Chybou zamestnávateľa som sa dostala do úverového registra

3. nov 2023

Výplata nám chodila 10.v mesiaci. Po 3x sa stalo ,že nám prišla až 15 a ja som sa tak nedobrovoľne dostala do úverového registra. Chceme si zobrať hypoteku ale podľa všetkého ju nedostanem. Čo mám urobiť aby sme hypoteku dostali? Dovtedy som platila vždy načas... Pomohlo by skoršie vyplatenie úveru? som z toho totálne nešťastna

babulkomale
3. nov 2023

Ako chces splatit cely uver ked nie si schopna odsledovat aby si mala zaplatenu splatku nacas?

alenah31
3. nov 2023

chybou zamestnávateľ? Máte v pracovnej zmluve jasne zadefinované, že výplatný termín je 10. v mesiaci? Pokiaľ nie - je povinný zaslať mzdu vždy najneskôr do 30-31 v mesiaci, ktorý nasleduje po mesiaci, za ktorý má byť odplata za vykonanú prácu vyplatená. Pokia+ áno - treba informovať zamestnávateľa o porušení pracovných podmienok. Nie je chybou zamestnávateľa nevedomosť, na aký deň si si nastavila splátky - resp. treba počítať s tým, že v tento deň tam musím mať potrebnú finančnú rezervu. Čo sa týka predčasného vyplatenia úveru - pozri si ako to máš uvedené v zmluve - niekde je to možné a niekde nie.

tosomja
3. nov 2023

Aký máš termín výplaty? V zmluve.

klarissa25
3. nov 2023

Predpokladám ze máš v zmluve ze výplatu dostávaš najneskôr k 15 dnu v mesiaci. Treba si podľa toho aj nastaviť splátku úveru....a nie za to nemôže zamestnávateľ

doriiis
3. nov 2023

Jednoducho si si mala nastaviť splátku úveru na napr.20 teho v mesiaci.Zdravy sedliacky rozum je pre niektorých asi výsada

suzitok
3. nov 2023

Zamestnávateľ nezodpovedá za to, kedy máš ty splatnosť úverov. Buď si si mala nastaviť splatnosť k 20-temu v mesiaci, alebo si nechať na účte dosť peňazí, aby ti ďalší mesiac včas odišla splátka

pribinak
3. nov 2023

Tak ale toto sa blbo mýliš, toto nie je chyba zamestnávateľa
Veď keď máš výplatu 10teho, tak si splátky nastavím na neskorší dátum aby sa presne toto nestalo

autor
3. nov 2023

aby som to lepšie vysvetlila mame,že 10 ale chodila nam VŽDY výplata 7. takk som sa na to spoliehala. 2x sa to stalo a teraz som v registry ale kolegyna povedala,že vraj ked preukažem kedy mi chodila a kedy mi prišla mám sancu že uznaju chybu a vymažu to. Kolegovi sa to tiež stalo

klarissa25
3. nov 2023

Keď máš v zmluve do 10teho nemohla ti prísť 15 vyplata

autor
3. nov 2023

ale prišla mi
@klarissa25

tosomja
3. nov 2023

A čo na to zamestnávateľ? Prečo poslal po termíne?

autor
3. nov 2023

@tosomja že ona zabudla na mna

klarissa25
3. nov 2023

Tak si to ries so zamestnávateľom...

la_dolce_vita
3. nov 2023

Par dni omeskania splatok sa neprejavi v uver.registri.

alenah31
3. nov 2023

môžeš preukazovať ako chceš, že mzda nebola vyplatená načas - banku tento dôvod nezaujíma - v čase splatnosti úveru máš mať dostatok finančnej hotovosti na účte. Keby si medzitým išla na MD či RD výplata dávok je tiež až po termíne tvojej splatnosti úveru - rovnako toto by banku nezaujímalo. @klarissa25 vedia posielať aj neskôr ako majú uvedené na zmluvách - no je to problém zamestnancov, ktorí mlčia a nežiadajú písomne nápravu a ak ani to nepomáha - vedia sa obrátiť na IP.

klarissa25
3. nov 2023

@alenah31 však toto ..ze sa treba ozvať ako zamestnanec a riešiť si to

alenah31
3. nov 2023

@klarissa25 jej to ale konkrétne v tomto aj tak nepomôže. Banku to, že mzda prišla na účet neskôr fakt nezaujíma.

tosomja
3. nov 2023

No a prečo si to neriešila už pri prvom omeškaní výplaty? Alebo ja napríklad mám vždy jednu výplatu na účte do rezervy. Lebo sa môže stať hocičo.

autor
3. nov 2023

lebo prvý krat mi volali a dohodli sme sa a potom sa to stalo znova a oni už nevolali a ja som stále čakala peniaze. Oni mi povedali,že už pri 5 dnovom omeškani je zaznam v registri

autor
3. nov 2023

kolegovi sa stalo to iste čo mne a jemu banka vymazala záznam tak prečo by nemohli aj mne

januska12323
3. nov 2023

Ich nezaujíma, že si nevieš odložiť aspoň na jednu splátku navyše. Keby si ostala PN alebo niečo tak kto to bude platiť?

la_dolce_vita
3. nov 2023

Do registra idu udaje po mesiaci. Dokonca aj jedna omeskana splatka este nie je katastrofa.

autor
3. nov 2023

ale tu ide o to,že ja aj ked si necham bokom mne to stiahne banka kvôlki najmu čo mam nastavený takže mne to vezme a zas ja nemam taky plat aby som si mohla bokom dať 500 euro. žijem z ruky do huby jak sa povei

autor
3. nov 2023

@la_dolce_vita mne povedali, že stačí 5 dni a už je záznam

kitycat
3. nov 2023

Ako si chces brat hypo, ked nemas na ucte jednu rezervnu splatku?

20% mas?

la_dolce_vita
3. nov 2023

To by mal takmer kazdy zaznam v registri. Samozrejme nie je to idealne, ale stava sa to casto. Chodia ti aj upomienky? Je dobre dat si splatku s casovou rezervou, keby vyplata meskala.

autor
3. nov 2023

@la_dolce_vita nie na uvere mi neprišlo nikdy pismo iba mi volali

nikpa
3. nov 2023

Za 3 oneskorenia nedávajú ľudí do UR. Ak si tam tak zrejme je za tým niečo iné. L

klarissa25
3. nov 2023

@alenah31 co sa týka toho co bolo áno...ale keď nechce aby sa to opakovalo a chce aby jej výplata chodila na čas musí to riešiť ona

janai1
3. nov 2023

ak nemáš na splátku úveru pred vyplatou tak sa naozaj nemusíš obávať toho že nedostaneš hypo kvôli tomu ze si v registri. Hypo by si nedostala tak či tak