si žiadne vedľajšie účinky na deťoch nezbadala. Pekný večer. 💋

zazrak1991
8. aug 2022

Normálne už pár dní pred akciou hovor ako ti je na nič , že ťa bolí spodok brucha napr. ,často choď na wc a ďalší krát v robote povedz že máš antibiotiká lebo .asi močové cesty chytene 😁

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz