Cukrárska vyrobňa

9. jún 2023

Ahojte chcem názory hlavne cukrariek ktoré sa rozhodli pre výrobne, ako začali a či im to išlo. Pre a proti . Ďakujem za každý názor. Zvažujem túto možnosť a chcem poznať aj iné názory .

janetinka27
9. jún 2023

ahoj a chces z toho zit alebo popri praci? si vyucena? chces aj zamestnavat?

x_mery_x
9. jún 2023

Tiez by ma to zaujimalo. Vlastne ake su k tomu podmienky, co vsetko treba mat.

luccija
9. jún 2023

@x_mery_x veľmi veľa veci prísne hygienické podmienky niekde to je na webe čo všetko musíš spĺňať.kamaratka asi 10 r pečie torty, slané veci zdedila po mame dom a chcela si to zriadiť a rozbehnúť vo väčšom.Zalezi ako veľké, či aj zamestnávať druhých stroje, chladiace boxy je to fin.narocne a zostala robiť tak ako bola...na čierno ako mnohé iné🙂

x_mery_x
9. jún 2023

@luccija no ved prave, ja som tiez zacala na cierno, ale idem na druhy rodicak, tak teraz pauza a chcela som oficialne, lebo mi to pride take blbe, len to mat vlastny priestor su velke peniaze a zariadit to a aby vsetko splnalo, uz sme aj s muzom.rozmyslali, kupit daku ornu podu, kde by sa zacalo v buducnosti stavat a potom vyskladat vyrobnu z kontajnerov, len neviem.ci by to bolo vhodne a ci by sme z toho vobec mali nejaky vynos :D

luccija
9. jún 2023

@x_mery_x rob doma a žiadne starosti a fin.zavazky, aby si sa uživila.

janetinka27
9. jún 2023

@x_mery_x tak je to neopravnene podnikanie, neodvadzas dan, nesplnas vyrobne podmienky... Staci, ze ta niekto prajny nahlasi.
Ale zas ku cti ti sluzi, ze to chces zmenit.

autor
13. jún 2023

Chcem sa tým živiť , popri práci si to neviem predstaviť mám prácu v kuchyni . Časovo je to náročné kvôli dieťaťu chodím na veľmi skorú hodinu cca 30 km dochadzam . Chcela som si lepšie usporiadať čas s malým a popri tejto práci to nejde . Keďže o pol 5 musím z domu tak celá rodina pomáha ako vie. Preto som chcela niečo vlastné. Aby som si vedela prispôsobiť pracovný čas . Som vyučena v obore a mám 15 rokov prax stačilo by mi niečo menšie akurát nič neviem zohnať a keď čítam tie podmienky hygieny tak sa mu chce plakať . Zvažujem výpoveď a nájsť si prácu v úplne inom obore . Pretože všetky podmienky ktoré vy som musela splniť a zabezpečiť vo výrobných priestoroch je finančne náročné a asi skôr ako by som začala zbankrotujem.🫤