Čiastočný uväzok verzus výpoveď

kucerka72
3. feb 2013

Do 1.3.2013 by som mala byt na RD. Nastupujem od zajtra teda od 4.2.2013, ale uz mi nedaju plny uvazok, vraj nemaju pre mna hodiny. Dokonca mi daju uvazok len na dobu urcitu teda do prazdnin. Predtym som mala plny uvazok na dobu neurcitu. Na zastupovanie vzali len na jeden predmet a na ten druhy z aprobacie nepotrebovali, takze aj ten co ma zastupoval ucil tak malo... bola som sa pytat pred zaciatkom skolskeho roka a povedali mi ze na ten jeden predmet (matiku) ma neotrebuju, ze maju dostatok matikarok, lebo klesol pocet ziakov a teda aj pocet hodin a aj tak by ma museli prepustit...
Co mam urobit? Mam nastupit aj ked len na ten ciastocny uvazok teda len na 5h tyzdenne co je 20 percentny uvazok, alebo nenastupit vobec, a po ukonceni RD o mesiac dat vypoved a prihlasit sa na urad prace? mam narok na podporu? v akej vyske? ak som pred materskou bola cele tehotenstvo na rizikovom teda PN, ale predtym som 3 roky robila, mam narok na podporu? Na urad prace aj tak budem musiet ist v lete po ukonceni pracovneho pomeru, potom sa uz nemozem nahlasit ako matka starajuca sa o dieta do 6r? ako to je? poradte mi....

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 Ak si mala na neurcito, tak ta musia vziat spat. Isto nic nepodpisuj na dobu urcitu. Ja tiez ucim - matika a geografia (plny uvazok). Od maja som bola PN - rizikove tehu a od septembra si moj uvazok rozdelili (nikoho nepribrali). Kedze sa bohuzial neplanovane vratim skor (7.3), riaditelka urobi novy rozvrh a dostanem plny uvazok opat. Podobne to mali aj kolegine, ktore sa vracali po 3 rokoch z rodicovskej. Prerobil sa rozvrh pocas skolskeho roka a islo sa dalej. Nenechaj sa odbyt, nic nepodpisuj. Ak ta nepotrebuju, nech ta sami prepustia. Ked mas zmluvu na neurcito, patri ti aj odstupne. Ak odides sama, nic nedostanes. Ak by si dala sama vypoved, neviem, ci mas narok na podporu. NArok na podporu myslim mas.

kucerka72
autor
3. feb 2013

oni ma nemozu prepustit sami, lebo ten druhy predmet mi musia dat ucit, nakolko mam poverenie ucit, ide o nabozenstvo... takze kvoli tomu povereniu ma nemozu prepustit ale daju mi ucit len to...
keby som to nabozenstvo nemala , a nemju pre mna hodiny, museli by ma prepustit... a tym padom dat aj odstupne... takto som nahrata... musia ma tam drzat povinne na tych 5 hodin...a im to zda sa vyhovuje...

kucerka72
autor
3. feb 2013

@evakva oni so mnou podpisuju novu zmluvu, skratenu... uz ma nahlasili do poistovne, a od zajtra mam podpisat novu zmluvu a novy platobny dekret...

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 Ak si mala plny uvazok, tak ti ho aj spatne musia dat. Tak to mas isto aj v pracovnej zmluve, ktoru mas s nimi podpisane. Pracovnu zmluvu mas na neurcito a na plny uvazok? Ak ano, tak nic nenarobia (ak im teda ty nepodpisej dodatok alebo nieco podobne) .

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 A ty s tym suhlasis? Ja by som to nepodpisala, nech sa aj na hlavu stavaju.

kucerka72
autor
3. feb 2013

oni mi robia novu zmluvu ... pripravili pre mna novu zmluvu a oznamili mi to pred zaciatkom skolskeho roka ze prepustaju nakolko nemaju ziakov ani hodiny, ale mna nemozu prepustit , lebo na nabozenstvo ma poveruje dekan farnosti...
takze ma prijimaju len na tento predmet

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 Chapem, co pisete. No ja by som aj tak tu zmluvu nepodpisala, skodite si. Mate zmluvu na neurcito a na plny uvazok. To, ze pre Vas nemaju hodiny, nie je Vasa chyba. Ja na Vasom mieste by som sa este pobavila s pravnikom (no Vam uz nezostava cas, mali ste skorej). Ja by som nic nepodpisala, povedala, ze sa rozmyslim a pobavila sa s pravnikom. Ved mozte nastupit 2.3 po ukonceni RD.

kucerka72
autor
3. feb 2013

ael oni ma uz nahlasili do poistovne... bo mi volala personalna ze ci nastupujem teda toho 4teho a ze ma nahlasuje...

