Čerpanie dovolenky po rodičovskej dovolenke

8. júl 2022

Ahojte 🙂 Prosím poraďte mi, či si môžem hneď po nástupe do práce (v ktorej pracujem už niekoľko rokov) po skončení materskej a rodičáku (3 roky) čerpať dovolenku a či mám na nejakú vlastne nárok. Ide o to, že dieťa dovŕši v lete 3 roky a ja môžem nastúpiť až v septembri, keďže vtedy začne škôlka. Keď nenastúpim, tak pravdepodobne doatanem výpoveď? Ďakujem za Vaše odpovede 🙂

loginexistuje
8. júl 2022

ved kontaktuj zamestnavatela mesiac pred umoncenim RD mu mas poslat oznamenie
dovolenka nabieha aj za obdobie na MD a kolko mas dovolenky zavisi od toho ci si pred odchodom vycerapla celu atd

dada0902
8. júl 2022

Dovcu určite máš lebo nabiehala určite by som zavolala na personálne oznámila ze sa ti blíži koniec rodicaku a ze koľko máš nárok na dovcu a od kedy by si chcela nastúpiť do roboty
Kedy bude mať dieťa 3 možno ti to akurát vyde

melanta
8. júl 2022

Mesiac pred koncom RD si povinná zamestnávateľovi oznámiť návrat prípadne čerpanie dovolenky a následný návrat. Dovolenka ti nabehla za obdobie MD (za obdobie RD nie), zavolaj alebo napíš do firmy, nech vieš, aký máš zostatok dovolenky. Ak jej nebudeš mať dostatok, môžeš požiadať o neplatené voľno, s čím ale zamestnávateľ nie je povinný súhlasiť. Ak nebude súhlasiť, buď nastúpiš do práce alebo ty dáš výpoveď.

lucka_ke
8. júl 2022

buď dovolenku alebo pandemickú OČR (kým nenastúpi do MŠ)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
8. júl 2022

treba obnoviť nemocenské poistenie (prísť na 1 deň do práce alebo čerpať dovolenku) a z toho sa ti bude počítať OČR

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veroniq85
8. júl 2022

Ja som nastupovala na konci novembra do prace po troch rokoch a normalne som mesiac alebo dva pred koncom oznamila zamestnavatelovi ze sa vraciam spat do prace a že žiadam o cerpanie dovolenky. Napisala som aj presne kolko.

lucka_ke
8. júl 2022

ty ale momentálne nárok na OČR nemáš pretože máš prerušené nemocenské poistenie z dôvodu RD, čiže preto musíš min. 1 deň čerpať dovolenku alebo ísť do práce, aby sa ti obnovilo

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
8. júl 2022

ak si počas RD nikde nepracovala (ani na dohodu) tak 1-2 dni vyčerpať a zvyšok preplatiť

lucka_ke
8. júl 2022

ale aj keď sa dohodnete na čerpaní dovolenky a ukončení PP, môžeš ísť na pandemickú OČR v ochrannej lehote a až potom poberať podporu

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katynka_ml
25. okt 2022

Prosím poraďte…obnoví sa NP aj keď po skončení RD pôjdem k doktorovi a dám si paragraf? Pretože dovolenku mi všetku vyplatili po skončení MD. Nemám ani jeden den

luci009
20. apr 2023

@lucka_ke prosím a ako sa postupuje pri pandemickej OČR? Stačí poslať žiadosť na sociálnu poisťovňu, oznámiť zamestnavatelovi?

lucka_ke
22. apr 2023

@luci009 áno, ale šíria sa zvesti, že sa má zrušiť, treba sledovať

zuzanockamt
22. apr 2023

@luci009 A máš potvrdenie, že dieťa neprijali do MŠ?

luci009
22. apr 2023

@zuzanockamt áno mám papier zo škôlky. No keďže sa o tom diskutuje tak som sa rozhodla ze ju nebudem riešiť.
Ale ďakujem