Priateľ chce, aby som mu prispievala 700 eur

5. apr 2022

Ahojte výdavky na dom z mužom mame 1750 eur... Je to jeho dom a jeho mesačná splátka je 1400 ostatné sú energie, poistka... Ja mam svoj druhý dom ktorý si platím úplne sama...snim som mala debatu a on ze nech mu prispievam 700 eurami že on bude platiť zvyšok... Je to ok?

diamond007
5. apr 2022

Malo informácií

katkaseiner
5. apr 2022

to su ake vydavky na dom 1750E? splatka 1400 je uver?

ckocka
5. apr 2022

Vy nemáte BSM?

h2
5. apr 2022

Jasné, že nie! Veď je to jeho dom. Prispievať áno, veď tam bývaš. Ale nie 700, preboha, to kde zobral?

veroniq85
5. apr 2022

Kedze je dom jeho nech si splatky plati sam. Na polovicu si dajte energie. To je podla tvojich udajov 1750 - 1400 cize 350eur su energie. A to este rozdelite medzi vas dvoch.

h2
5. apr 2022

@veroniq85 Tak zase, bývať niekde len za energie?

veroniq85
5. apr 2022

@h2 tak samozrejme asi robi aj nakup do domacnosti, popripade plati ine ucty napr. za auto. Ale bavime sa o dome a nebude platit uver za nieco co jej nepatri.

marsmykkok
5. apr 2022

Platila by som energie polku teda 175 eur a polku výdavkov za potraviny a drogériu do domácnosti. úver, ktorý je len v prospech manžela na ten by som nedala ani cent.

h2
5. apr 2022

@veroniq85 Nepatrí, ale užíva to, býva tam. Keby muž ten dom predal, peniaze si nechal na vlastné potreby a išli by bývať do toho jej domu, už vidím, ako mu tu všetci radia, nech neplatí viac, než polovicu nákladov. 🙄

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
5. apr 2022

Ak chcete byvat spolu, tak platit na polovicu energie, stravu a drogeriu. To nemoze byt 700€ mesacne. Ci?

zuzanka.zuzu
5. apr 2022

@h2 ano, predstav si, presne to by mu radili, aby jej neprispieval viac (prednedávnom tu bola podobná téma a autorom bol muž 😉 )

manžel? a prečo ste to nemali vyriešené pred manželstvom? financie, nech to je akokoľvek nepríjemná téma, je dôležité prebrať pred vydajom, lebo rozvod býva ešte nepríjemnejší 😀

deginko
5. apr 2022

No veď nech na teba napíše polku domu a prispeje polovicou aj na hypotéku...som.zato,aby výdavky boli na polovicu,energie,poistky,strava,drogéria...ale hypotéka?tak nech aj on tebe platí polku hypo na dom..?

autor
5. apr 2022

@simsalabim ja som mala manžela odkúpila som našu novostavbu od neho (vychod) on mal svoj dom pred naším vzťahom, super lokalita, príde mi fer prispievať ako keby nájmom plus energie na poly. Zachvilku budem na materskej tak nebudem platiť nic ale keď nastúpim do prace tak sa vyjadril že 700 by bolo fér... Ze on platí vyše 1000 aj tak

h2
5. apr 2022

@mamula20 Mne je to tiež divné. Keď máju 2 domy, ona nech svoj predá a kúpi za to polovicu od muža. Tým sa splatí tá šialená hypotéka a budú mať dosť peňazí na to, aby sa nemuseli naťahovať, kto má komu koľko zaplatiť.

veroniq85
5. apr 2022

@h2 hej a ked ona bude platit aj za jeho uver (teda ak je naozaj uver pisany len na neho) a muz potom dom preda tak da aj nieco z toho jej kedze jej dom nepatri a zo zakona nema narok?

