Asistent učiteľa - škola

peti_2005
10. nov 2023

Dobrý večer, je tu nejaky pedagóg? Chcela by som sa spýtať akú vysokú školu musím mať (aspoň Bc.) Aby som mohla byť asistentka učiteľa? Môžem mať školu s akýmkoľvek titulom napr. Ing; PhDr; a urobím si pedagogické minimum aby som mohla učiť? Ďakujem

kaktusik007
10. nov 2023

@peti_2005 musis mat pedagogicke vzdelanie - aky odbor na VS to uz je na Tebe. Moze to byt predprimarne, specialna.... cokolvek ;)

peti_2005
autor
10. nov 2023

@kaktusik007 ďakujem

diabidovska
10. nov 2023

@peti_2005 nivam ma na stranke vsetky tieto info 😊 upravoval sa celkovo zakon o vzdelavani, ktory zahrna aj inkluziu a jej clenov.

aaadkaaa
11. nov 2023

Pokial mas bc neucitelskeho a urobis si pedagogicke minimum na strednej skole, bc ti je nanic a nik ho nebude brat do uvahy pri plate. Na "pedagogicke minimum" z vysokej skoly (rozumej DPS ) mas narok az ako mgr. Vtedy by si ako asistent mala narok na vyssi plat.

3009
11. nov 2023

@peti_2005 môžeš mať aj maturitu ak si začneš robiť pedag. minimum myslím do 2 rokov.

kacena4
11. nov 2023

celkove info na asistenta ti staci stredna pedag. skola ak si dirobis pedag. bc. mas o kategoriu vyssi plat. odporucam toto je to hoci o rok dlhsie ale napr. specialna pedag. na vs je jednoduchsia a trefnejsia ako pedag. min.

patus_2
11. nov 2023

@peti_2005 nepotrebuješ VŠ, stačí ti stredná pedagogická škola. Ak nemáš pedagogickú školu, tak stačí pomaturitné štúdium, alebo ak máš VŠ neučiteľskeho smeru, tak potom môžeš doplňujúce pedagogické štúdium (dpš).

ellinorka
11. nov 2023

možnosti je viacej:
1. stredná pedagogická škola
2. hocijaká VŠ (stačí stupeň bakalár, môžeš mať aj magister/inžinier, ale plat Ti to nezvýši) a k tomu si dorobíš doplňujúce pedagogické minimum
3. pedagogická VŠ - stačí bakalár, nič nemusíš dopĺňať
4. sociálna práca VŠ - tam takisto už nič nemusíš dopĺňať

je možné sú ešte aj iné možnosti, tieto ma teraz napadli, ale pozri si priamo vyhlášku č. 1/2023 o kvalifikačných predpokladoch a tam v prílohe to máš všetko uvedené