Čo je to slušný plat?

20. feb 2022

Ahojte,.sme 5 clenna rodina,.čiže 3 deti, dom, hypotéka, 2 auta.
Čo je pre Vás slušný ok plat, resp.spolocny príjem. Úver, energie, benzín u nás činia mesačne 1250 Eur.
Ostatné financie idú na potraviny, drogéria, oblečenie, poistky, sporenie,.stravovanie v skols.zariadeniach,.zážitky.

Pri akej sume mesačne by ste boli ok v kľude.

Ďakujem za názor.

sabinka022
20. feb 2022

Baby,nie kazdy ma malu hypoteku. My mame vypocitanu cisto splatku bez energii 1800e a to mam kolegynu,ktorej splatka hypo je 2800e. Autorka pri takych vydavkoch je fajn mat aspon 3000e/netto.

simik411
20. feb 2022

Prečítala som prvu stranu letmo komenty a hlava mi neberie kde v ri*i akože v dnešnej dobe obyčajní ľudia zarobia 4500€ mesačne 😳🙄 jasné sú aj také miesta aby ma neukamenujete aleee obyčajny človek s priemernou robotou uff ťažko kkks ak má muž 1500 a žena 700 je už podľa mňa ,, slušný príjem,, takže ozaj by som rada videla aj vedela ktoré pozície toľko platia aby je príjem 2ludi cez 3/4litre.wau kks. Tíško závidím. Autorke asi neporadim ,ozaj veľa záleží na výdavkov ako takých a kvality jedla, drogérie atď atd. 🤷

ceklis
20. feb 2022

@sabinka022 na aké dlhé obdobie máte takúto výšku splátky? Koľko rokov?

chestnut
20. feb 2022

@simik411 jasne, ze to nie je standart, urcite kocky si ziju vo vlastnom svete🙂

sabinka022
20. feb 2022

@simik411 Ja dr, manzel financny analytik. Obaja 30r. Spolu okolo 5500e/netto,ako ktory mesiac. Nepisem kvoli chvaleniu,ale preto,ze ta to zaujima

sabinka022
20. feb 2022

@ceklis dlhooo predlho, 25r...ale predpokladam,ze so zvysovanim kvalifikacie porastie aj plat a bude na predcasne splatenie

ceklis
20. feb 2022

@sabinka022 och, som asi zaspala v čase. Dôležité je, že nebývate v podnájme. Vždy je najlepšia investícia do svojho. Držím palce a verím, že sa aj nejaké mimoriadne splátky podaria.

simik411
20. feb 2022

@sabinka022 jj jaska to sú pozície ozaj ktorú určite platia ale písala som obyc ľudí nevravím že vy nie ste 😅ale ozaj máte krásne pozície čomu zodpovedá plat. Ale väčšina drvivá väčšina Slovákov jednoducho majú oooovela menej .. aj my napr a to sa mi zdá že sa máme celkom fajn 😃 tak som buď skromná, naivná alebo zabudnutá v čase. Proste pre mňa už 3tis je luxusný plat 2ludi😃🤷🤷

simik411
20. feb 2022

@chestnut 😃🤷asi by som sa s mužom mala zamyslieť kde sme ostali trčať pozadu😅🙊🙈 ľudia tu iné lowe zarábajú a my coo haha. Zaujímavé . Stále e čakám čo robia také 🤔 jasné okrem Dr,JUDr , podnikateľov.. bežné roboty kde toľko kto dá noo aby idem skúsiť aj jaaaa 😁a to som Ing. hah dobre vedieť noo

sabinka022
20. feb 2022

@simik411 urcite by som si nebrala priklad zo vzorky,co si tu precitas...je sice krasne kolko zarabame,ale prave ludia s nizsim prijmom tu nenapisu...uvedomujem si,ze zarabame dobre, tak isto ako si uvedomujem,ze su ludia,ktori zarabaju ovela menej,ale aj ovela viac...vsetko ma svoje pre a proti, ja som napr kvoli kariere este ani nestihla pomysliet na dieta...ale to uz je ina tema🙃

euka210
20. feb 2022

@liz_lemon nie, ...menej 😉

simik411
20. feb 2022

@sabinka022 pekne píšeš aj múdro píšeš 😁jasné ja nehovorím ,že idem teraz plakať prečo toľko nemám btw som na RD 😅🙊čiže môj príjem je 409eur masacne,haha. Ale ozaj čo žijem kde žijem v NR a poznám bežných smrteľníkov na bežných pozíciách veru môžu snívať o plate 3k a vyššie ,ale to jedno už no viem že niektorí majú aj viac ako vy. Tak len zdravie aby je a spokojnosť v tom čo kto robí a dobre je 😎

qetka
20. feb 2022

@simik411 tak my sme s muzom obaja ajtaci a zarobime dokopy necelych 5000 v cistom. Hypo mame 1000 mesacne - dom a byt. Teraz mame samozrejme menej, kedze som na RD.

