Môžem si nájsť brigádu, keď som na platenej rodičovskej?

Zodpovedané
11. apr 2022

Dobrý deň,

som zamestnaná na TPP a momentálne som na rodičovskej dovolenke. Tá je platená zo zdravotných dôvodov dieťaťa.

Môžem si nájsť ešte nejakú brigádu, keď som vlastne momentálne doma, ale som na trvalo zamestnaná?

Ak áno, mám hľadať brigádu, práca na skrátený úväzok, práca na dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z pohľadu vášho súčasného zamestnávateľa si môžete nájsť inú zárobkovú činnosť, ktorá však nesmie mať konkurenčný charakter vo vzťahu k predmetu činnosti zamestnávateľa.

Konkurenčný charakter vašej činnosti posudzuje zamestnávateľ, máte povinnosť ho informovať vopred. Ak sa zamestnávateľ do 15 dní nevyjadrí, považuje sa to za súhlas zamestnávateľa. Túto povinnosť máte pri akejkoľvek forme zárobkovej činnosti, či už práci na dohodu, skrátený úväzok, alebo živnosť.

Súhlas zamestnávateľa nie je potrebný, ak ide o výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources