Čerpanie dovolenky po skončení rodičovskej dovolenky

pipka
17. apr 2013

V septembri mi konci RD, nastupit do prace som chcela uz v auguste, no dnes mi v praci na personalnom povedali, ze pred "realnym nastupom" si MUSIM vycerpat celu staru dovolenku za roky, co som bola na MD a RD, co u mna, kedze som v skolstve robi az 99 dni 😅 a vlastne si ju uz ani nestiham celu vycerpat aj keby som nastupila do pracovneho pomeru hned zajtra a rovno zacala dovolenku cerpat ... 😝
Neviete niekto, ako to je, musim si ju vycerpat celu alebo si nejake dni mozem nechat a vycerpat si ju potom ako zacnem realne pracovat 😕 😒 lebo preplatit mi ju vraj nemozu... 😒
dakujem 😉

simca06022011
18. apr 2013

@olifcek no cubi dob my uz mame tentio mesiac fajront :P so mzdami 🙂)) prijemnu pracu prajem

pipka
autor
18. apr 2013

@simca06022011 lenze ja som v skolstve a tam mam dovolenku kazdy rok 40 dni a teda pribudala mi aj za kazdy rok na MD , sice sa to rocne o nejake 4 dni kratilo, ale aj tak to slusne narastlo 😝 😅
a ja teraz na nerv 😀 😀 😅 ze co s tym...ako sak nebol by problem, keby mi laskavo oznamili, alebo riaditelke, ze vasa ucitelka tu ma uz tolko a tolko dovolenky, oznamte jej, ze si to musi vycerpat do nastupu...ale neunuva sa nikto ...hadam by som nechcela , aby niekto z MU mi oznamil, ze kolko mam dovolenky, ked maju uradne hodiny az 3x v tyzdni, z toho raz len pol dna 🙄 toooolko roboty aby tam niekto evidoval zeny na materskej resp. rodicovskej... 😝 🙄 😝

takze som tam volala, zabila ma tymto cislom a teraz neviem co mam robit 😅

pipka
autor
18. apr 2013

@simca06022011 inak ja som si pred nastupom na prvu MD v juli 2008 vycerpala celu staru, ja som vlastne uz cely jun bola doma, takze tam problem nie je 😉
problem je len to, ze mne dovca pribudala aj ked som nerobila a teraz to musim cerpat naraz 😝

ako ani to by nebol problem, keby som o tom vedela...lenze nevedela 😅 🙄
sak pohodovo som mohla byt od marca na dovolenke a aj prachy by boli aj rodicak...sak co si budeme hovorit, peniaze sa zidu vzdy 😎

no ale toto ma zabilo 😝 ☹

pipka
autor
18. apr 2013

@olifcek volala som priamo s personalistkou nasou a vyslovene mi povedala, ze tam mam 99 a pol dna 😅 🙄 a plus uz teraz od septembra 40 dni novej..ale tu si akoze mozem cerpat aj neskor, resp. aj preniest 😉

akurat tych 99,5 dna si musim vycerpat do 12.9. kedy mi konci rodicovska, kedze malý je narodený 13. 9.
ako ja vsetko chapem, ale skratka nechcem nastupovat ako ucitelka v strede mesiaca, aj s riaditelkou som sa dohodla, ze je lepsie ked nastupim k zaciatku skolskeho roka...ved je blbost, aby malinke deti dostali 2. 9 nejaku cudziu ucitelku na tyzden a zvyknu si ako tak na nu...a potom pridem ja a odznova place a nareky... v skolke je to lepsie zacinat so svojou pani ucitelkou hned od zaciatku 😉

pipka
autor
18. apr 2013

@olifcek my mame v skolstve povinnost cerpat si polovicu dovolenky v lete a zbytok pdla potreby, cize minimalne mesiac v lete musim byt doma ..ak tu dovolenku samozrejme mam..ak mam vycerpanu uz skor, tak vtedy mozem ist cez prazdniny robit aj na inu skolku ale ak mam do leta minimalne tych 20 dni, tak si ich musim vycerpat 😝 😉

simca06022011
18. apr 2013

@pipka musite sa iba dohodnut tam, ja by som na personalnom hned navrhla kde si tych par zvysnych dni vycerpam... cize nahlasila by sa dovolenka, nech nerobia stresy, ved musia chapat ze deti su priorita... aj tak je to vela tych 99,5dna, neviem ako to ratali veru :P ani z 2 materskych by po vycerpani starej dovolenky neostalo tolko... ved staci sedliacky rozum: 40dni rocne, materska je jedna pol roka... tj. aj keby dali celuuu tak je to 80dni.. preto mi je to divvne, ale mozes byt rada v podstate :P
dohodni sa s personalnym a riaditelkou a bude to tak najlepsie 🙂

pipka
autor
18. apr 2013

@simca06022011 len ja som doma uz 5 rokov a materske som tahala akurat z roka na rok cize prvu z 2008/2009 a za kazdy rok mam D a potom druhu od sept. 2010 az do aprila 2011 takze vlastne mi vznikol narok za 4 kalendarne roky 😝
a teda nieco z toho sa kratilo 😉

simca06022011
18. apr 2013

@pipka dobre planovanie :P

pipka
autor
18. apr 2013

@simca06022011 sak toto 😅 😀

zukana
19. apr 2013

@pipka
Ja by som si ju začala čerpať a dohodla sa zamestnávateľom, že tých 6 dní by som si vyčerpala niekedy inokedy, samozrejme do konca roka 2013. To nie je tak vela, keď beriem do úvahy, že máš deti (môžu byť choré) a že si v školstve (na jesenné a dokonca aj na vianočné prázdniny). Podľa mňa jemu ide o to, aby si ju mala dočerpanú do konca roka. Tých 6 dní, zas nie je až tak veľa.

pipka
autor
19. apr 2013

@zukana uz sme sa dohodli, vcera som tam bola...takze nastup si davam od 1. maja a do konca agusta si vycerpam 84 pracovnych dni a ten zbytok mi umoznili si nechat do konca kalendarneho roka, takze miesto OCR ak bude treba si docerpam staru dovolenku 😉

nastastie, ze mi vysli v ustrety 😉

ale je to o ludoch...dva dni predtym som na tom istom urade hovorila s inou pracovnickou a ta trvala na tom, ze to musim vycerpat do nastupu 😝 a vcera mi ina zas povedala, ze nech si vycerpam aspon prevaznu cast a ten zbytok si mozem cerpat aj po nastupe, ked to situacia v skolke bude dovolovat, tak nemusim cakat na OCR ale ked kvoli chorobam napr. klesne stav deti, tak si vezmem par dni volna a takto si to postupne do Vianoc vycerpam 😉

pipka
autor
19. apr 2013

a moooc dakujem za odpovede a pomoc vsetkym 😉

tosomja
23. apr 2013

Ahojte, neviem, kde mám položiť otázku, snáď mi niekto poradí aj tu...Chcela som nastúpiť po RD do pôvodného zamestnania, lenže zamestnávateľ ma prijať nechce, vraj má plný stav a na mojom mieste momentálne nikto nie je, lebo ho zrušili. Chce mi dať výpoveď dohodou, ktorú nechcempodpísať.
Ale ide o to, nabehla mi nejaká dovolenka počas MD? Ako sa to vypočítava. Ak mi dajú výpoveď, je lepšie čerpať dovolenku - koľko dní a koľko mi potom bude patriť príspevok v nezamestnanosti? Pracujem (teda pracovala som) tam od roku 2007.

pipka
autor
23. apr 2013

@tosomja mozno @olifcek ti poradi lepsie, ale urcite mas narok na vycerpanie si dovolenky po ukonceni rodicovskej dovolenky, teda dnom kedy ti skonci, sa mozes s nimi dohodnut, ze si este vycerpas dovolenku, na ktoru mas narok ..a potom ak budes suhlasit, mozes podpisat vypoved dohodou, kde ti prinalezi asi aj odstupne 😉 teda nepodpisovala by som vypoved skor, kym nebudes mat vycerpanu celu dovolenku, na ktoru mas zo zakona narok... 😒 😉

olifcek
23. apr 2013

@tosomja ahoj, napis mi odkedz si na MD a odkedy si na RD...

mam uz dost vela internej posty, vecer si k tomu sadnem... 🙂 prepacte, ze to trva... 😉

@pipka nemusia dat vycerpat dovcu, ak skonci PP, mozu preplatit... ae jednoznazne je vyhodnejsie aspon par dni cerpat a nechat si vyplatit odstupne, nech mas pekny VZ a potom maximalnu vysku podpory na pol roka, co je cca 800eur 🙂

pipka
autor
23. apr 2013

@olifcek aha, ano jasne, v pripade ukoncenia prac. pomeru je mozne ze aj preplatia 😉

tosomja
23. apr 2013

@olifcek na MD som od 1.júna 2010 - pred nástupom som si ešte čerpala dovolenku (od 1.mája do konca mája)
Na RD som od 1. decembra 2010 do 1. júna 2013

tosomja
23. apr 2013

@olifcek ten príspevok cca 800 eur platí pre každého, či zarába málo, alebo veľa?...stačí, ak vyčerpám jeden deň dovolenky? Kde potom mám žiadať o ten príspevok...aké sú podmienky?

tosomja
23. apr 2013

@olifcek A ešte jedna taká podotázka 🙂 Ak mi pošlú výpove´d poštou, platí však? Mám nárok aj tak čerpať dovolenku a zvyšnú si dať preplatiť, alebo mi ju preplatia celú? A prídem o ten príspevok v takej krásnej sume? 800 eur. 😒

janinka13
23. apr 2013

@olifcek dobrý večer, aj mne by ste vedeli poradiť ohľadom čerpania dovolenky v školstve? Bola by som vďačná.

janinka13
16. nov 2015

@liz_lemon pracujete v školstve? vedeli by ste aj mne poradiť s čerpaním dovolenky?

janinka13
16. nov 2015

@olifcek poradili by ste i mne s čerpaním dovolenky po nástupe do práce? keby som Vám rozpísala, koľko mi ostalo dovolenky starej, kedy som nastupovala na MR? RD. Ďakujem za odpísanie

olifcek
16. nov 2015

@janinka13 pekny den... jasne, skusme 🙂

janinka13
17. nov 2015

@olifcek pošlem IP

lentilkapb
26. okt 2017

@olifcek Dobrý deň, môžem aj ja Vám v IP rozpísať môj problém s čerpaním dovolenky po RD? Mám 105 dní a pracujem v školstve ... hľadám pomoc, ďakujem.

olifcek
26. okt 2017

@lentilkapb pokojne, mozeme skusit..

lus2909
8. feb 2018

@olifcek ahoj aj ja potrebujem radu ohladom dovolenky.

olifcek
8. feb 2018

@lus2909 pis 🙂

lus2909
8. feb 2018

@olifcek pisem ip

fekiacovamartina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz