Aký máte plat, kde a ako ste si našli prácu?

dajana40
1. dec 2016

Ahojte, rada by som vedela skúsenosti aj iných ľudí, že koľko máte plat, alebo koľko zarábajú vaši muži? A ako ste sa dostali k terajšej práci? Ste nútení odchádzať do zahraničia, alebo máte dobre školy a pracujete spokojne tu...

sissy27
1. dec 2016

@dajana40 kópiu výplatnej pásky by si nechcela? 😀 😀 😀
ale pracujem v rovnakom meste ako aj žijem, pracovné miesto mi bolo ponúknuté na základe zverejneného životopisu na profesii... neviem, čo je podľa teba "dobrá škola", ale každopádne pracujem v úplne inej sfére ako som vyštudovala, podstatné boli moje dovtedajšie pracovné skúsenosti a schopnosti.

dajana40
autor
1. dec 2016

sissi27 nie nechcem je to normálna otázku tu je to anonymné tak neviem kde je problém

sissy27
1. dec 2016

@dajana40 preboha to ešte niekto verí tomu, že na verejnom diskusnom fóre je niečo anonymné??
ak sa pýtaš na takéto súkromné veci tak by bolo vhodné, aby si zverejnila tieto informácie ty o sebe... to koľko kto zarába je podľa mňa veľmi súkromná informácia.

evittam
1. dec 2016

@dajana40 Čo je to "dobrá škola"?! Vo väčšine prípadov ti je nielen nejaká "dobrá škola" ale akákoľvek škola na dve veci - je to len teória - podstatná je prax a skúsenosti. A súhlasím so @sissy27. Ty chceš nejaké informácie o iných ľuďoch a sama ich nenapíšeš o sebe.
Ja som momentálne na RD. Mám inak dobrý plat a aj dobrú školu - ale hlavne pomaly 20-ročnú prax a skúsenosti.

dajana40
autor
1. dec 2016

sissi nemusela si reagovať, ja som ťa nenutila, navyše, ty si sa ma anto neopýtala.

sibalka21
1. dec 2016

Ja si tiez myslim ze pokial sa pytas takuto vec, mala by si ty najprv napisat taketo veci o sebe... Kazdopadne ja som momentalne na materskej, neviem co je pre teba "dobrá škola", ale ja som nepracovala v odbore ktory som vystudovala, bola som 5 rokov v zahranici cize si nemyslim ze bude problem najst si pracu po materskej... A nebola som "nutena" odist, bolo mi ponuknute velmi dobre platene miesto a tak som ani nezavahala....

eeffka
1. dec 2016

@dajana40 mama mia 🙂 skolu mam normalnu (VS) neviem co je to "dobra skola", plat mam vyborny, robim co som chcela a vystudovala, a ako som si nasla pracu? normalne cez pohovor

staronova
1. dec 2016

@dajana40 ešte keby si sa spýtala číslo topánok, ale toto? To čo za prirodzenú inteligenciu máš?

dajana40
autor
1. dec 2016

preboha robite z toho horor, je to anketa nic viac

limoncino
1. dec 2016

Školu mám obyčajnú odbornú, s platom som nadpriemerne spokojná a ako som sa k práci dostala? Lebo som bola šikovná na inej pozícii, tak som dostala ponuku na pozíciu vyššiu

doty1
1. dec 2016

úplne nechápem, načo sú niekomu info o príjmoch cudzích ľudí 😀

ale predsa: za prácou som nemusela vycestovať a pokiaľ ma k tomu nedotlačí život ani by som nechcela pracovať mimo sk, v súčasnej práci som sa ocitla na doporučenie, zarábam dobre, a aj môj muž zarába dobre 😎

staronova
1. dec 2016

@dajana40 ešte stále ti nedocvaklo????

luzzia
1. dec 2016

co ja viem, mne ta otazka nepride az taka nenormalna, podla mna vacsina ludi aj tak zhruba vie, kde sa kolko a za aku pracu zaraba a tiez ma v istej dobe zaujimalo, ked bol niekto na nejakej zaujimavej pozicii, o ktorej nemam uplne predstavu, tak som sa spytala, ako prebiehal vyber, pohovory alebo ako sa k tomu dostali a ked to tomu cloveku nebolo neprijemne, tiez som chcela vediet, kolko sa zhruba zaraba. nie preto ze by som sa im chcela sprtat do sukromia, ale kvoli nejakemu vseobecnemu prehladu na trhu prace a tak si myslim, ze aj autorkina otazka bola myslena. neviem, preco su ludia na to taki citlivi.

doty1
1. dec 2016

@dajana40

čo sa týka príjmu, za anketu by som to považovala, keby si napísala:
do ktorej skupiny príjmov patríte?:
0-400
401-600, atď atď....
ty si sa opýtala priamo na plat....to je nemiestne 😉

shia
1. dec 2016

@dajana40 a ty máš aký plat, a aký plat má tvoj muž? máš dobrú školu ty alebo tvoj muž? ako ste sa dostali k vašej terajšej práci obaja?

evittam
1. dec 2016

@dajana40 Nerobíme z toho horor - ale ty stále neodpovedáš na otázky tebe položené. Ale nevadí. A toto určite nie je anketa - anketa vyzerá inak.😉

eeffka
1. dec 2016

@luzzia autorka ma ocividne miesto mozgu z piva kocku. Moje pracovne zaradenie je ked odmyslime vzletne anglicke eufemizmy "administrativny pracovnik". Ak by som tu napisala cislo, pol republiky by ma od jedu oplulo a druha polka by ma mozno polutovala 🙂

ak si clovek robi seriozny prieskum, existuju na to portaly kde si zvolis fciu, region a dostanes sa k platovemu cislu aby si sa zaradila a na pohovore si mala vobec predstavu ze "za kolko".
Ostatne otazky typu: ako ste si nasli pracu, a kolko zaraba vas muz..... naozaj si myslis ze toto sa opyta priemerne inteligentna osoba?

luzzia
1. dec 2016

neviem preco na nu tak utocite, ved neodpovedajte, ked nechcete. a co je na tom, kto kolko zaraba? preco to je niekomu neprijemne alebo nemiestne? ved aj tak vsetci vieme, ze priklad ja neviem pokladnicka v supermarkete zaraba tolko a tolko, priklad 400-500 eur a teraz ked vasa suseda je pokladnicka a vy viete, ze zaraba 3 eura hodinu, lebo to je presne uvedene pri pracovnej ponuke alebo vam to niekto povedal alebo ste vy boli na tom istom pohovore, to je akoze nieco na tom zle?

guinevre
1. dec 2016

Jeeezis, nepaci as mi otazka, nechcem na nu odpovedat - neodpoviem, ignorujem temu. Ale nieee, na MK to hned musi byt diskusia a konflikt... 😅

evittam
1. dec 2016

@luzzia Kto konkrétne na ňu útočí - normálne diskutujeme a prispievame do diskusie - očividne zakladateľka nemá chuť diskutovať - lebo neodpovedá na jej položené otázky.😉

lasina
1. dec 2016

Nerozumiem čo sa tak čertite,co je na tom že sa pyta na plat.Ja s tým nemam najmenší problém.Ale všímam si,ze veľa ľudí má problém odpovedať na otázku koľko zarobí.Dostanem odpoveď to sa nehovorí.Preboha prečo? nerozumiem tomu.Ja ani nikomu nezávidím ani nic,ale má prekvapuje ze niekomu táto otázka príde nenormálna.Vsak sa nepýta la na to,kolko krát masturbujete,alebo čo.Ja odchádzam za prácou,precestujem cca120 eur.Zarobim cca 550.ako kedy.Chvalabohu nemáme hypoteku,tak zatiaľ sa to dá.Nepracujem vo svojom odbore.ale mám rada tu prácu a fyzicky sa nenarobim.Tot vsio

