DAC7 – nové povinnosti pre prevádzkovateľov digitálnych platforiem

majkakys
2. dec 2022

Iba by ma zaujímalo ako bude " Modrý koník " postupovať pri tejto povinnosti . alebo teda , vzťahuje sa táto povinnosť aj na predaj na modrom koníkovi?

luxus10
2. dec 2022

a od kedy tato povinnost plati? na stranke financnej spravy by sa malo objavit tlacivo, alebo prihlasovaci formular...ale nikde som nenasla datum, od kedy to plati....

majkakys
autor
2. dec 2022

platí od 1.1.2023 s tým že nahlasovanie bude až v r.2024 za rok 2023

chillibubble
2. dec 2022

aj mna by zaujimalo, ci MK v tejto veci planuje nejake technicke zmeny v bazari. platobne brany atd.

lucka_ke
2. dec 2022

ale to sa týka len vecí, na ktorých má predajca zisk, ak predávaš svoje použité veci zisk predsa nemáš... čiže malo by sa to podľa mňa týkať len PRO predajcov alebo tých, ktorí predávajú nové veci so ziskom

luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
2. dec 2022

@luxus10 ale daň z príjmu nemôžem zaplatiť z niečoho, kde zisk nemám
napr. kúpim si bundu za 100 Eur, tu ju predám za 25 Eur, som v strate 75 Eur a ešte by som mala štátu platiť daň? ten predsa dostal daň z príjmu od obchodníka keď som ju kúpila

luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkakys
autor
2. dec 2022

@luxus10 práve pre toto som položila otázku. malo by sa to podľa všetkého týkať akéhokoľvek predaja. Ak ja ako "predajca" nepresiahnem 2000€ tak daňové priznanie dávať nemusím , ALE nahlásenie musí byť aj pri predaj 1veci napr- ale toto hlásenie by mal podávať prevádzkovateľ portálu ... Alebo už to nechápem :D

luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskaska
2. dec 2022

@luxus10 tyka sa to zivnostnikov a firiem.

luxus10
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkakys
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
2. dec 2022

@luxus10 očividne nechápeš čo je to príjem... nemôžu ti zdaniť 0

luxus10
2. dec 2022

@lucka_ke ocividne chapem, co je prijem, ale citala so viacero clankov, ktore rozpravali o obrate , nie o prijme-to azda chappeme vsetci, a tykalo sa to prave napr. jazdenych veci z bazosa, a dalsich bazarov....

@majkakys vdaka za info, len ci to tak ozaj bude...po tom vsetko, co som citala a aky je umysel eu...

chillibubble
2. dec 2022

@majkakys super, vdaka. ja som si aj myslela, ze noseneho oblecenia sa to tykat nebude.

luxus10
2. dec 2022

@miskaska aha, tak toto je nove, pred par dnami ked som to kontrolovala na tejto str. fin. spravy-tam nebolo uvedené k tomuto nic, ani ziadne datumy....dakujem

lucka_ke
2. dec 2022

ono je to skôr o portáloch, kde sa prenajímajú nehnuteľnosti - že ľudia nepriznávali príjmy a dosť vysoké... alebo poskytovanie taxi služieb