diamond007
5. apr 2022

@h2 ak má niekto plat 5-10 tisíc tak to sa pohybuje v iných cenách 🙂

h2
5. apr 2022

@diamond007 Tak áno, keby som mala taký plat, dám mu 700 bez mihnutia oka. 😁

autor
5. apr 2022

Ja si chcem môj dom nechať, hodnota domu od času rozvodu už stúpla dosť nato aby som sa plasila predajom.. Taktiež akceptujem že ma priateľ nehnuteľnost, chápem ze za dom co ma platí dosť, som ochotná platiť ale príde mi to skoro ako polovica zo všetkého a dom je jeho.. Čiže sa mi to nepozdáva... Aj keď viem ze taky dom sama by som za 700 eur mesačne nikdy nemala

deginko
5. apr 2022

Ale ty ho ani nebudeš mať..dom bude stále jeho...nie je to fér..je fér platiť všetky ostatné výdavky,ale nie splátku jeho hypotéky

hefo
5. apr 2022

Aha, to nie je manžel, ale priateľ? To nejaký moderátor bez rozmyslu zmenil "muž" na "manžel" alebo čo?

Ak je to priateľ, tak rozhodne neprispievať na splátku, je to jeho dom, a jeho aj zostane. Spravodlivé je v tom prípade platiť polovicu PREVÁDZKOVÝCH nákladov, kam splátka hypotéky nepatrí.

sense
5. apr 2022

Tak je to priatel alebo manzel?

autor
5. apr 2022

@deginko lenže ja tu mam prácu, musela by som si prenajať tak ci tak niečo iné, čiže nemôžem bývať zadarmo... Za splatiť iba energie mi príde nefer😀

walteaa
5. apr 2022

Ja tomuto vobec nechapem.
Ved ste manzelia, pride mi normalne, ze byvate spolu, ci je to jeho dom, ci tvoj, tym, ze ste manzelia, pride mi cudne, aby jeden druhemu platil za byvanie🤦‍♀️
A teda idealne mat spolocny ucet, tym padom sa energie aj vsetko plati zo spolocneho. Ci to vidim moc jednoducho ?
My s muzom mame odjakziva spolocny ucet a tym padom nemusime riesit kto co plati, vsetky nase peniaze su spolocne. Ja nechapem tomuto deleniu penazi v manzelstve na tvoje a moje. Skratka su nase.

deginko
5. apr 2022

A platiť ,,nájom,,mužovi je fér?veď to je smiešne..ste manželia...

autor
5. apr 2022

@walteaa ja mam svoj dom odkupeny od ex manžela čiže už teraz môj... A nový priateľ chce 700 do rozpočtu na dom a seky... Tento dom nového priateľa nieje môj, kúpil ho pred tým ako sme spolu začali zit

veroniq85
5. apr 2022

Ste manzelia? ci je to len priatel? a cakas jeho dieta? Ked pises ze by si si musela niekde platit aj tak najom. Kazdopadne ako bolo povedane dom je jeho cize za uver neplat. A energie a zvysne prevadzkove naklady si rozdelte.

charlinka111
5. apr 2022

700 je fakt veľa, vzhľadom na to, že dom je iba jeho. Myslím, že keby pýtal z tých 350€ čo máte energie polovicu a plus nejakých 100€ nájom, vzhľadom k tomu, že si jeho priateľka, nie podnájomník, by to bolo ok. Spýtala by som sa ho, že keď sa vám narodí dieťa, či aj za to dieťa čo máš s ním, máš platiť nájom? 😀

walteaa
5. apr 2022

Tomu rozumiem, obaja ste nadobudli domy este pred manzelstvom.
Ale napriek tomu mi pride cudne, aby si manzelovi platila za "byvanie". Ved ste manzelia. Nie si najomca. Si manzelka.
Aj moj manzel mal byt kupeny este pred manzelstvom, a nikdy odo mna nepytal ani cent za byvanie😀
A teda mame od zaciatku spolocny ucet , takze vsetky vydavky, energie, nakupy, atd boli spolocne.
Ak chce manzel zarobit, nech si teda nastahuje podnajomnika😀 ale pytat od manzelky peniaze za byvanie..no neviem, za mna je to nanajvys cudne.

luccija
5. apr 2022

Veď to neber, že to je za hypo, ale za energie a stravu...či bežný život.tak či tak by si toľko minula nie?Či koľko si predstavuješ, že by si mala platiť?