Čítanie sms šéfom počas porady

jozeffezoj
28. feb 2024

Prosím vás aký máte názor na to, ak šéf číta súkromné správy (aj keď sa týkajú prace) verejné na porade.
Teda napríklad ze ste niečo nestihli spraviť pretože str mali nejaké rodinné starosti, alebo ste sa ponáhľali vybrať dieťa zo školy atď.
Šéf to už robil nie raz ze mu podriadený písali nejaké dôvody prečo niečo nesplnilo a on to posmievacne vytiahne na porade aj pred vašimi podriadenými a totálne vás v danej veci zosmiesni.
A vy sa to dozviete od svojich podriadených ktorý vás na porade zastupovali.
Ako by ste reagovali?
Ďakujem.
Nenapĺňa to aj nejakú trestnú rovinu?

nika11103
28. feb 2024

Neviem či trestnú rovinu, ale mne toto tiež šéf spravil. Spravil screenshot osobnej správy ktorú som poslala jemu a sup ju do skupiny kde sme celé oddelenie . Samozrejme to bolo o práci tiež o zdravotných problémoch a on to tam bez hanby pleskol. Veľmi má to sklamalo

mamamasama
28. feb 2024

Šikana na pracovisku.

aliaray1
29. feb 2024

@jozeffezoj ahoj. Trestnu rovinu no...
Ak im vravel nieco, co nie je ale pravda...mohlo by ist o TC ohovarania.
Ak vytahoval zdravotne informacie - konkretnosti, alebo vyslovne osobne udaje a info - ano mohlo by ist o TC.
Ak ta sikanuje (mobing, bossing a pod), to by bolo tazke dokazovanie a nepatri v tomto pripade vyslovne do trestneho prava.

Chova sa chrapunsky a neeticky. Otazka je, ake su moznosti a co dalej.

denithestrange1993
29. feb 2024

@jozeffezoj neviem aka ste firma,ale v ramci gdpr by nemal uvadzat osobne veci svojich podriadenych,napr moze povedat ze kolegy xy nepride,ale nesmie povedat dovody pred ostatnymi kolegami.

veklipo
29. feb 2024

Je to neprofesionálne, nemorálne ale legálne.

mamina7070
29. feb 2024

trestna rovina tam nie je otazka je ak niekto zo zamestnancov si neplni povinnosti a vyhovara sa takto tak moze sef riesit odobratie osobneho ohodnotenia alebo ukoncenie prac pomeru

jozeffezoj
autor
29. feb 2024

Tak voči mne sa to stalo len raz, svoj amor na to mam samozrejme. Aké vo všeobecnosti nemá problém hovoriť aj dôvody prečo niekto neprišiel do práce, či už zlahcovanie zdravotného stavu podriadeného, nemá problém asi vysmiať tráviace ci iné problémy.
Najlepšie ze si našiel jedného slabšieho kolegu a jeho meno používa doslova ako jednotku hluposti.
Proste reči typu ak jé ľahšia úloha ze
" to by aj Varga pochopil"
,tak to spravte dobre atď...
Samozrejme každý je ticho tak ma pocit ze je to v poriadku.
A to nehovorím o najvyššom šéfovi, ten zas ľudí označuje ako debilov, idiotov, atď...
To u nás keby niekto robil tak dá facku asi každému druhému...

mamina7070
29. feb 2024

@jozeffezoj tak hladala by som si ine zamestnanie ak je to tam takto

jozeffezoj
autor
29. feb 2024

@mamina7070 to sú staré KADRE ktoré nikto nezmení ďalších 20 rokov. Kým nepôjdu na starobný dôchodok.

maris5
29. feb 2024

@jozeffezoj ak sa jedna o korporat zajst na HR. Sef nemoze vytahovat taketo spravy.
V pripade mensej firmy, by som sa voci tomu ohradila. V buducnosti by som do spravy napisala iba zo zdravotnych alebo rodinnych dovodov. Nic konkretne.

luccija
1. mar 2024

@jozeffezoj tak buď si zvykneš, alebo odídeš.Taki ľudia sa nemenia.Ja by som sa šéfa spýtala prečo to vytiahol, že som to považovala za súkromnú vec medzi ním a tebou

sinusoida
3. mar 2024

@jozeffezoj čiže šéfovi nabudúce píšem: " z rodinných dôvodov alebo zo zdravotných dôvodov" GDPA.