Aký je plat recepčnej?

hanah24
18. jan 2017

Ahojte baby 🙂
momentálne žijem v zahraničí, ale ideme sa sťahovať na Slovensko.
Nikdy som sa SLovensku však nerobila a preto nemám predstavu o platoch... na internete sa píše všeličo, ale tým štatistikám sa moc veriť nedá.
Otázka je tá, ak tu niektorá robí recepčnú, že koľko sa na takejto pozícii zarába... Na pozíciu vyžadujú nemecký jazyk na C1 a min, bakalárske štúdium... všetko spĺňam. Dostala som už aj pozvánku na pohovor.
Je to menší penzión.
Veľmi pekne ďakujem za vaše postrehy! 🙂

janickacrazy
18. jan 2017

@hanah24 Záleží aj na tom, kde budeš pracovať či v Blave alebo v menšom meste, ale nejaká sláva to nebude, kamoška bola tak na pohovore a ponúkli jej okolo 600 eur aj s nočnými príplatkami, teda veru nič moc nato, čo všetko vyžadovali.

lasina
18. jan 2017

Robím na recepcii vo 4* hoteli na recepcii plat podľa plnenia plánu cca 550 a z toho 100 precestujem.Ale mám dobrý kolektív,tak som spokojná

hanah24
autor
18. jan 2017

@lasina ďakujem za tvoju reakciu 🙂 fúúha... som si myslela, že tak okolo 700€ sa berie... a ako dlho tam už robíš?

lasina
18. jan 2017

Robím pol roka,je to veľký luxusný hotel,ale nenarobím sa manuálne ako predtým,takže to vnímam ako plus.Ja viem tie platu sú strašne,ale kolky u nás zarobia ešte menej

hanah24
autor
18. jan 2017

@lasina a pravdepodobne potrebuješ plynulú angličtinu, či?

luci1985
18. jan 2017

Ja robim v BA v mensom hoteli uz niekolko rokov, plat mame podla odrobenych sluzieb/hodin, cca 550-650€ v cistom aj s priplatkami + cca 60€ v gastrolistkoch

hanah24
autor
18. jan 2017

@luci1985 tak tých 650€ v čistom sa už číta lepšie :D
ciže ako som počítala, že tých 700€ v hrubol v okolí Žiliny by bolo reálnych 🙂

jajawka
18. jan 2017

@hanah24 700 € v hrubom moze byt tak 550 € v cistom

luci1985
18. jan 2017

@hanah24 myslím si že áno, ale dosť záleží aj na tom ako majú kde nastavené platy, či fixne za mesiac alebo podla odrobenych dni, ja som na tych 650€ cisteho musela mat odrobenych okolo 215 hodin takze to tiez nie je ziadna slava...

stastnablcha
18. jan 2017

aby si ebola prekvapena, okolo ZA sa platy pohybuju naozaj roze. rataj od cca 550 - 700 v hrubom

lasina
18. jan 2017

@hanah24 no mala by som vedieť plynule, ale neviem až tak dobre. Ale učím sa zapochodu a tie základy,čo potrebujem som sa naučila.Ale ja som nikdy nebola v zahraničí, kolegyne tie ktoré boli, ked spustia, tak vedia plynule.

verci8
16. mar 2017

Ahoj 🙂 @hanah24,
Podľa toho, kde sa daný penzión nachádza si môžeš v aplikácii Platy.sk – porovnávač platov https://goo.gl/xjrKbA vybrať daný región, dosiahnuté štúdium a pozíciu recepčnej, pričom ti zobrazí reálnu výšku platu, takže určite získaš minimálne predstavu o tom, koľko asi si na pohovore vypýtať, aby si sa nepodhodnotila 🙂