simik411
20. feb 2022

@qetka nj nj tiež pekná pozícia to chápem jasné ,ale toto nie sú teda ,, bežné,, klasického pozície .. na bežný život to už je nadštandard

qetka
20. feb 2022

@simik411 tak hlavne dom zozerie tolko penazi, ze az. A to mame novy dom. Kedze mame velku zahradu, tak stale daco treba. Napriklad na dovolenke sme nikdy neboli. Auto mame jedno, 10 rocne. Mozno si dakto mysli, ze kolko mame penazi, ale zaplati sa hypo, energie, daco do domu/zahrady, detom kruzky,oblecenie, strava, poistky, benzin a dovi dopo ;)

simik411
20. feb 2022

@qetka jasné , nevravím že by som ani ja nevedela kde ich minúť 😁🤭 dá sa a dosť lahko ako píšeš krúžky,dom atď ale máte aj tak fajn no. Aj my máme novy dom,muž ho postavil sám za rok, ale hypo máme 240eur a okolo domu tiež niečo papa jasné ,drobca máme 2r čiže zatiaľ doma ..veľa záleží od kvality žitia života .. jedlo odkiaľ potraviny, relax ak je kde koľko ako, oblečenie atď atď 🙂

baskustek
20. feb 2022

4 tis. by bol krásny príjem a žilo by sa omnoho ľahšie, ale to sú všetko vysoké manažérske a odborné pozície, vydreté, na to treba vzdelanie a kvalifikáciu, ktorú tu polovica z nás nemá. Predavačky, zdravotné sestry či učiteľky môžu o takom príjme len snívať. Jedine, že sa dobre vydajú ☺️ Myslím, že taký priemer u nás je tých 2tis. za oboch, postupne sa dá nadobudnúť všetko a netreba, k tomu luxus, stačí, že človek nebude prežívať len od výplaty k výplate.

bodkolienka81
20. feb 2022

Slusny plat je taky, z ktoreho viem usetrit a vytvorit min 6m rezervu na fixne vydavky plus kazdy mesiac odlozit na "radosti" ako dovolenky, darceky atd..
Ak sa bavime o vacsom rozdiele medzi prijmom a vydavkami, tak ok v klude som s investiciou do dalsej nehnutelnosti a jej prenajmom..

magnetk
20. feb 2022

Pekne sa to číta. Vždy keď je tu na MK diskusia o platoch, tak mám pocit, že sú na Slovensku švajčiarske platy. Alebo píšu len manželky podnikateľov. Lebo tie platy o ktorých tu mnohé píšete , že ich reálne máte, tak bežný človek nezarobí. My ani tých 1250 do rodiny nemáme. 🙂

maja367
20. feb 2022

No namna minulé manžel "vybehol k som minula 900€ za mesiac a pol..160€ okuliare 100€ oprava áut(nevyhnutné a to mi robil brat) týždenne dochádzam do práce autom cca 55km/denne takže týždenne cca 30€
Malej sme platili lyžovanie celý mesiac cca 150€
Topánky a papuče som musela kúpiť väčšie lebo jej vyrástla noha cca 35€ .
A cca 400€ jedlo a drogéria..a to za mesiac a pol sú výdavky...a celý zhrozený...si pripadám ako trafená ženská čo nevie gazdovat 😤

moje912
20. feb 2022

@magnetk sme obyčajní ľudia nie som manželka podnikateľa a príjem máme na to že bývame na juhu Slovenska krásny. S manželom robíme v jednom podniku no robíme nočné aj sviatky. A ťaháme 12 ky 2/2 a nie nemyslite si že stojím niekde za pásom možno v daždi ...v zime ...v teple...
Treba nájsť prácu kde sa vám bude páčiť a kde si vás zamestnávateľ aj ocení extra príplatkami. Keď sa mi nepáčilo vymenila som 😉 netreba plakať treba konať

0silvia0
20. feb 2022

@magnetk tak jasne, ze sem neprispeju ti, ktori zarabaju malo. Lebo hned dostanu naspat, ze sa nesnazia, ze pre dobre fleky treba nieco urobit, vzdelavat sa, pracovat na sebe atd. A poucanie nikto pocuvat nepotrebuje🤷‍♀️

katka2602
20. feb 2022

Baby, ale teda nemyslím, že všetky čo napísali sumu tak toľko reálne zarobia. Ja som napísala, že pri takých výdavkoch by to bolo cca 3000€ a to o takom prijme s manželom môžem snívať. Ja som v štátnej správe a nemám ani 1000€ v hrubom. Takže mať mesačne 3000€ by bola krásna, ale ako sa píše vyššie nie je to reálne pri "klasických" zamestnaniach.

danielahamar
21. feb 2022

@sabinka022 toto som ja naposledy hovorila mojej svagrinej, však si dorabas atestáciu, v živote nikdy nebudeš na úrade, tak čoho sa bojíš, môžeš zobrať úver aj na 100rokov, obrazne myslím. Len problém je v tom, že ona chce všetko hneď a nemá poznatky o živote, že najprv treba makať a až potom bude ovocie.

taya4
21. feb 2022

@katka2602 ano ja som sumu napisala, ze co by sa mi pacilo aky by bol prijem.. mame k tomu daleko 😀

katren
21. feb 2022

@belllinka s manzelom...ale ten ma prijem 70€.....a ano, sme spoko 😉

belllinka
21. feb 2022

@katren prepáč, aj keby ste žili neviem akým asketickým životom, tak vám 750 eur pre dvoch dospelých a troch puberťákov nemôže stačiť. Ak ovšem nemáš ešte iné možnosti, odkiaľ čerpáš peniaze, okrem platu. Respetíve napíš vaše výdavky, fakt ma to zaujíma.

autor
21. feb 2022

@zmrzlinka2021 áno úver máme 750 Eur mesačne, 300 benzín keďže obaja dochadzame a energie 200 mesačne.

Ďakujem.

autor
21. feb 2022

@pribinak rozpísala som

autor
21. feb 2022

@fantaghiro21 autá máme staršie ročníky r.v okolo 2010, hypo 750 mesačne. Vyššie som písala benzín.plus energie.