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 Tak zasa odhlasi. Pokial ste nic nepodpisali, nie je nic zavazne

evakva
3. feb 2013

@kucerka72 Akokolvek sa rozhodnete, drzim Vam palce. Idem spat. Dobru noc

kucerka72
autor
3. feb 2013

@evakva vdaka, zatial som uplne z toho na vetvy...ja som si myslela ze nemam narok na ziadnu pdoporu takze bude lepsie aspon aj tych par hodin , kedn eprsi aspon kvapka a teraz zistujem ze by som podporu mohla mat aspon tych pol roka co aj budem mat uazok len do leta a urcite bude vyssia ako plat za tych 5h.... dobru nocku

evakva
4. feb 2013

@kucerka72 Vecer som na to myslela. Podla mna im ide o to, aby sa Vas zbavili bez odstupneho. Vy mozte dat vypoved, no oni Vas nemozu vyhodit? Nechapem. Ved to aj tak v konecnom dosledku urobia - daju zmluvu na dobu urcitu a potom nepredlzia, len to nebude vypoved. Podla mna je za tym to, ze Vam nechcu dat odstupne. Ja by som nic nepodpisovala a trvala na platnosti povodnej zmluvy - plny uvazok.

lenja123
4. feb 2013

@kucerka72 tak ako si to poriešila? Kolegyňa bola po rodičovskej v podobnej situácii, riešilo sa to nakoniec tak, že dostala výpoveď aj s príslušným odstupným. Zároveň s ňou uzatvorili novú zmluvu na čiastočný úväzok.

zuzanale
4. feb 2013

@kucerka72 ak máte pracovný pomer na dobu neurčitú príp aj na určito ale trvá počas ukončenia RD možte dať výpoveď ku dňu nasledujúcemu po ukončení RD a máte nárok na 6mes podporu v nezamestnanosti mne vyšla skoro vo výške predtým poberanej MD a potom už podla rozhodnutia sa možte vrátiť na predlžený neplatený RD ale tam dieťa max na 4 hod do školky alebo možte skúsiť zistiť či je možne na dohodu pracovať aj popri tej podpore to by bolo pre vás najvýhodnejšie ... to čo vám núkajú je úplne nevýhodné 😠

kucerka72
autor
4. feb 2013

aj ked ja dam vypoved mi patri podpora?

zuzanale
4. feb 2013

@kucerka72 ano ja som dala a dohodli sme sa na rozviazanie dohodou keďže nebola ochota zo strany zamestnávateľa trošku mi prispôsobiť pracovnú dobu nemala som iné východisko 😝

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 nárok na podporu bude, aj kde dáš ty výpoved.. ale nebude nárok na odstupné..
v žiadnom prípade nepodpisovať žiadny dodatok zmluvy o skrátení prac, pomeru.. chyba je na ich strane, nie na tvojej..
teraz, ak dostaneš výpoveď, dá sa to spraviť tak, že budeš mať nárok na maximálnu podporu, čo je až 800 eur.. ked budeš mať skrátený prac. pomer a slabý zárobok, budeš mať po skončení prac. pomeru mizernú podporu..

kucerka72
autor
4. feb 2013

tak babule, nic som nepodpisala, nahlasila som zatupkyni ze pokracujem v materskej do toho 1.mara ked maly bude mat 3 r, potom dam vypoved, lebo riaditel mi vypoved neda aby nemusel davat odstupne...

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 robíš chybu, ty nedávaj výpoveď, oni ti musia dať, keď nemajú pre teba prácu.. či netreba ti odstupné?

kucerka72
autor
4. feb 2013

@evita68 oni mi nedaju oni mi ponukaju len ten uvazok nabozenstvo kedze to poveruje dekan farnosti aby som ho ucila... ale to ja nemozem prijat len tych 5h, oni matikara nepotrebuju, a prijata som bola na nabozenstvo len som si doplnila stastnicu z matiky, takze ohradzaju sa tym ze ani povodne som nebola prijata na matiku len na nabozentvo ale vtedy bolo NBV 18 h a doplnnali mi len 5 h do uvazku, a vraj matikarov je nas kole dost a klesol pocet ziakov takze prepustali aj inych ucitelov... pre mna uvazok maju ale skrateny a ak nesuhlasim ja musim dat vypoved...

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 máš zmluvu na dobu neurčitú? máš tam plný pracovný úväzok? ak máš, nič z toho, čo ti vravia ťa nemusí zaujímať, oni ti musia dať robotu podľa pracovnej zmluvy.. ak pre teba robotu nemajú, nech ti dajú výpoveď.. nedaj sa !!

kucerka72
autor
4. feb 2013

to mam riaditelovi tak povedat? ze mam pracovnu zmluvu na 100 perc uvazok a ked pre mna tolko hodin nemaju nech mi daju vypoved?

