Čo je to slušný plat?

20. feb 2022

Ahojte,.sme 5 clenna rodina,.čiže 3 deti, dom, hypotéka, 2 auta.
Čo je pre Vás slušný ok plat, resp.spolocny príjem. Úver, energie, benzín u nás činia mesačne 1250 Eur.
Ostatné financie idú na potraviny, drogéria, oblečenie, poistky, sporenie,.stravovanie v skols.zariadeniach,.zážitky.

Pri akej sume mesačne by ste boli ok v kľude.

Ďakujem za názor.

amelia89
22. feb 2022

@wlf 🙄🙄🙄 ano ludia su marnotratni lebo potrebuju byvanie aj v roku 2022 v Bratislave a nechcu byt v najme do 50tky. Tak ako ma clovem ovplyvnit ceny bytov ? Co ma clovek robit? Fakt ma to zaujma, sme martnotratni lebo mame vysoku hypoteku na 3 izb byt, na ktori sme setrili asi 6 rokov 🤷🏽‍♀️ Strava za 200€ jete konktetne co kazdy den,spagety s kecupom,granatir, zemiaky v trube a chleba alebo?

amelia89
22. feb 2022

@gabriela_obzerova Na tvojom mieste by som po navrate s MD, pockala mesiac dva kym sa “zabehnes” a urcite skusila znova. Toto moja segra zaraba v BB kraji… A ked tak mozno sa casom pozrela po inej praci- aby ti vyhovovala aj casovo aj dochadzanim ale hlavne ten plat,to podla mna ani nebude velky problem najst pracu s tvojou kvalifikaciou a vyssim platom. je to ozaj malo

danielahamar
22. feb 2022

@gabriela_obzerova treba si pytat viac😉

gabriela_obzerova
22. feb 2022

Je to pekna suma. Je to nas sen s manzelom… snad raz 🙂

zmrzlinka2021
22. feb 2022

@gabriela_obzerova Mne sa ten plat nezda vysoky, praveze naopak a chapem ta.
Ale ocakavat vysku mzdy "lebo som studovala" nepovazujem ani ja za adekvatne. Najprv treba ukazat svoje kvality, svoju pracu, pristup az potom si narokovat na vyssiu mzdu. Lebo ja mam v pazi, ci tu niekto u nas ma titulov plnu prdel, ked ten clovek nevie rozmyslat a je celkovo nevykonny.

gabriela_obzerova
22. feb 2022

@zmrzlinka2021 tak ja som tam pracovala pred materskou 2 roky a poznaju ma. Aj pred mesiacom mi volali, ci nepridem naspat, ze ma potrebuju. Ak sa vratim a oni odmietaju zvysit plat, tak budem na 850 v cistom este minimalne rok a pol. U nas sa prehodnocuju platy vzdy len raz rocne v urcity mesiac. Ak dam vypoved a vypytam si viac kdekolvek u konkurencie, tak dostanem hned viac. Asi to tak funguje vsade, ze o stareho zamestnanca nie je az taky zaujem, ako ked naberam noveho. Len mi to je luto, mam to tam rada, ale treba platit ucty…

qetka
22. feb 2022

@gabriela_obzerova myslim, ze zmrzlinka2021 tym chcela povedat aj to, ze ak si stale na rovnakej pozicii, tak to, ze si si dorobila dalsiu skolu neznamena, ze ti maju zvysit plat. Zvysit plat ti maju z inych dovodov, ale podmienka zamestnavatela asi nebol, aby si si robila dalsiu skolu. To, ze zarabas malo je pravda, to, ze novy zamestnanec si vybojuje povacsine lepsie podmienky ako stary je pravda tiez. Takze si bud skus tie podmienky vybojovat ked sa budes vracat, alebo sa ukaz, ze im stojis za to a nebudu ta chciet pustit a radsej ti zvysia mzdu, aby si neodisla. Ak to nepojde, tak zial. 850 je naozaj velmi malo.

zmrzlinka2021
22. feb 2022

@gabriela_obzerova poviem ti tak. Vracias sa po materskej - 3 malymi detmi. Neuvazuj nad vypovedou. Nastup a po roku si pytaj zvysenie platu s tym, ze budes argumetnovat kvalitou svojej prace, svojimi kokretnymi vysledkami. Ak nebudu suhlasit, potom budes moct hladat pracu. Ak najdes lepsiu s lepsim platom, az potom das vypoved.

matenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
8mii8
22. feb 2022

My toľko máme na všetko a sme 4 členná domácnosť s bábätkom a škôlkarkou nesťažujeme sa (manžel minie na cigarety okolo 70€) a náklady na byt mame 400€ plus 100€ odíde hneď z účtu na sporenie

gabriela_obzerova
22. feb 2022

@zmrzlinka2021 Zase pred nastupom este na rodicaku sa viem hlbsie venovat pracovnym ponukam, chodit na pohovory atd. To uz v praci nie je az take jednoduche. Ked som toto absolvovala naposledy, bol dost problem zladit to, ze som musela ist na pohovor- prve, druhe, tretie kolo. Isla som do dvoch firiem a vzdy som si musela brat den dovolenky, raz som sa nemohla zucastnit a ponuka mi usla, nemal ma kto zastupit v ten den. Kazdopadne si urobim prieskum pracovneho trhu a uvidim.
Uplne ma ide rozhodit, ze nechcu pridat ani 100 e, ale tahaju sem manazerov z USA a inych krajin, ktorym platia byty, sukromne skoly, sukromne skolky a maju desattisicove platy. A chudak Slovak rob… A ten mamazer ma za ulohu len cut losses a setrit kde sa da 🤣

zuzulkazu
26. júl 2022

@dahra ale je to realne my smehladali v juni ubytko pre nas a decka, skoro som pdpadla ze vsetko okolo 600eur takze zimna sezova na vikendso skypasmi je real-bohuzial sk realita
Co sa vasho vyletu tyka no ak sa nasackujete kamoske a mate sa zmestit do litra len snaftou a stravpu takmoznook, ale s hotelovym ubytkom tazko.... Samozrejme pokial sa nebudete niekde mackat

elementissa
26. júl 2022

@zmrzlinka2021 inak počuj, ako myslíš argumentovať výsledkami? Strašne ma to zaujíma, lebo aj ja chcem, aby mi zvýšili plat, ale ja vôbec neviem od čoho sa odraziť. Ešte aj moja šéfka je taká, že nikdy v živote nikoho nepochváli, nikomu nedá za pravdu, každého len zruší a zhejtuje a tým pádom ja ani nemám žiadnu reálnu odozvu. Robím veľký objem úloh v krátkom čase, o všetkom mám prehľad, zaskolujem nováčikov. Robotu si robím veľmi kvalitne, všetko je podložené, dohladatelne, nič nerobím na kolene, všetko má za sebou presne trackovatelnu klasifikáciu, každý cent rozdielu viem zdôvodniť. Ale šéfka je komplet psychopat, ona berie 300% ako štandard (ani tí vlastne neuzná, čo si spravila) a keď je to na 299% (absolútne žiadny reputacny ani finančný impakt, ale nepáči sa jej veľkosť písma alebo farba výplne bunky v exceli, tak je to schopná vrátiť naspäť a zdzubat ťa ako poslednú sirotu, ako je to celé na hovno). Najhoršie je, že keď ja iniciatívne si riešim svoje tasky s mojim networkom po planéte, tak ma je schopná dodrbat za to, že prečo som s tým nešla za ňou (keby som išla za ňou, tak ma zdrbe, že "not her problem" a mám si to riešiť s príslušným človekom". Nefunuju systémy, tak na to vyžiadam IT support a potom iba na porade spomeniem, že som to vyžiadala a uvidíme, čo sa stane. To ma zruší, že som to mala hlásiť jej, že ona si to chce spisovať, aby vyeskalovala. Keď ale poviem jej, že "zasa nejde systém ", tak sa ma začne pýtať ako malého decka a tým jej povýšeneckým prejavom, či som to skúsila nahrať z iného zdroja, premenovať súbor, vyčistiť históriu prehliadača, skúsiť druhý/tretí prehliadač, reštartovať PC.. základné veci proste, keď poviem, že jasné, všetko som skúsila, tak na čo idem za ňou, mala som písať ITckarom. Tak by ma zaujímalo, čo je hard evidence tvojich výsledkov, na základe čoho to merias a ako to vieš odprezentovať ďalej. Lebo to je hlavný problém ľudí v korporátoch, nevedia dokázať, aký veľký prínos majú pre firmu a potom im nikto nechce zdvihnúť plat, aj keď makajú fakt ako mulice, berú veci za ostatných, sú vždy ochotní, všetko riešia hneď atď... Proste mám pocot, že čím si lepší a efektívnejší, tým ti dajú viac roboty a menej peňazí, lebo zvládneš. Ale vyšší plat si nezaslúžiš. Tak mňa by teda (nie teoretický blabol), ale praktická implikacia zaujímala - čím sa konkrétne oháňaš, keď vieš, že tvoj kolega, čo teraz nastúpil a ty ho zaucas má o 300€ viac ako ty a to ešte iba prišiel, ale ty si v pozícii experta, za ktorým všetci chodia pre rady a informácie, ale povedia ti, že tvoj plat je adekvátny tvojej pozícii. Akože fakt ma to zaujíma, lebo vzhľadom na objem biznisu, ktorý spracujem a množstvo interakcií s networkom by som mala mať aspoň o 1000€ netto vyšší plat + navýšenie 12% inflácia

panegade
29. okt 2022

3600eur už by to bolo asi fajn