Časové okno od 2020/doteraz. Mám priznať materskú v životopise?

sanny2993
5. feb 2024

Ahojte zienky, idem si po radu, ideálne od nejakej personalistiky alebo náborárky. Chystám sa uchádzať o pozíciu v štátnej službe - administratíva. Mám však dilemu, či sa priznať ku materskej dovolenke 2021/2024, keďže mám pocit že už som bola v uplynulých týždňoch kvôli tomu diskriminovaná. Neviem ako v životopise vykryť to zvlastne časové okno, keďže mi prác pomer skončil v roku 2020 v decembri a potom prišla PN až do pôrodu. Alebo mám napísať motivačný list kde to spomeniem spolu s tým že o dieťa mám postarané - starí rodičia na dôchodku, škôlka, opatrovateľka. Proste poraďte mi ako z tohto vykľučkovať. Viem že to nieje povinný údaj ale myslím že sa budú pýtať kde som sa odmlčala z prac. sveta od roku 2020.

mandzula
12. feb 2024

Ked som robila posledny pohovor do statky, zaujimal ich len vysledok testu a potom na ustnom pohovore len odborne vedomosti, nikoho netrapilo, kedy som mala dieta, jedine to, co viem. Ci som mala RD v zivotopise, netusim, no myslim, ze ich to vobec netrapilo, zaujimalo ich len to, co viem "tu a teraz".

elizita
12. feb 2024

@sanny2993 v štátnej správe sa to podľa mňa nik nebude pýtať.. to skôr by sa súkromník vypytoval .. ja mám MD/RD uvedené normálne v práci... Nikde inde sa to nehodi podľa mňa . A prečo to tam neuviest,nie je to nič tajné

sanny2993
autor
12. feb 2024

@lienka.7 motivačný mi vychválili že lepší nečítali a dala som to tam veľmi rozumne 😉 pokiaľ vieš písať tak prečo nie 🙂 práveže mi povedali že by ocenili keby sú ľudia takýto rafinovani viac