evita68
4. feb 2013

@evita68 ty im len hneď zajtra pošli list, ak si už tak neurobila - máš to zo zákona povinnosť mesiac pred ukončením RD, že dňa ..nastupuješ do zamestnania z dôvodu skončenia rodičovskej dovolenky a pripomeň, že podľa pracovnej zmluvy máš nárok na plný úväzok

evakva
4. feb 2013

@kucerka72 To, ze si nebola povodne prijata na matiku nic nemeni. MAs zmluvu na neurcito a na plny uvazok. To, ze sa zmensil pocet hodin nabozenstva kvoli ubytku ziakov nie je tvoja vyna. Ty nemusis suhlasit zo skratenym uvazkom. To, ze s nim nesuhlasi neznamena, ze mas dat sama vypoved. Ked prepustali kolegov, tak dali im vypoved, alebo ich prinutili odist bez odstupneho?Takto sa pripravis o odstupne a neviem, ci ked das sama vypoved, nie je nejaky problem na urade prace. Upozornujem ta, ze podpora je len pol roka a potom co? Na predlzenej materkej mozes byt len vtedy, ak je dieta chore. Inak budes doma a nic nedostanes (len stat za teba odvesie davky). Ja by som vypoved nedala a trvala na plnom uvazku - aj keby si mala ucit vytvarku, obcianku a pod. a popritom by som si hladala pracu v svojej aprobacii. Ak aj nadalej nebudu chciet dat plny uvazok a budu na teba tlacit, aby si dala sama vypoved, pohroz im inspektoratom prace.

kucerka72
autor
4. feb 2013

@evakva on imi nmaju co doplnit ani ine, namieto 900 ziakov je len necelych 700.. taky velky pokles ze kazdemu ucitelovi co tam ostal hrabali uvazok ako sa dalo... este ze sme 4 na materskej. .ale mne uz bohuzial konci a nemaju tie hodiny ako doplnit, ziakov nenaklonuju aby bolo koho ucit... a inym tiez nemozu zobrat ohodiny a dat mne, lebo oni su tam tiez na plny uvazok a na doby neurcite... nikto tam nie je taky komu by mohli zobrat hodiny a dat mne...

kucerka72
autor
4. feb 2013

@evita68 no sy nsa narodil 1.marca takze teoreticky mi 1 marca konci RD a nastup by som mala mat 2.marca. tak?

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 áno, tak..

stále ti tu píšeme, že to nie je tvoja chyba, že nie je pre teba robota.. keď nie je, musia ti dať oni výpoveď .. máš nejaký zbytočný súcit s tou školou.. neboj, stoj si na svojom, máš nárok tak si ho uplatni.. ak teda chceš 🙂

evakva
4. feb 2013

@kucerka72 Ale to nie je tvoj problem, ze nie je ziakov. Ty mas platnu zmluvu na plny uvazok. MAju tri moznosti:
1. dat ti vypoved a ty dostanes odstupne
2. zobrat ta naspat na plny uvazok (ako ho pre teba dosiahnu nie je tvoj ale ICH problem)
3. ukecat ta, aby si dala sama vypoved (prides o odstupne) a budes na urade prace (len 6 mesiacov) a potom bez prijmu
Ja by som mozno skusila dohodnut sa s nimi nasledovne - ty das vypoved, ale až k 1.7. Do tej doby budes ucit na plny uvazok (mozu ti dat aj hodiny v skolksom klube, nejake kruzky + vycerpas si dovolenku). Oni nebudu musiet platit odstupne, ty budes mat ukonceny skolsky rok a mozes pocas prazdnin hladat novu pracu

kucerka72
autor
4. feb 2013

@evita68 nejde o sucit ale strach, od zaciatku ako ma prijimali nemal ku mne riaditel dobry pristup, a vtedy mi tiez nedali plny uvazok len NBV alebolo ho viac a ani si ma neposadil na stojaka so mnou jednal a s inymi si posedel v riaditelni, podebatoval o ich predstavach, mna bral ako ze som vyfuklam iesto nejakej jeho rodine co ju tam chcel dosadit a ju knaz nepoveril ale mna takze na mna zazeral ale muselm i dat hodiny NBV, potom mi stale len na jeden rok predlzoval uvazok a stale len na NBV az na treti krat mi predlzil na neurcito a neviem ci sa omylili ale uvidli tam v dodatku ze na plny uvazok, a toho som sa chytla a chcel a doplnit matiku alebo nieco ine... ale ptom som nastupila na PN rizikove tehotenstvo a nasledne na to som ostla na materksej a RD... takze ja mam zaludocne krce este len idem popri riaditelni... takze ziadny sucit, ale strach, lebo kolegyna anglictinarka ked odchadzadla tiez nesuhlasi s odstupnym musela sama odist... ja neviem ako to mam na tom trvat, zvysit hlas, neviem "buchat po stole" ked on povie nedam vam a ak nesuhlasite s tym co dam t a dajte vypoved...a dovoleku nemam , mam ju uz vycerpanu....

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 kašli na riaditeľa, zvlášť, ked je k tebe nevrlý si trvaj na svojom.. búchať po stole to nie, ty si len prídi do práce, zapíš sa do dochádzky a buď tam celú tvoju pracovnú dobu, jeho to prejde a dá ti sám výpoveď, on inú možnosť nemá.. nikto ťa nemôže donútiť dať výpoveď...