eeffka
1. dec 2016

@guinevre vies co je najsmutnejsie? ze tuto mozes prekliknut inde, ale ak v realnom zivote stretnes takuto osobu ( a ze som stretla 🙂 ) a ona cau ako sa mas kolko mas v cistom? Ti proste zoberie dych. Snazila som sa to prejst presmyckou na pocasie ale nedala sa. Na moju otazku ci naozaj si mysli ze jej poviem vysku svojho platu, vypucila oci ze jasne, ze normalka....
no mozno v nejakych neviem ako to nazvat a nikoho neurazit, dajma tomu v jednoduchsich kruhoch, je to normalne. Mne to normalne nepripada.

lorela
1. dec 2016

@dajana40 Výška platu spolu s fotkou prispievajúcej do tejto diskusie je osobný údaj, to len tak na okraj 😎

luzzia
1. dec 2016

@guinevre prese tak, vsak ked sa mi nepaci tema, nereagujem neodpovedam, myslim si svoje, ale naco napadat? a posudzovat, ci je normalna alebo nie. je ine, keby sa opytala priamo vas, ako osoby, ze a ty kolko zarabas.. tak vtedy poviem, prepac, ale nei je mi prijemne, aby si sa ma toto pytala a je to nemiestne a neviem co. ale napriklad ja neviem, ja s kamoskami a byvalimi spoluziackami sme si vzdy normalne povedali a co je natom.. ved to nekradneme zarabame to.. legalne.. a ked niekto nechce, nepovie.. ja nemam problem povedat ani cudziemu, co som vystudovala, kde robila, za kolko, co bola moja pracovna napln.. nehanbim sa za nic, nic neskryvam.. ale ked niekto nechce, a obzvlastn na nejakom verejnom fore mu to pride byt divne, tak proste nepoviem.. nebudem tu robit rovno vojnu..

evittam
1. dec 2016

@lorela No a tu sa automaticky "natláča" otázka či osoba, ktorá chce tieto údaje má oprávnenie na spracovávanie osobných údajov.

lorela
1. dec 2016

😉 Mala by si vyžiadať súhlas od každej dotknutej osoby 😉

luzzia
1. dec 2016

no ja neviem, mna aj keby sa dakto opytal, kolko zarabam v cistom, nemam s tym problem.. akoze cim mi to ublizuje alebo cim sa ma to ma dotknut? ukradne mi niekto tie peniaze alebo co alebo ja neviem, mozem sa slusne opytat, tych vas, ktorych sa to dotyka nejak osobne ta otazka, ze preco vam to je neprijemne? a nie, niesom z "jednoduchsich kruhov" ako to tu niekto nazval 🙂

dada200
1. dec 2016

Tak ja nepracujem,čakame druhé bábo a ani som nebola nejako nútená ísť do práce. Nebudem písať konkrétnu sumu,ale manžel zarába nad 2000€ a pracuje v zahraničí uz 15 rokov. Náš príjem sú aj rodinné prídavky pre dcéru 175€ /mesiac a od apríla aj rodičovský príspevok cca 400€ + 2x rodinné prídavky . Obidvaja s manželom máme SŠ vzdelanie s maturitou.

rakywanda
1. dec 2016

@dajana40 myslíš oficiálne, či neoficiálne 🙂

doty1
1. dec 2016

@luzzia mne to nie je nepríjemné, akurát nevidím dôvod rozprávať cudzej osobe o svojom plate a o plate môjho muža....je to údaj, ktorý ja považujem za moje súkromie a to rozoberám len s najbližšou priateľkou.
Ak to ty nepovažuješ za nič čo by nemohli vedieť ostatní, tak sa kľudne podeľ o výšku svojho príjmu...hotovo.

sense
1. dec 2016

Neviem co je dobra skola ale ta mojs ma bavila, teraz robim inu pracu ako som studovala a nasla som ju cez prac.portal a moj muz zaraba o cca 30 menej pri plnom uvazku ako ja pri skratenom...a teraz by sins tuto tvoju anketu mohla aj ty napisat odpoved