Čiastočný uväzok verzus výpoveď

kucerka72
3. feb 2013

Do 1.3.2013 by som mala byt na RD. Nastupujem od zajtra teda od 4.2.2013, ale uz mi nedaju plny uvazok, vraj nemaju pre mna hodiny. Dokonca mi daju uvazok len na dobu urcitu teda do prazdnin. Predtym som mala plny uvazok na dobu neurcitu. Na zastupovanie vzali len na jeden predmet a na ten druhy z aprobacie nepotrebovali, takze aj ten co ma zastupoval ucil tak malo... bola som sa pytat pred zaciatkom skolskeho roka a povedali mi ze na ten jeden predmet (matiku) ma neotrebuju, ze maju dostatok matikarok, lebo klesol pocet ziakov a teda aj pocet hodin a aj tak by ma museli prepustit...
Co mam urobit? Mam nastupit aj ked len na ten ciastocny uvazok teda len na 5h tyzdenne co je 20 percentny uvazok, alebo nenastupit vobec, a po ukonceni RD o mesiac dat vypoved a prihlasit sa na urad prace? mam narok na podporu? v akej vyske? ak som pred materskou bola cele tehotenstvo na rizikovom teda PN, ale predtym som 3 roky robila, mam narok na podporu? Na urad prace aj tak budem musiet ist v lete po ukonceni pracovneho pomeru, potom sa uz nemozem nahlasit ako matka starajuca sa o dieta do 6r? ako to je? poradte mi....

kucerka72
autor
4. feb 2013

ale budem musiet ist ucit podla rozvrhu tych 5 hodin ci nie?
jeminenky ja uz nevladzem, mna to tak depta. ja neviem bojovat, ani sa hadat...

evita68
4. feb 2013

@kucerka72 no veď nech ti dá robotu podľa pracovnej zmluvy..

evakva
4. feb 2013

@kucerka72 Nenechaj so sebou vykyvat. Ako pise @evita68, pridi do skoly, zapis sa do prichodov a odsed si tam pracovny cas. Pokial im nic nepodpises, musia ta brat ako pracujucu na plny uvazok. Uvidis, ze to riaditela prestane bavit. A co sa tyka tej anglictinarky, mala to riesit cez inspektorat prace. Toto nie je ferove a legalne jednanie. Ak si nejsi ista svojimi moznostami, pobav sa s pravnikom

evakva
12. feb 2013

@kucerka72 Uz ste sa rozhodli, co urobite?

kucerka72
autor
12. feb 2013

nepodpisala som novu zmluvu skrateny uvazok, trvala som na tom, ze mam narok na povodnu, tak povedal ze do 1 marca sa vyjadri riaditel co a ako...
ci som ochotna ucit cokolvek, ze nieco nahrabu z naduvazkovych hodin... to by som ucila ako nekvalifikovana... tak cakam co bude ...
maju sa mi ozvat ... predlzila som si do 1.marca rodicovsku dovolenku, nakolko maly je narodeny 1.marca, len ja som mala nastupit o mesiac skor, od pol roka, ale pri takom pristupe a navrhu som si povedala, ze budem doma do konca ako mam narok a potom maju len dve moznosti...
kedze mna na mensi uvazok nepresvedcili tak bud mi daju vypoved a odstupne oni, kedze nemaju ziakov a nemaju pre mna hodiny, alebo mi doplnia cokolvek a vypoved mi daju na konci skolskeho roku s odstupnym, kedze uz ma nepotrebuju do dalsieho skolskeho roka...
v kazdom pripade, ci teraz, alebo potom mi daju vypoved, mam narok na odstupne a budem na tom trvat 🙂 vdaka vam co ste mi tu radili som nedala so sebou odrbat...

anneta1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kucerka72
autor
15. mar 2013

dali mi vypoved dohodou a odstupne trojmesacne, teraz som prihlasena na urade prace a 20teho mam ist pre rozhodnutie