Brigáda na skrátený úväzok

22. nov 2022

Ahojte,momentalne som na urade prace.Kedze nedari sa mi najst vhodna praca aby som stihala skolku.Nasla som brigadu na skrateny uvazok na 6 hodin denne,od 8 do 14 hodin.Brigada je iba do konca decembra.Hovorim ze lepsie ako nic a ostat bez penazi.No neviem ako to je,mam si nahlasit na up pani ze som nasla brigadu,ony ma zatial vyradia a od noveho roka zas sa prihlasit na urad prace?Alebo nemam sa prihlasovat a ostanem ze budem sama platit zdravotne?Risuje sa mi robota na tpp od polky januara.Ako to vyriesit aby vsetko sedelo?Rodina mi hovori aby som kaslala na brigadu nech vydrzim doma do januara.No ja som typ cloveka co neobsedi doma.A este otazka aj pri brigade sa da poberat danovy bonus na dieta?

lucka_ke
22. nov 2022

ak mesačne zarobíš na brigáde viac ako 200 Eur a si evidovaná na úrade práce, musíš sa odhlásiť z evidencie, súhlasím s tebou, že brigáda áno, potom v januári uvidíš či výjde TPP

autor
22. nov 2022

@lucka_ke Ano zarobim viac nez 200 eur mesacne.

martul
22. nov 2022

Oznámiť im to musíš, oni sa vyradia keď to bude nad 200. Po skončení dohody sa prihlás znovu na ÚP.

drzaopica
22. nov 2022

Casto sa to robi, ze papierovo Ti daju taky pocet hodin, aby Ta UP nevyradil tym padom iba na urad posles dohodu a vypl.pasku a zostavas na UP.Spytaj sa v praci