Čo si obliecť na pohovor?

michaela567y
23. aug 2022

Ahojte, nie je to rodinná slávnosť ale zajtra ma caka pohovor a premyslam čo obliecť. Mám take cierne rifľove kratasy, k tomu som si chcela dat čierno-zlate tričko a na vrch predĺžené sako. Keďže ma byt 29stupnov .. alebo radšej šaty?

zojkaaa
24. aug 2022

No ja neviem tu davate ze ajtaci mozu aj holi, moj muz je ajtak a maju predpisany dress, nesmie prist ani v 40tkach v kratasoch a slapkach, vzdy uzavreta obuv a dlhe nohavice a na pohovory chodia normal sako a nohavice (novi uchadzaci)

tyrkysova_kobyla
24. aug 2022

@zojkaaa zaujimave, prvykrat pocujem o dresscode pre programatorov

zojkaaa
24. aug 2022

@tyrkysova_kobyla no a ja sa divim zasa ze inde je to taketo volne 😁

hanaxxx
24. aug 2022

@zojkaaa
@tyrkysova_kobyla my v poistovni sme mali tiez dress code, platil rovnako pre celu firmu (aj pre nase IT). Vela zalezi od HR, my sme mali dost harpyu, co sa tykalo oblecenia, pravidelne nam posielali mail, co je este ok a co uz nie je ok. Kazdopadne by som sa necudovala, keby bol tento prispevok vymysleny.

mtnns
24. aug 2022

@tyrkysova_kobyla pracujem v IT oblasti a ľudia chodia kadejako, chalani aj v kratasoch, kolegyňa komplet potetovana a zelené vlasy, samí piercing atď.. Ale na pohovor treba ist slušne... šaty robia človeka a ak je tam nejaký pribrzdeny HR človek co si na tom zakladá tak aleluja... Potom je už jedno teda ak si firma na dresscode nezakladá

laurita285
24. aug 2022

Chceš aby ťa brali vážne a obliekaš sa ako lacná deva, nj to dá rozum.

optame
24. aug 2022

@michaela567y to ako prides na pohovor oblecena,tiez o Tebe nieco hovori. To co si dala na foto nie je vhodne. (Uz ti to pisali vyssie)
Sukna nad kolena,k tomu nejaky top(ziadne tenucke ramienka) a mas out fit na leto na pohovor.

tyrkysova_kobyla
24. aug 2022

@mtnns to netvrdim, ze netreba prist slusne, len to nemusi byt 100 % oblek, ale za slusne povazujem aj netesilove nohavice + sako, pripadne len svetrik

sonnenshein
24. aug 2022

Ahoj, tiez som zena v IT, a uz par rokov riadim teamy.

Ak by som mala zvolit "dokonaly" outfit pre buducu clenku teamu, tak je to smart casual.
Jeasny, kludne aj 3/4, skor ale slim, nizke topanky (napriklad ako ma Shapen), top - ani tricko, ani bluzka (napr. z Orsay), a kvalitna kabelka.

To mi povie, ze sa clovek vie obliect, ale nepritahuje svojim oblecenim pozornost (= ma zdrave sebavedomie)

sonnenshein
24. aug 2022
optame
24. aug 2022

@sonnenshein len zo zaujimavosti- top ani tricko,ani bluzka? Myslela,si to tak,ze to moze byt,alebo nie?

sonnenshein
24. aug 2022

@optame Moze, ale pre HR moze byt tricko malo, a bluzka zase pre IT cloveka privela. Top je super volba pre HR, aj IT.

oblecenie99
24. aug 2022

@sonnenshein Toto sú super nápady, a univerzálne na cca všetky pozície v každej oblasti 🙂

sonnenshein
24. aug 2022

@oblecenie99 Dakujem 🙂
Je narocne sa obliect zaujimavo, ale aby to pre nikoho nebolo krok vedla.
Napriklad v tomto som videla jednu slecnu, a bola absolutne neprehiadnutelna, elegantna, stylova, a kludne mohla ist do prace, do divadla, na rande, alebo na poharik do mesta.

iwesska
24. aug 2022

Jedny normalne saty nemas? Ja som si dala take do Acka strihane jednoduche,nic extravagantne. A zobrali ma😁Aj ked nemyslim,ze kvoli tym satam😁Na programatora si s tym hlavu ozaj lamat nemusis. Len uz aj outfit o tebe vela prezradi a keby si mi prisla v tychto cyklokratasoch a zlatom tricku na pohovor,tak uz by som mala pochybnosti,o co ti ide😂

optame
24. aug 2022

@sonnenshein uz rozumiem 👍 vdaka. Ja som mimo IT oblast a na pohovor som si doteraz obliekla saty nad kolena so sakom,lodicky,alebo nohavicovy kostym.

sonnenshein
24. aug 2022

@optame Nohavicove kostymy su tiez super volba! Mala som kedysi taky letny, 3/4 nohavice aj rukavy, pod to biele tricko, a bolo to super 👌

lienkafis
24. aug 2022

@zojkaaa suhlasim, moj muz rovnako

lunademonica
24. aug 2022

@michaela567y sacko na foto je v pohode a ciernu suknu(uzku, po kolena) k tomu by som ti odporucila. kratase urcite nie 🙂 A vela stastia.

linki90
24. aug 2022

@michaela567 na takú pozíciu sa treba obliecť slušne,bluzka,košela sukňa alebo nejake šaty

katka2505
24. aug 2022

No podľa mňa určite nie, možno tak na čašníčku. Ja som šla na obchodnú zástupkyňu, začiatkom júna a dala som si čierne úzke nohavice, čipkovú blúzku a lodičky. Rozmýšľala som aj nad šatami, no bolo chladnejšie a nemala som doma silonky.

guiseppinka
24. aug 2022

@sonnenshein tie fotky su paradne, to je presne tak, moj styl, ktory lubim, len ho nemam kde nosit😂 kedze som este doma... Ale nevies poradit, kde najst take topy? Lebo na ludoch vidim krasne oblecko, ale obchody hroza. Vdaka

drahomirrra
24. aug 2022

@sonnenshein Presne si trafila bussiness casual style. Ako HR by som dala palec hore ! ☺️

sonnenshein
24. aug 2022

@guiseppinka Ja zvyknem nakupovat v Lindex, Orsay, pripadne este obcasne inde. Zalezi co Ti "sadne", aj v HM, CA, ci napriklad S'Oliver sa vedia najst.. a kasli na to, ze ho nemas kam nosit, nos ho kludne aj doma! Nech!

@drahomirrra Dakujem, s casom sa clovek nauci 😀

guiseppinka
24. aug 2022

@sonnenshein vdaka, pokukam

tyrkysova_kobyla
24. aug 2022

@sonnenshein @guiseppinka aj Mohito ma sem tam pekne zenske veci, a z drahsich Peek and Cloppenburg 🙂

guiseppinka
24. aug 2022

@tyrkysova_kobyla hmm, to su vsetko obchody, ktore mam riadne od ruky... Ale vdaka. Ulozim a ked budem v ba (a mat cas a naladu), tak pokukam

sonnenshein
24. aug 2022

@guiseppinka V dnesnej dobe online nakupov nemusis - objednas, v klude vyskusas, co nesadne vratis.

sono2
24. aug 2022

Ta druhá kaká...

sono2
24. aug 2022

Nie.
Hrozne na pohovor a vôbec hocikde